Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiábrándultál már az életből?

Kiábrándultál már az életből?

Figyelt kérdés

Van még valami magasztos pátoszod az életről?

Nem fásultál bele?

Én azt látom, veszem észre hogy egyre többen.

Én mér elvesztettem minden magasztos ideát, lelkesedést, ábrándot.

Annyiszor probálkoztam az élet minden területén, már a számát sem tudom de mindig csak a kudarc jött velem szembe, a szerencse sose.



2018. okt. 16. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt, aztán talpra álltam belőle.
2018. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Többször is. Aztán mindig adódik valami picike jó, ami erőt ad a további nehézségekhez, de alapvetően ki vagyok ábrándulva már egy ideje.
2018. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt amikor úgy éreztem, hogy igen, ez nekem sok.

Túl sok rosszat láttam a világban, ahogy emberek viselkednek egymással, mindenkiben csak az egót láttam. De nem is ez bántott, hanem az, hogy ez csak egy tükör volt számomra.

Láttam ugyanúgy a szép dolgokat is, de ezek tiszavirág életű pillanatok. Amúgy, most is ugyanolyan a világ, csak már olyan az egész mint egy mozi, egyszerűen csak nézem a műsort. A mindennapi szerepeim még meg vannak, eljárok dolgozni, bevásárolok, rendezgetem az udvart stb. De nem várok semmit az élettől, ideológiákkal, elképzelésekkel, álmokkal nem foglalkozok. Vannak tervek, megyek, csinálom a dolgom, ha sikerül jó, ha nem akkor is jó...

2018. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól tartok, igen.

Magamnál már arra gondolok, hogy lazítani kellene végre, nem küzdeni és maximalistának lenni, hanem otthon dögleni munka után, meg kicsit foglalkozni végre a kreatív hobbijaimmal is.


Ha viszont nem foglalkozom a jellemi, lelki fejlődéssel, sose segítek a beilleszkedésemet és sose lesz párkapcsolatom ( enyhe autizmusom van vagy ki tudja milyen mentális betegségem/személyiségzavarom, de kiskoromban brutális dolgaim is voltak).

Ha nem tanulok munka után, sose lesz stabil, jól kereső, szerethető munkám - így se biztos, sőt.

Ha nem sportolok, talán még fáradékonyabb leszek, rossz memóriával stb.


Reményem egyre kevesebb.

Anyám nagyon-nagyon beteg, hála Istennek nem ő nevelt, elvettek tőle.

Épp ma gondolkoztam, hogy egy-két jegy sajnos bennem is fellelhető, és ő is sorra halmozta a rossz döntéseket, az élete egyre rosszabb lett, most 3 házasság után két gyerekkel van munkásszállón, mentálisan elég rossz állapotban.

Hát ez a példa előttem.



Szóval igen, a teljes kiégés szélén.

2018. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Aha, tizenévesen amikor rájöttem hogy nem igaz az hogy ha tanulsz, az leszel ami szeretnél lenni. Ilyen magasztos dolgokban, hogy az életemnek feltétlenül nagy célja van, sosem hittem. De azért voltak álmaim, egy ideig.
2018. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekkorom egy hosszú és pokoli élmény volt (alkoholista, bántalmazó család, az iskolában is én voltam a célpont), így nem voltak bennem illúziók vagy magasztos ábrándok már akkoriban sem. Cserébe volt bennem egy hatalmas adag dac és csak azért sem hagytam, hogy a szüleim és mindazok, akik bántottak, nyerjenek és meghatározzák, tönkretegyék az életem. Felnőttem, kezembe vettem az irányítást a sorsom felett, rengeteget küzdöttem, de mentem a céljaim, álmaim után és sorra valósítottam meg őket. Voltak mélypontjaim, volt, amikor úgy éreztem, hogy belefáradtam, de maximum néhány napig hagytam magamon eluralkodni ezt az érzést, utána mindig seggberúgtam magam és visszatértem a küzdéshez. Az egészhez terápia kellett fiatalabb koromban (önismeret, egyéni terápia és csoportos pszichodráma), de mára már kellő önismerem és tapasztalatom van ahhoz, hogy minden traumán túl tudjak lépni, ami ér. Szerintem rengeteg örömforrás van ezen a világon (számomra ilyenek a hobbijaim, néhány fontos emberi kapcsolatom, a karrierem) és nem szabad feladni ezek keresését vagy a (persze realisztikus) céljaidért való munkát, azzal csak megfosztod magad fosztod a boldogságtól.
2018. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!