Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lelkileg kibírni...

Hogyan lehet lelkileg kibírni azt, hogy az egyik szülőd nagyon beteg?

Figyelt kérdés
Anyukám beteg,nagy operáció előtt áll,állandóan gyenge ....:( Azt mondogatja érzi,nem éli túl a műtétet ...35 éves (nő) vagyok,de még nem vagyok felkészülve rá,hogy elengedjem...dolgozni járok,de máson se jár az agyam,hogy az anyám szenved .

2018. szept. 9. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogsz tudni semmikor felkészülni rá. Talán jobb lenne ha a műtét előtt több időt töltenétek el együtt, és ha lenne valaki aki neked is segítene. Legyengülten, betegen nehezebb reménykedni, de ez nem jelenti azt, hogy csak a legrosszabb történhet. Viszont aki súlyos beteg az számol ezzel is. Talán próbáld meg legalább előtte azt mutatni, hogy akárhogy alakul te elég erős leszel. Egy szülőnek nehezebb az a tudat, hogy magára kell hagynia a gyerekét. Talán erről is jó lenne beszélgetni vele.
2018. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.,kedves vagy.Pont rátapintottál a lényegre:sosem voltunk az a fajta család aki elmondja egymásnak az érzeseit .Vagyis anyám igen,de apám pont az ellenkezője.Én sajnos apám természetét örököltem,szerintem gyerekkorom óta nem mondtam ki anyámnak,hogy szeretem.Olyan nehéz erről beszélni ,mi van ha most így beszélek vele és akkor azt gondolja én már lemondtam róla és azert búcsúzom ? De ha nem akkor életem végéig emészteni fog a bűntudat.Mi a jó megoldás ?
2018. szept. 9. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni, mert, ha rosszul alakulnak a dolgok, akkor bánni fogod egy életen át. Sajnos nekem az apukám lett nagyon beteg és ő nem tudott beszélni az érzéseiről, és mi sem tudtunk. Végül apukám elment és emlékszem még arra az érzésre, hogy ennyire le voltam bénulva, amikor beszélni kellett volna, és én nem voltam elég bátor, mégis megbántam már ezerszer a gyávaságomat, mert nem emlékszem, hogy utoljára mikor mondtam neki, hogy szeretem és arra sem, hogy ő mikor mondta nekem utoljára. Mostanában szoktam olyanokat álmodni róla, hogy beszélgetünk, ahogy akkor nem tudtunk.De az esélyt akkor is eljátszottam.
2018. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezd úgy ahogy itt leírtad, hogy nem mondtál le róla, de a betegsége ráébresztett arra, hogy mi az amit egyébként is el akartál volna mondani neki. Előtte gondold át mik ezek és próbálj meg ne nagyon eltérni.
2018. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
"Szeretlek. És sajnálom, hogy hosszú ideje nem mondtam ki, de nagyon sokszor szeretném még mondani neked."
2018. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem beszélni kell az érzésekről, inkább kimutatni, amit érzel.

Én sem mondtam ki apunak soha, hogy szeretem, de minden cselekedetemmel kimutattam, mennyire fontos nekem.

Egyébként muszáj felkészülnöd a legrosszabb dologra is, mert sajnos benne van ez is.

Én 16 éves voltam, mikor apu meghalt, nem volt könnyű, de el kellett engednem.

2018. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!