Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan tudnám megakadályozni/ lebeszélni az indiai ibffem (internetes barát) az öngyilkosságról?

Még soha nem találkoztunk, de nagyon jóban vagyunk már több mint fél éve. Nagyon sok mindenen megy keresztül és már ott tart, hogy öngyilkos akar lenni... Hogyan tudnám lebeszélni róla? Ha ő meghal én is megyek utána...

Keress kérdéseket hasonló témákban: internet, barátság, indiai, öngyilkos, lebeszél, megakadályozás, depresszió

2018. nov. 14. 17:18  Privát üzenet  

A válaszok

kisgyerekek vagytok még és hülyeségekkel dobálóztok

majd kinövitek

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. nov. 14. 17:29 Privát üzenet

Kedves Kérdező!

Hívd fel a figyelmét arra a hitre, arra az életfilozófiára, amiben ő és a családja él. A hitrendszer összefoglaló neve Szanáthana Dharma (Baktay Ervin könyvében olvass utána bővebben). Az indiaiak (hinduk, szikhek, helyi vallások követői stb) hite tiltja az öngyilkosságot. Beszéld rá, hogy kérjen segítséget.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2018. nov. 14. 17:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szinte az összes vallás tiltja az öngyilkosságot, de ez nem hiszem, hogy jó ok lenne arra, hogy valaki ne kövesse el. Ő nem olyan vallásos, úgyhogy szerintem ezzel nem nagyon lehetne rá hatni

# 3/8Időpont 2018. nov. 14. 17:40 Privát üzenet

Első jó nagy sggfej vagy! Az ilyen minek ír? Fuss ki a világból!

Kérdező, ha szerinted tényleg nem üres nyavajgásról van szó, akkor itt kérhetsz tanácsot:

[link]

De tényleg csak akkor keresd fel ha nagyon indokoltnak érzed. Ha van iskola pszichológusotok, vagy védőnőtök akkor inkább tőle kérj tanácsot előbb. Ajánlj neki esetleg stresszoldó gyógyhatású készítményeket, vagy nézzetek utána terápiás állatoknak. Hiába fogják itt írni, hogy "hát tartsd a lelket benne" ha tényleg baj van azon csak szakember tud segíteni. Minden jót neked is és a barátodnak is!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2018. nov. 14. 17:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, de mint ahogy írtam, indiai, magyarul nem tudok ott lenni vele és magyar oldalak nem segíthetnek. És igen, nem csak nyavalygás, ez komoly.

# 5/8Időpont 2018. nov. 14. 18:09 Privát üzenet
Keress a you tubon magyar éhező családok,nincstelenségben szenvedők,utcán élők,nagyon beteg emberek,fogyatékkal élők videóit,és küldd át neki.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2018. nov. 14. 19:31 Privát üzenet
És azért mert ő indiai te nem tudsz kérni TANÁCSOT magyaroktól?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. nov. 15. 09:28 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Show bobs and vagene

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.
# 8/8Időpont 2018. nov. 15. 19:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nektek bejön ez a srác? 20/l
Egy lány irta nekem hogy én vagyok az ő "bbf"-je ez vajon mit jelenthet?
Annyira szánalmasnak érzem magam a barátaimhoz képest, miként fogadhatnám el magam?
Nem ír vissza. Ciki törölni?
Elég szarnak érzem magam. Mit kellene tennem? 16 L
Milyen vízummal utazhatok Indiába, ha a párom indiai?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!