Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék felkészülni az...

Szeretnék felkészülni az önálló felnőtt életre. Hol kezdjem? (részletek a kiegészítős részben)

Figyelt kérdés

Most 16 éves vagyok.

Be kellett látnom, hogy nekem jobb minél hamarabb lelépnem itthonról, amint tehetem.


Apám alkoholista. Azt se tudná megmondani, hogy melyik iskolában tanulok.

Anyukám a másik véglet: maximalizmust vár el. Ennek persze nem tudok megfelelni, hiába akarnék magam is.


Kitűnő tanuló vagyok. De ha 5 alát kapok, akkor miért nem tanultam még többet, hogy 5 "fölét" kapjak???

Az életem nem szól másról, csak a tanulásról, szakkörökről, majd otthoni tanulásról.


De pl. 16 éves lány létemre nem tudok egy levest elkészíteni. A palacsinta tészta receptjét is olvasom, úgy készítem. Pedig nagyon meg akarok tanulni főzni úgy, hogy ne legyek másra szorulva.


A mosást is anyu oldja meg. Nem engedi, hogy használjam az automata gépet, mert új, és nehogy elrontsam.

De a régi keverőtárcsást és külön centrifugát is elpakolta. Így egyikkel sem tudok megtanulni mosni.

Elméletben tudom, hogy talán miket lehet egyszerre mosni. De honnan tudjam, egyszerre mennyit lehet betenni? A keverőtárcsásban mennyi ideig kell mosni adott adagot?


A bevásárlásnál is idegesítő, hogy magamnak megveszem a reggelit ritkán. De a hétköznapi bevásárlást már nem bízza rám anyu. Amikor együtt megyünk, és mondom neki, hogy szeretném én intézni, nem engedi még úgy sem.


Azt érzem, hogy a tanulás terén túlzottak az elvárásai, a hétköznapi dolgokban meg a "kiszolgálás" kb. életképtelenné tesz.


Hogy készülhetnék így fel a felnőtt életre, hogy képes legyek önállóan eltartani magam: főzni, mosni magamra? Ügyeket elintézni?


Sajnos a rokonokra sem számíthatok, mert az alkoholista szülő miatt leírták a családot. Nem jönnek hozzánk, és mi sem megyünk másokhoz.


Az osztálytársaimnak pedig eszében sincs ilyen fokon készülni a felnőtt létre.


Gimnázium után szeretnék még tovább tanulni. De már kollégiumban lakva. Így kiszakadhatnék az itteni környezetből. De nem akarok életképtelen sem lenni. Márpedig azzá "nevel" anyu. Ő ezt nem látja be.


Hol kezdjem? Hogy tanuljak meg sütni-főzni? Hogy tanuljak meg kimosni magamra? Hogy készüljek a felnőtt létre?


2018. nov. 12. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, és nem is szükséges. Elmész szépen egyetemre és magadnak elintézhetsz mindent. Főzés nem egy nagy dolog, az se baj ha receptel megy csak. Mosás: szín szétválogat, egy gomb elteker, egy megnyom 1-2 óra múlva teregethetsz.

Túlmisztifikálod a felnőttlétet. Ha van némi kiállásod és mersz menni a dolgok után az ügyintézéssel sem lesz baj.

Amíg otthon voltam nem volt szükségem arra, hogy mossak főzzek, semmi hátrányom nem volt belőle. Nyilván elsőre nem fogsz hatfogásos vacsit főzni, de nem is az a lényeg.

2018. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha eljön az idő, ilyen hozzáállással ráérzel mindenre. Egyelőre a tanulás fontosabb.

Azért is, hogy kiléphessél a családi körből.

2018. nov. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!