Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért éri ennyi támadás...

Miért éri ennyi támadás azokat akik nem akarnak kapcsolatot/gyereket?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nonszensz. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar vagy sem családot alapítani.

Csupán annyi a "gond", hogy ennyi primitív ember van aki szerint csak úgy lehet valaki boldog ha van kapcsolata+gyereke(i)

Mert az "feltétlenül kell!" ?



2018. nov. 11. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell ezzel foglalkozni. Mindig is lesznek olyanok, akiknek ez a cél, a csúcs, hogy párkapcsolatban éljenek és családot alapítsanak. Nekem pl nem az, pedig nő vagyok, és kedvesen hárítom a kérdést, ha valaki feszegeti. Jó egyedül, nincs érzelmi hullámvasút. De ha lesz is valakim, akkor sem szeretnék gyereket. A belső nyugalom és boldogság nem ezektől a dolgoktól függ, csak sokan nem látnak tovább a szokásoknál.
2018. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Azt hallottam tőlük hogy elvárják hogy modern rabszolgaságunknak legyen utánpótlása aki szintén értelmetlenül, mások érdekében dolgozik, másoknak felel meg, számlákat és adókat fizet, meg persze hitelt törleszt.

Ezt a tényt bizonyítja az is hogy több helyen fent van ez a videó egy családról akik gyerekekkel a természetben élnek, és volt olyan komment (már törölhették mert nem találom), aki szerint ezt a férfit halálra kellene korbácsolni mert nem rabszolgát nevel a gyerekeiből hanem normális szabad embereket.

Tehát van több gyereke, néhány zakkantnak mégis épp úgy nem tetszik mint ha nem lenne egy sem, mert nem gyártott modern rabszolgákat.

A Paulics család élete a göcseji erdőben

https://www.youtube.com/watch?v=H04li18pgGY

Régen a parasztságot is ezért üldözték mert szabadok voltak és nem a sötét rabszolgaságunk gépezetének tagjai.

A parasztság eltüntetésének okai

[link]

Ennyire hülyék az emberek hogy nem is azon munkálkodnak hogy szabadok legyenek, hanem eltapossák vagy lenézik azt aki szabad, vagy aki nem gyárt rabszolgát. Aztán lehet hogy ugyanazok panaszkodnak hogy jaj lenyúlja őket a turbós-kapitalizmus, a melóhely, a párt, az állam, a bankok, stb.

2018. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk én azt nem értem, hogy ki az aki más orrára köti, hogy miként akar élni. Több ismerősöm, barátom van, mégsem téma, hogy ki akar gyereket, vagy házasságot. Mindenki ahogy él, úgy él. Miért kell állandóan hangoztatni, hogy egyedül akarsz élni? Senkire nem tartozik, ezért nem is kell mátírkodni. Ha kérdezik, csak annyit kell mondani, hogy majd lesz valahogy.
2018. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az emberek a másságot nem bírják. És az, ha valaki nem úgy gondolkodik, mint a nagytöbbség, már másságnak tekinthető. (Azt remélem senki nem tagadja, hogy a nagytöbbség akar gyereket meg családot. Ha nem így lenne, már kihaltunk volna)

Én általában próbálom max magamban elítélni a másságot. Azt se mondja nekem senki, hogy ő semmilyen másságot nem ítél el. Mert ez hazugság. Sajnos mi emberek ilyenek vagyunk.

Én azt nem bírom, mikor valaki olyan marha nagy fennhangon hangoztatja a másságát és büszke is rá. Én sem hangoztatom, hogy én meg a nagy átlaghoz tartozom sok mindenben. Mondok néhány példát. Ott vannak a vallásosok és a nem vallásosak. Csak a vallásosak dörömbölnek az ajtódón, próbálnak fecliket osztogatni itt-ott, de nem vallásost én még nem láttam házalni azzal, hogy "ne higgyé vzee" Na jó, ez nem a legjobb példa, mert per pill lehet éppenhogy több vallásos ember van, mint nem vallásos.:D Akkor ott vannak a nem heterók. Felvonulnak és büszkén hangoztatják, hogy nem heterók. Elfogadom őket, de azért még nem kéne felvonulniuk. A heterók mért nem vonulnak. Nem kell vonulni. Legyél heteró vagy nem heteró, de csöndben. Nem kíváncsi senki rá, hogy hova tartozol.

Ha akarsz, ha nem akarsz gyereket, tartsd meg magadnak a véleményedet és csak akkor hangoztasd, ha érzed, hogy ezzel nem szítod fel a kedélyeket. Azért azt érzi az ember, ha abban a környezetben arról nem kéne beszélni.

Vannak emberek, akikkel lehet erről beszélni és vannak, akikkel nem.

2018. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2 éve egyedül vagyok, elötte folyamatosan próbáltam megfelelni a normáknak erőszakosan kerestem magam mellé valakit reménykedve, hogy boldog leszek tőle hát egyáltalán nem sőt még inkább szerintem ártottam is magamnak.


