Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Körülöttetek is beteg "mindenk...

Körülöttetek is beteg "mindenki", sokan halnak, elrontott életűek? Akkor honnan merítetek reményt, hogy nektek nem ez lesz?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Tágítsd a kört: ne csak a közvetlen családodat lásd, hanem az egész rokonságodat, a kollégáidat, a szomszédaidat, az egész várost, stb., és látni fogod, hogy a többség rendben van.
2018. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Nálam is kb így van. A baj, hogy sokszor megyek a hülyék után én is pedig tudom, hogy nem kéne 😕
2018. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A kollégáim közül több mentális beteg, egy további megoldhatatlan mondjuk úgy családi gondtól szenved.

A baráti körömnek se egyszerű. Nagyon nem.


Egyébként másoknál is gyakori, hogy az ötéves érettségi találkozón már nem lehet teljes a létszám és más körökből is van már elhunyt, huszonévesen? És az egyik barátnője az embernek "özvegy", nagyon jó párkapcsolatban huszinévesen elhunyt a párja?

Másoknál is gyakori, hogy a rokonai közül kb mindenki krónikus beteg és ő maga is egyre erősödő gondokkal küzd?


Ugye még tapasztalatlan vagyok az élettel kapcsolatban....

2018. nov. 18. 10:31
 4/13 A kérdező kommentje:

# 2



Én is megyek utánuk. Vagyis nem direkte, nem szó szerint, de végiggondolva: ugyanazt teszem és ugyanazokat a hibákat követem el, mint amik miatt ők is ott tartanak, ahol..

2018. nov. 18. 10:32
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"A kollégáim közül több mentális beteg"

Mennyi az a "több"? Kettő? Három? Mondjuk öt? Tíz?

"egy további megoldhatatlan mondjuk úgy családi gondtól szenved."

Egyelőre nem találja a megoldást. De aztán majd megtalálja. Csak nem megy egyik napról a másikra. "Megoldás" alatt azt értem, hogy pl. ha meghalt valakije, lassan elfogadja a tényt, visszazökken a hétköznapokba, és már csak időnként bőgi el magát miatta, de tovább tud élni normálisan; nem pedig azt, hogy "életre kelti a holtat", mert ilyen értelemben tényleg nincs megoldás egy csomó problémára, na de ez természetes, attól még nem kell becsavarodni, "csak" (tudom, hogy nagyon nem egyszerű, de) meg kell tanulni elfogadni a megváltoztathatatlant.


És rajtuk kívül még hány kollégád van?


"A baráti körömnek se egyszerű. Nagyon nem."

Elhiszem. De mégis hány emberről van szó megint? És rajtuk kívül még hány barát tartozik a baráti körhöz?


"az ötéves érettségi találkozón már nem lehet teljes a létszám"

Ne csak azt az egyet lásd. A többi harminc él.


"más körökből is van már elhunyt, huszonévesen"

És ugyanazokból a körökből hány huszonéves van még, aki viszont él? És hány harminc-ötven-nyolcvan-kilencven-százéves, aki szintén?


"És az egyik barátnője az embernek "özvegy", nagyon jó párkapcsolatban huszinévesen elhunyt a párja?"

És a többi barátnője? Egyébként a baráti körről egyszer már volt szó, ne sorold fel ugyanazt a boldogtalan embert annyiszor, ahány körbe beletartozik, mert úgy torzítja a statisztikát.


"gyakori, hogy a rokonai közül kb mindenki krónikus beteg és ő maga is egyre erősödő gondokkal küzd?"

Kb. mindenki... Rosszul vagy bekötve. Kisebb-nagyobb betegségekkel együttélve is van egy csomó ember a világon, aki attól még kiegyensúlyozott, elégedett, derűs életet tud élni. Rájuk figyelj, tőlük próbáld eltanulni, hogy hogyan csinálják.


"Ugye még tapasztalatlan vagyok az élettel kapcsolatban...."

Nem azt mondom. Hanem hogy vedd észre a jót is, ne hagyd, hogy a negatívumok irányítsanak.


"Én is megyek utánuk. ... ugyanazt teszem és ugyanazokat a hibákat követem el, mint amik miatt ők is ott tartanak, ahol.."

Tehát te is tudod, hogy egy csomó minden rajtad múlik. Ne kövesd a hibáikat. És ne legyél pesszimista, mert azzal is csak megbetegítheted magadat.

2018. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

6-an vagyunk a csoportban, 3 mentális beteg, 2-nek megoldhatatlan családi, magánéleti problémák. 1 kollégára mondanám, hogy rendben van, nincs iszonyatos gond, szimplán nagyon nehéz nekik az élet.



