Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek a felnőttkor az eddigi...

Akinek a felnőttkor az eddigi legszebb időszaka: miért?

Figyelt kérdés
2018. nov. 14. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt csinálok amit akarok. Külön háztartás, külön élet, külön pénz, saját döntések.
2018. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Főleg az önállóság miatt.
2018. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A pénz, az idő és a körülvevő emberek még jobban befolyásolják a döntéseinket, mint anno a szülők.
2018. nov. 14. 09:52
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg nem. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. És ha rossz a fizetésed, menj máshová dolgozni.
2018. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

24 órából áll a nap és tele van kötelezettségekkel továbbá olyan dolgokkal, amiket a jövő érdekében teszel.

Én egész konkrétan az alvásidőmet érzem rugalmasan alakíthatónak. :D

2018. nov. 14. 10:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban túlságosan korlátoztak, felnőttként már több a döntési és cselekvési lehetőségem.
2018. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyerekkorom konkrétan pokol volt (alkoholizmus és mentális betegségek a szülőknél, amik rajtam csapódtak le folymatos fizikai és lelki bántalmazás formájában). Keményen kezdőtött a felnőtt korom, jópár évembe telt talpraállni lelkileg és anyagilag is, de legalább független lettem, önálló döntési lehetőségekkel és az én kezembe került a sorsom, amit úgy alakítok, hogy boldog legyek. Az első pár év nehézségei után minden évem csak egyre jobb és boldogabb, amiért aktívan teszek is. Nem ragadtam bele a mókuskerékbe, a saját életutam járom a saját értékeimmel, mindenféle társadalmi nyomást mellőzve (nincs bennem megfelelési kényszer senki felé), azzal foglalkozom, amit szeretek, ott élek, ahol mindig is akartam, fantasztikus emberi kapcsolatokat építettem ki és piszok módon megerősödtem, nekem ezt jelenti a felnőtt lét.
2018. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
100%
Mert a gyerekkorom szar volt.
2018. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem kell végre azokat a dolgokat csinálnom, ami illik. Aki beszól, azt otthagyhatom a francba. Nem kell jópofizni senkivel.


A felnőttlét szabadsága nekem többet ér, mint a gyerekkor kényelme. Pedig nagyon szuper gyerekkorom volt.

2018. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A rengeteg munka, a stressz, a megoldandó feladatok özöne, a kevés szabadidő, a kevés pénz, a sok felelősség,

Az, hogy az idő, a pénz, a feladataink, a minket körülvevő emberek által behatárolt lehetőségeink...

2018. nov. 14. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!