Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az mennyire normális, ha egy...

Az mennyire normális, ha egy 19 éves lány már kb 50 külföldi országban járt életében?

Figyelt kérdés
Mi eleg szerényen élünk, és hát most kicsit irigylem vagyok. Ráadásul most ment egyetemre, és egy egész lakást béreltek neki a szülei, nekem meg jövőre max a kolibri marad, és anya megmondta, hogy nem nagyon fog tudni hazavonatoztatni, vagy ennivalót csomagolni nekem. :( Eléggé el vagyok szomorodva. Ezen kívül még rengeteget utaznak, én meg a Balatont se láttam soha. :( Közeli rokonok, és sokat találkozunk. Hogy tegyem túl magam ezen?
2018. nov. 13. 08:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Csúnya dolog az irigység.
2018. nov. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Küzdj az álmaidért, keress egy párt magadnak és teremtsétek meg magatoknak.. én sem voltam sehol nyaralni gyerekkoromban. Barátnőmmel mióta mi keressük a pénzt, bejártuk Europát.
2018. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az élet igazságtalan, nem mundenki jön azonos melységből, de lehet tenni azért, hogy jobb legyen. Én is szegény családból jövök, még fürdőszobánk sem volt 10 éves koromig. De dolgoztam, és jártam már pár országban, elég jó stabil lett mostanra az anyagi helyzetem, kb. mindent megvehetnék, ha akarnék. Ház is van, férj is. Igen, néha irigykedtem azokra, akiknrknez az ölükbe pottyan, de kb. 22 éves koromra kinőttem. Reméljük, ahogy öregszel, te is ki fogod nőni és belátod, hogy csakis te felelsz az életedért, te alakítod.
2018. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon szerencsés. Sajnálom, hogy neked rosszul megy a sorod, de még rengeteg időd van tenni azért, hogy te is jobb helyzetbe kerülj.
2018. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%
Többre fogod vinni, mint az, akinek mindent a feneke alá raktak a szülei. Sokkal önállóbb leszel! Ha magad küldesz meg mindenért, jobban tudod értékelni is a jólétet!
2018. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem átlagos, ahogy élnek, úgyhogy ne hozzá hasonlítsd magad.

De ne keseredj el, én nagyon sok mindent elértem, amire 20 évesen semmi esélyt sem láttam, aztán mégis sikerült :)

2018. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Én 38 éve voltam amikor először repültem, és mentem ki külföldre. Azóta bejártam az egész világot. Ne keseregj. Te is utazhatsz egyszer. Csak akarni kell, és tenni érte
2018. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés lány az biztos. De lehet, hogy neki meg más problémája van az életben, nincs barátja, a szülei elhanyagolták stb. stb. Lehet hogy semmi, de nem tudhatod ezt, csak azt, amit mutat magáról, ami persze a szép oldal. Nem szabad úgy élni, hogy másokhoz hasonlítod magad, mert akkor sosem leszel boldog. Sok olyan ismerősöm volt egyetemen, akik szegények voltak, meg olyan is aki kolis volt. Én irigyeltem őket (ugyan én nem bírnék mással egy szobába aludni), de én gyakran jártam koliba a bulik miatt, mert iszonyú jó társasági élet van ott. Az albiba pedig csakaludni jártam haza.

Nézd a jó oldalát: ha felvesznek egyetemre, akkor az nagy szó. Legyél büszke rá. Tanulj jól és mindenképp menj ki erasmusra külföldre. Örök életre megmaradó élmény.

2018. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

"Hogy tegyem túl magam ezen?"


Realizáld, hogy nem a lányra vagy irigy, hanem arra az életszínvonalra amit a szülei biztosítani tudnak neki.


Viszont az irigység mindig abból fakad, hogy én magam nem tudtam kibontakoztatni a tehetségeimet, nekem nem sikerült az ami másnak (az értékrendje szerint), ezért dühös vagyok rá.


Tehát te nem irigy vagy, hiszen ez a lány még önállóan semmivel nincs előrébb mint te, ugyanúgy most kezded a tanulmányaidat.Te csak vágysz ezekre az élményekre és a hasonló életszínvonalra, mert azzal azonosítod a "jó"-t.


Mit tudsz tenni?


1.Önismereti munkába kezdesz, feltérképezed a képességeidet, a tehetségeidet, hogy mivel tudsz azonosulni.


2.Felállítasz egy értékrendet.


3.Elkezdesz az értékrend felé haladni az önismeret során megismert, és kibontakoztatott tulajdonságokon keresztül.


4.Megelégedsz.


Mivel nagyon fiatal vagy, így a világlátásod még formálódni fog, megtanulsz majd sok mindent, megérted, hogy a gazdagság nem egyenlő az anyagi jóléttel.Vagy nem.

2018. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Az élet már csak ilyen... Egy régi sláger szerint:

"Az egyiknek sikerül, a másiknak nem,

A sors néha nem tudja, mit akar.

Az egyiknek kiderül, a Nap fénylik fent,

A másiknak nem jut csak zivatar..."

Olvastad Jókaitól a "Szegény gazdagok" és "Gazdag szegények" c. könyveket? Az előbbiek gazdagok ugyan, de lélekben szegények (nem azt állítom, hogy a rokon leány családja is ilyen!), az utóbbiak pedig anyagilag szegények, mégis boldogok.

Sokan írták előttem, hogy fiatal vagy, sok minden jó (sajnos kellemetlen is) vár rád. Tanulj szorgalmasan, ne törtess, de igyekezz. Neked is fényleni fog a Nap ott fent! Ehhez kívánok minden jót!

2018. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!