Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lélekkel helyt...

Hogyan lehet lélekkel helyt állni egy lelketlen világban?

Figyelt kérdés

2018. nov. 3. 03:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha valakinek nincs szìve, azt nem tudod pótolni...
2018. nov. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

A saját szellemi autonómiánk tökélyre fejlesztésével. A saját utunkon járással, a saját kis világunk kialakításával. Nem függeni másoktól, nem függeni, elhatárolódni a külső körülményektől, a lehúzó emberektől stb.


Nálam első dolog volt, megszabadulni a tvtől. Egyre kevesebbet szociális médiázok, az instagramon sem a nyaraló lábfejüket és az ebédjüket promózó, macskapofás szelfiket posztoló idiótákat követem, hanem számomra érdekes témákat. A facen se kell lógni, stb.

Ki lehet maradni az ún "rohanóvilág"-ból, kívül lehet rekeszteni a fogyasztói társadalmat is, csak elhatározás és erős személyiség kérdése.

2018. nov. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Nekem a vallásom segít.

Sokszor van, hogy kiborítanak az emberek, hogy rosszkedvű vagyok, és persze sokszor érzem azt, amit írtál, hogy az egész világ lelketlen.

Ilyenkor Istenhez fordulok, ami engem megnyugtat, érzem bellül a békét, és jobb lesz a kedvem 🙂

2018. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
szerintem lehet, csak ész is kell hozzá.
2018. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
#2es tökéletesen leírta
2018. nov. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
A társadalom az egy gépezet, aminek az alkatrészei vagyunk. Minden a működésnek van alárendelve, mindennek funkciója van, te is, mint alkatrész, csak egy funkcionális elem vagy. Ezért tűnik a világ lelketlennek, kifelé te is lehet, hogy lelketlennek tűnsz más számára, ha egy hivatalnok vagy, lelketlenül hajtod be a büntetést a szegény háromgyerekes anyukától stb. Nem tudhatod, ki lát téged is egy funkcióját végző, érzelemmentes gépnek.
2018. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Jó kérdés, sokat agyalok ezen: talán úgy, hogy sziklaszilárdan kitart a saját elképzelése, gondolata mellett az ember, és ha esetleg rájön, hogy téves az út, akkor belátja, hogy hibázott, majd más megközelítéssel próbálja megcsinálni újra.

Sajna a mai világban a lélek is elk×l.

2018. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
2-es okfejtése hibátlan. Mindazonáltal kiegészíteném azzal, hogy térjünk vissza a teremtő életmódhoz.Az embernek szüksége van az alkotásra, a KÉZZELFOGHATÓ teremtésre.
2018. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Köszi Miquel, jót mondasz.

2-es voltam. :) ;)

2018. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak a magamét mondom, szabadságodban áll nem figyelni rám.


Nem vagyok hívő, mégis időnként imába foglalom minden rosszallásomat.


Nem vagyok alkoholista, mégis időnként jó sörökből merítek csendet jó felismerésekhez.


Nem vagyok buddhista, mégis időnként magamtól leállok újrakomolyodni.


Nem vagyok pszichológus, mégis ezirányú részleges tudásom segít belátni: más is ember.


Nem vagyok pesszimista, mégis ésszerű óvatossággal fogadom az összes elém kerülő meredek dolgot.


Nem vagyok optimista, mégis a konstruktív felállásban találok valódi megnyugvást.


Nem vagyok senki, mégsem törekszem arra, hogy valami legyek. Mert a gyermekemnek se szánok nagy sorsot, csak azt, hogy találjon önmagára élethosszon. Ha ez abból áll, hogy "valaki" legyen, én mindig ott leszek, hogy pár évtized előnyt adjak neki ebben. Vagy bármi másban.

2019. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!