Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csajok ti milyen önvédelmi...

Csajok ti milyen önvédelmi módszert használnátok, ha utcán rátok támadnának?

Figyelt kérdés
Ti hogyan / mivel próbálnátok megvédeni magatokat egy támadóval szemben? Esetleg volt már valakinek ilyen esete, hogy utcán este rátámadtak?

2018. okt. 23. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Èn szerencsére ilyen szituban nem voltam még, de nöként és anyaként érdekel a téma.


Amit én láttam, és olvastam erröl a témáról, hogy egyértelmüen a kiabálás, sikítás, és nagy lárma csapás az egyik leghatékonyabb módszer.

De talán ez a legnehezebb az összes közül.

Èn gyerekeimet szoktam tréningezni, és megkérem kiabáljanak egyet. Ugye tudják, ha valaki olyat akar amit ök nem, akkor rögtön ordítani és kiabálni.

Na most az unokahugom és unokatestvérem lányai 9-10 évesek és felmerült ez a téma, hogy ök egyedül félnek az utcán.

Mondtam nekik, hogy akkor próbáljunk egyet sikítani. Ès az én két gyerekemen kívül egyik gyerek sem mert sikítani. Hiába mondta mindenki nekik, hogy de most szabad és ahogy csak tudnak, nem tudták megtenni.

Ennek a fö oka, hogy a gyerekeket folyamatosan csititgatjuk, hogy ne sikítsanak, maradjanak csendbe, ne kiabáljanak. Pedig a játék része pont az önvédelem begyakrolása is. Pl: ovis gyerekek fogocskáznak, és közben hangosan kiabálnak... Tipikus gyakorlás ami ösztönösen minden gyerek megtesz. Erre a tanárok, szülök csititgatják, hohgy ne olyan hangosan...

2018. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen, sajnos a 10 év körüliek nagyobb veszélyben vannak.
2018. okt. 23. 13:30
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Önvédelmi módszert? Megpróbálnék az intimebb részre rúgni ha megtámadnának többször is, esetleg a szemébe kapni vagy a torkát megütni, segítségért kiáltanék hangosan amennyire csak bírom. Hirtelen ennyi jutott az eszembe, támadás nem történt még. Inkább szóbeli atrocitás volt már.

Azokat elhessegettem a fülem mellett és rájuk se néztem vagy átmentem a másik utcába.

2018. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Én biztos, hogy először arcon köpném, ami talán megzavarná. Aztán megpróbálnám megrúgni, vagy karmolni, hiszen tudom, hogy az elfutással úgy sincsen sok esélyem egy megtermett, erős férfi ellen...
2018. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem is magával az önvédelmi módszerekkel lenne a probléma általában, hanem a mentális felkészültséggel. Hiába képzeled el, hogy mit fogsz tenni, ha egy valódi szituációban leblokkolsz, és mozdulni sem mersz.

Én azt szoktam javasolni általában nőknek, hogy vegyenek paprika sprayt, mivel azt lehet alkalmazni még olyan távolságból, hogy nem érzed az életedet közvetlen veszélyben, és teljesen biztos, hogy nem fog valaki neked ugrani, aki éppen úgy érzi, hogy kifolyik a szeme és nem lát semmit.

Ha esetleg nincs erre lehetőség, akkor pedig mindenképpen kizökkenteni valamivel a támadót. Például hatékony, ahogy az előző válaszoló is írta, ha szembeköpöd, esetleg ha a pénzedet akarja elvenni, akkor érméket, vagy bármit a táskádból a szemébe dobni, hogy ezeket a pillanatokat kihasználhasd arra, hogy teljes erőből megrúgd a lába közét, ha férfi, ha pedig nő, akkor mellbe vágni, majd nyomás. Azonban fizikai erőszakhoz kizárólag akkor ajánlatos fordulni, ha nincs más út, és nem tudsz elfutni sem. Például hacsak el akarják venni a telefonodat, az nem ér annyit, hogy az életedet kockáztasd, és szerencsésebb, ha odaadod, minthogy megkéseljenek.

A kiabálást pedig nem feltétlenül javasolnám, csak akkor, ha valaki tényleg azonnal tud segíteni, mivel így kényszerhelyzetbe hozod a támadót, amitől még gyorsabban kell cselekednie, és lehet, hogy azt választja, hogy hasba szúr, majd elszalad a táskáddal, hátha tud belőle venni még egy adag kábítószert.

2018. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi ezek tényleg jó módszerek. De tényleg teljesen biztos módszer a tökönrúgás?
2018. okt. 23. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Vigyetek magatokkal gázsprayt....legális és hatásos önvédelmi eszközöket,amik előnyt nyújtanak(ebből sok nincs)
2018. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NopeAndDope ***** válasza:
45%

Én special ketrecharcra, judo, szertornára járok van lány ismerősöm aki judozik brasilbox ju-jitsu kempozik

első edzésem: ropi gyerek beáll küzdeni nem verték szét a fejem mert kezdő vagyok hanem segítettek technikába

a küzdősportok a fegyver önvédelem ellen NEM VÉDENEK erre is vannak edzések de mindenhez kell egy adott fizikum és mar csak azért is megéri járni lányoknak mert nagyon jó feneket csinál ;)

16F

2018. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez most lehet hogy fura lesz, de megpróbálnám megharapni, belemarni, szemét kinyomni, amire abban a pillantban lehetőségem van
2018. dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"De tényleg teljesen biztos módszer a tökönrúgás?"


Teljesen biztos módszer sajnos nem létezik.

Minden szituáció más,és amit már írt az egyik válaszoló,hogy a mentális része az egésznek nagyon fontos,és talán ez a legnehezebb is,mert elképzelni könnyű,hogy tokon rúgod,vagy ezt vagy azt csinálod,de ehhez nagyon ott kell lenni fejben is.Paprika vagy gáz spray az jó lehet mert nem okoz komoly sérülést,mégis megzavarja a támadót.Persze itt is tudni kell elővenni és használni.

És férfiként mondom,úgy,hogy tanulok küzdősportolni:adott esetben a futás sem szégyen,hanem hasznos!

2018. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!