A belső béke szerintem nagy kincs bár egyedül vagyok nincs meg sajnos és sokszor sóvárgok egy társ után, de szerintem ha te igy jól érzed magad akkor tényleg teljesen felesleges egy kapcsolat.


Nagyon sok ismerősöm főleg a mai világban inkább egyedül van.



Volt egy időszak amikor boldog voltam szerettem mindent meg mindenkit aztán szépen lassan ezt kiölték belőlem a rossz kapcsolatok szóval nem lettem előrébb velük. 26f

2018. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Én támadni nem támadom őket, viszont egyértelműen nem gondolnak a jövőjükre.


Lehet, hogy huszon, harminc évesen még folyton összejár valaki a barátaival, de ha egyszer nekik családjuk lesz, ott marad majd egyedül, arról nem is beszélve, hogy mennyire megalázó, ha valakit pl. csak ürítesre használnak, és soha nem mondja neki senki, hogy igazán szereti őt, nem törődik vele soha senki.


A gyerek pedig nem a saját szórakoztatásunk miatt fontos, hanem a társadalmat fennt kell tartani a fiataloknak, mert egy 80 éves már nem tud olyan szinten ellátni semmit.

És lehet azzal támadni, hogy kinek jó ez a rendszer, de feltételezem, a 2-es válaszoló sem az erdő közepén eldegel egy saját maga építette kunyhóban, hanem boltba jár, ruhát vásárol, stb. Minden, amit fogyasztunk, kitermelődik valakik által.


Na meg amilyen fizetések itthon vannak, abból félretenni is nehéz, és sokan tojnak is rá, aztán ha majd nem lesz, aki a nyugdíjat előállítsa, meg feküdhetnek ki az utcára.


Egyébként pedig egy jó párkapcsolat hozzátesz az ember életéhez, nem pedig elvesz belőle.

2018. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkét életformának vannak előnyei és hátrányai. Minden ember mérlegel, mi a jobb neki, és választania kell előbb vagy utóbb, mert a kettő együtt nem megy. De ez a döntés csakis őrá tartozik!
2018. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék gyereket, de nem ítélkem el azokat akik nem szeretnének. Ez az ő döntésük és egy gyerek nagyon nagy felelősség és kötöttség, nem való mindenkinek.
2018. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem mindenki a saját hibájából él egyedül vagy nincs gyereke.

Minden országban vannak olyan emberek, köztük én is, akik nem szeretnek alárendeltek lenni, például alkalmazottként. Az nekik egy halálos ítélet ami a párkapcsolatot is megmérgezi. Ilyen volt az 1950-es évek előtti szabad parasztság és más földbirtokos vagy gyáros réteg is. Aztán mint tudjuk, tulajdonukat elvették és beverték őket cselédnek a TSZ-be vagy alja munkára gyárakba vagy Szibériába, vagy akár öngyilkosok lettek. De nézzük csak a hatását ennek a totál beteges elcselédesítésnek egy diagramon:

A szülőfalum népességének alakulását mutatja, és jól látható hogy az államosításoktól kezdve a mai modern rabszolgaságig a görbe zuhanórepülésbe váltott át.

[link]

Ez épp olyan mint ha például egy vizinövényt erőszakkal kiültetnének a sivatagba majd szidnánk hogy miért nem szaporodik. Hát azért nem mert neki nem az az életmódja. Ahogy az államosításoktól kezdve napjaink modern rabszolgaságáig tartó szolgává tétel sem az élete a legtöbb embernek.

Az 50-es évek előtti kisemmizett réteg persze hogy nem a természetben élt, csak szabadok voltak. Vagy ha megnézzük a fejlett országok parasztságát vagy birtokos rétegét, ők sem maguk szövik a ruhát, és főleg nem jurtában laknak, hanem a méltó helyükön lehetnek a társadalmi ranglétrán és ezért valószínű gyerekük is lehet elég.

2018. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszban belinkelt videón látható Paulics család is ha egy időgépbe ülhetne és visszamehetne mondjuk akár egy szabad paraszti vagy akár földbirtokos pozícióba, bizonyára épp olyan boldogan élnének ott is mint ma a jurtában. Hogy mi a közös? Hát az hogy egyik sem fizet rezsit, nem másoknak dolgozik, nem szól bele életébe senki, nem alárendeltje másoknak. Nem az a lényeg hogy kastélyban él-e valaki vagy netán jurtában. Hanem hogy mennyire szabad. Ez meghatározza a párkapcsolatát és a gyerekvállalási kedvét az egyénnek.

Ha valaki nagy hangon azt mondja miért nincs gyereke vagy párja akinek nincs, hát akkor segítsen tenni róla hogy a szükséges feltételek meglegyenek. Tegyen róla hogy az ország ne éljen szolgasorsban és ne csak szidja a gyerekteleneket. Például tegyen róla hogy az országban senki se eshessen hitelcsapdába. Mindenkinek nyugati bére lehessen. Valamint olyan kiegyensúlyozott mentális atmoszféra legyen mint mondjuk Ausztriában. A gyerekcsinálásba már nem kell besegíteni, azzal boldogulunk magunk is.

2018. nov. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!