Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom pörgetni az 'r'...

Nem tudom pörgetni az 'r' betűt! (? )

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem pörgetem, valahol a g betűhöz elég közel ejtem az r-t. Mondják hogy tegyem a felső metszőfogaimhoz a nyelvem és pörgessem, de egyszerűen nem pörög. Mit lehetne tenni? Kicsi koromban voltam logopédusnál, semmit nem segített. Otthono gyakorlatokat tudnátok ajánlani?

2018. okt. 28. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Semmi. Ezt "raccsolás"-nak nevezik, inkább még különleges vagy általa, nincs ezzel baj.
2018. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:
100%

Az R kimondásakor gyorsan rezeg a nyelved a szájpadlásodhoz (és nem a metszőfogaidhoz) érintve, amikor a levegő kiáramlik. Az a hang, amit a metszőfogadhoz érintve így próbálsz kimondani, inkább az angol "th"-hoz hasonlítható.

Raccsolsz (tehát az L-hez közelít a hang), vagy valahogy úgy ejted, mint a franciák az R-t (amit ők hátul, a lágyszájpaddal képeznek, és tényleg kicsit olyan, mint egy "pörgetett" G)?

2018. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor vagy rossz logopédusnál voltál, vagy nem voltál hajlandó azt tenni, amit mond. Szerintem menj el most egy másikhoz.
2018. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!