Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális ezen rágódni?

Normális ezen rágódni?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és több év külföldön végzett munka után arra jutottam legyen akármilyen a helyzet otthon én haza költözöm. A problémám abból fakad ,hogy van egy király autóm (igaz 10 éves de tökéletes számomra) és nagyjából másfél millió forint megtakarításom. A barátnőm otthon vár szóval boldog is lehetnék de azon aggódom ha haza megyek nem tudom tovább gyarapítani a kis pénzem. Elcseszni nem fogom hiszen tudok bánni a pénzzel de talán az lehet bennem ,hogy mérges vagyok magamra amiért nemtudtam több pénzt összekaparni holott örülnöm kéne mert másokat ez az összeg kihúzna a csávából. Túl nagy elvárásokat támaszthattam magammal szemben annó aminek most iszom meg a levét esetleg nem úgy jött ki a lépés ahogy én gondoltam? Vagy egyszerűen álomvilágban élek ha ennyi kp-t kevésnek tartok? Bár ez megint csak relatív kinek mi a kevés. Valamiért frusztrált vagyok. Ha haza költözöm együtt fogok élni a barátnőmmel és keresek valami munkát. Ha okosan csináljuk nyílván tovább gyarapíthatjuk ezt az összeget. Arra is gondoltam hogy talán mindent azonnal akarnak (én pl házat szeretnék venni vagy így vagy úgy)az emberek és ezért kelt bennem egy különös frusztrációt? Nagyon bánt ez az elégedetlenség holott hangsúlyozom örülnöm kéne. Kinek mi a meglátása?
2018. nov. 17. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem normalis hogy ragódsz nagy dolog előtt állsz. De nem érdemes:)

Itthon sem olyan reménytelen a helyzet ha szorgalmas vagy tudsz keresni eleget. És szerintem benne van az érték abban is ha szép lassan jön össze minden mert sokkal tobbet örül az ember:D

Bízz a jovőtökben és magadban;)

2018. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Ismered a Kiszámoló blogot? Olvasd. [link]


Ne rágódj a múlton, de vond le a tanulságokat. Amellett az életstílus mellett, amit te folytattál, nem lehet több pénzt összegyűjteni. Ha őszintén végigszámolod a különböző dolgok költségeit, lehet, hogy meg fogsz lepődni. Sokan például az autójukra fordított pénzt alulbecsülik (mert pl. kifelejtik a vételárat leosztani a használat éveire, a különböző adókat, javítások költségét, ehelyett csak a benzinpénzt számolják). A lakhatáson is sokat lehet bukni, ha túl nagy házat választasz, pláne ha a szokásos itthoni minta alapján (akinek nincs egy fityingje se, az 10 millás házat akar, akinek 10 milliája van, akkor 20 millás kell, akinek 20 van, annak 40 millás). Ha őszintén végigszámolod, akkor lehet, hogy rájössz, hogy nem éri meg neked minden nap a 350 Ft-os fél literes üdítő és 250 Ft-os búrkifli, inkább viszel otthonról szendvicset meg teát 100 Ft-ból, és havi 12 ezret spóroltál. Még néhány ilyen apróság, és az évi egymilliónál jársz alsó hangon. Ha a nagy dolgokon tudsz kurtítani, akkor még látványosabb lehet az eredmény.


A másik oldala az éremnek az, hogy ha kevesled a mostani bevételed, akkor keress jobbat. Nyilván ha az elmúlt 6 évben 0 percet fektettél az önfejlesztésbe, akkor ez nem fog menni. De most körülnézhetsz, hogy miben lehetnél jobb, és nekikezdhetsz a tanulásnak. A blognak ezt a videóanyagát is érdemes végigrágnod: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuZt2T3kHxp15mbnjXNYC..

2018. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Normális, figyelj szerintem még húzz le 1 évet, spórolj ahogy csak tudsz aztán gyere haza.
2018. nov. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2# Én 4 hónapja találtam rá a kiszámolóra, nagyon jó, igaz én ausztriába vagyok de én is haza akarok majd menni és tényleg sok okos dolgot mondanak benne, 2 év alatt azért nem sok pénzt gyûjtöttem így még kint kell maradnom 2 de inkább 3 évet, de most hogy ezeket a videókat meg néztem már is sokkal jobban marad pénzem, csak ajálani tudom mindenkinek :-)
2018. nov. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a külföldi munkát választanám a barátnő, meg a magyarban semmit sem érő másfél millió forint helyett. Realista vagyok, tudom Magyarban csak küszködnék, még itt külföldön jobb életem van, nem, nincs kolbaszbol a kerités, nagyon sokan azt hiszik, és pofara esnek, de sokkal jobban megelek és tudok tervezni, otthon nem, egy nő nem érné még.
2018. nov. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapig voltam munkanélküli. 300 ezer megtakarításom elment úgy hogy kaptam az "álláskeresési járadékot", és nem pocsékoltam. 1,5 millió az nudli.
2018. nov. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!