Baráti körben is vannak mentális gondok meg minden, 80%-nak mondanám, akiknek az élete eléggé nincs rendben. Minimálbér felett nem sokkal a kereset, szörnyű munkahelyek, mentális és testi betegségek stb....

2018. nov. 18. 11:53
 7/13 A kérdező kommentje:

Ne kövessem el a hibáikat... Kösz....



Hogyan lehet havi kb 100 ezer forintból megélni? Ok, nem albérletben, de hogyan lehet?

Ha nem érdekelnek a nyelvek, nincs nyelvérzékem és pénzem pláne, hogyan jussak el angol felsőfok közelébe megkopott középfokú tudással és német középfok közelébe kb semmi tudással?

Hogyan legyen lelki és testi erőm munka után esténként gyakorolni, amit tanulni kezdek majd hétvégente?

Van ingyenes, de jó pszichológus? Honnan tudhatom, hogy nekem már pszichiáter kell? Nagyon "gázak" a mentális dolgokra ható gyógyszerek?


Stb...

2018. nov. 18. 11:59
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ne kövessem el a hibáikat... Kösz...."

Hát ha te is tudod, hogy azok hibák, akkor be is tudod azonosítani, hogy mik azok, és azt is tudod, hogy nem helyes meglépni őket, tehát onnan már csak egy fél lépés, hogy nemet mondj rájuk.


"Hogyan lehet havi kb 100 ezer forintból megélni? Ok, nem albérletben, de hogyan lehet?"

Lehet, hogy pont az albérlet lehet a megoldás - esetleg másokkal közösen -, mert az esetleg olcsóbb, mint a saját lakást fenntartani (ami talán eleve nagyobb is, mint amekkorára igaziból szükség lenne) - amit viszont ki lehetne adni, és annak a bevételéből fizetni a bérleményt, akkor több költőpénz maradna.


"Ha nem érdekelnek a nyelvek" - Ja, bocsesz, ha te ezt a luxust megengedheted magadnak a mai világban, akkor nem is olyan rossz a helyzeted...

"nincs nyelvérzékem ... hogyan jussak el angol felsőfok közelébe megkopott középfokú tudással és német középfok közelébe kb semmi tudással?"

Egyelőre csak az egyik legyen a cél. Vedd elő az angolkönyveidet, és frissítsd fel a középfokú tudásodat. Ha addig el tudtál jutni, akkor épp elég nyelvérzéked van, csak épp "nincs kedved" nyelvet tanulni. Egyébként ha eleve olyan munkát kerestél volna, ahol használhatnád a középfokú angoltudásodat, akkor meg se kopott volna annyira, és többet is keresnél.


"Hogyan legyen lelki és testi erőm munka után esténként gyakorolni, amit tanulni kezdek majd hétvégente?"

Nyelvet tanulni bárhol, bármikor lehet, nem csak hétvégén és nem csak szervezett körülmények között, pénzért, főleg, ha egyszer már eljutottál a középfokig. Youtube, duolingo, stb., egyáltalán: ott az egész internet. Használd! Akarat viszont kell hozzá, az tény.


"Van ingyenes, de jó pszichológus?"

Ne itt keress. Itt nincs. Kérdezd meg a háziorvosodat, ő majd elirányít egyhez. Aztán meglátod, hogy mennyire jó konkrétan neked. Ha nem jön be, még mindig kereshetsz másikat. Ha nem pszichológusra, hanem pszichiáterre van szükséged, akkor majd a pszichológus átirányít hozzá, ő meg majd eldönti, hogy kell-e egyáltalán gyógyszer, vagy más gyógymód lenne jobb.

2018. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez azért nagyon jellemző az emberekre.



Nem azt veszed észre bennem, hogy annak ellenére, hogy nem jó a nyelvérzékem és nem érdekel, mégis angolozok, hanem azon akadsz fenn, hogyan képzelem, hogy nem érdekelnek a nyelvek.

Érted, nem azt veszed észre, hogy annak ellenére is küzdök, hanem hogy nem érdekel.



Ja, hogy ha elértem a középfokút, akkor nem is rossz a nyelvérzékem szerinted?

Tudod, stréber, magamat agyontanulós voltam, ezért (amúgy önszántamból) addig s.ggeltem itthon gimi alatt, amíg meg nem lett. Nem ültél mellettem, nem tudhatod, mennyi energia volt.



Bocsi, a lakhatásra nem térek ki, mert ekézést fogok kapni az ide tévedőktől, a lényeg, hogy már így is foganatosítok egy számomra kényelmetlen megoldást a pénz érdekében.

Ettől még egy évig havi 100-110-ből kell megéljek.

2018. nov. 18. 12:25
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként miért is tértünk el a kérdéstől?
2018. nov. 18. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!