Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A jó élethez egy jóadag...

A jó élethez egy jóadag szerencse kell, igaz?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 09:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Pl. ha úgy vesszük Bill Gatesnek szerencséje volt azzal hogy nem Eritreában született, meg azzal is hogy magas IQ-val rendelkezik, de a többit maga tette hozzá.
2018. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Persze, az pl szín tisztán szerencse, hogy egy nagyon jó módú vállalkozó családba születsz, vagy egyszerű alacsony keresetű dolgozók gyerekeként.
2018. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Az IQ, EQ, mentális egészség, normális neveltetés, semmiképp se mélyszegénységbe szülessen az ember, legyen tehetsége valamihez, ismerje azt fel, tudjon küzdeni de tudjon lazítani is, legyen kitartó, de ott és abban, amiben kell. Legyen lelkileg erős, realista és mindig tudjon felállni.

Ezek nem a sikerhez, de a normális élethez kellenek. Nyilván nem mind, nem azonos mértékven stb, de ezek nélkül nehéz boldogulni.

2018. nov. 3. 10:07
 4/35 anonim ***** válasza:

De ahhoz már nem, hogy elherdálod a családi vagyont, vagy a semmiből várat építessz.


Egyébként igaz, kell hozzá szerencse is, ha csak ennyi a kérdés.


De az is lehet kérdés, kinek mi a jó élet?

2018. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Például az, hogy biorobot vagy és szenvedsz a munkahelyeden, de jobbra váltani esély sincs, nem jó élet.

Egy autoimmun betegség nem jó élet. De egy erős reflux se azért... Vagy egy szívbetegség, pláne ugye ha nem tudják jól kezelni.

Ha 30 éves korodig számolhatsz 1 db rövidebb párkapcsolattal, holott folyamatosan dolgozol magadon, akár szakemberrel is, az se jó élet.



Kellenek a szerencsefaktorok, lásd 3. kommentm.

2018. nov. 3. 10:11
 6/35 anonim ***** válasza:
41%

Kell szerencse.

De a "szerencsének" is utána kell menni!

2018. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
0%

Tudod van abban igazság, hogy segíts magadon és az isten is megsegít.

A biorobotizmusból ki lehet jönni, én kijöttem.

A mentális és fizikai egészség egy másik téma, azt nevezhetjük szerencsének.

2018. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
16%
A szerencse elég kevés. Meg kell látni a lehetőségeket, és elég bátornak, bevállalósnak kell lenni a lehetőség kihasználásához. Gyorsnak és határozottnak kell lenni, nem szabad tökölni. Merni kell kockáztatni.
2018. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

3. kommentem.



Én megpróbáltam kijönni a biorobotságból.



A 21 nap szabadságból 10-15 vizsgákra, vizsgákra tanulásra, forgalmi vizsgára, sikertelen állásinterjúkra ment el. Ami nem, az orvosra vagy szerelőre. Fél nap szabadság nincs, a cég a legkevésbé se rugalmas.


Tavaly is, idén is.


Idén eddig 5 nap szabadság ment pihenésre (nem összefüggően), abból is az egyiken barátoknak segítettem.

5 nap. Novembert írunk.


A tanulás és eü okok miatt nemhogy félretenni nem tudok, fogy a pénzem.

Most például 3 hónapja ugyanabban a sportcipőben járok dolgozni, futok, járok boltba és minden, mert nem merek költeni.



Munkatársak úgy köszönnek el, hogy jó pihenést. Mondjuk ezt eleve nem értem, kinek van ideje pihenni?


Nekem az életem abban a 3 órában, miután hazaértem: vagy angoltanulás, vagy egyéb tanulás, vagy tanfolyam, vagy orvos, vagy ügyintézés. Mióta dolgozó ember vagyok.



Úgyhogy kimondhatatlanul fáj, amikor azt állítják, csak tenned kell magadért, miért nem tanultál?


Szerencse az egész.



3. komment

2018. nov. 3. 10:26
 10/35 anonim ***** válasza:
39%
Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa is egyben. A szerencse önmagában kevés.
2018. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!