Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki az én képemmel jelentke...

Valaki az én képemmel jelentkezik hirdetésekre, hova fordulhatnék ez ügyben?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben bejelölt pár pasi Facebook-on. Nem igazoltam vissza, mivel nem ismerem őket. 1 hete egy másiktól kaptam Facebook-on üzenetet (profilképe nincs, de a fiókja régebbi), hogy folytassuk messengeren a beszélgetést. Nem értettem, mivel sosem beszéltem vele, meg is kérdeztem, hogy miről van szó. Elvileg én jelentkeztem az ő szexhirdetésére, azzal a képpel ami a profilképem. Írtam neki, hogy ez kamu, megkértem, hogy küldje el, hogy én mit írtam neki. A keresztnevemből formált citromail-es e-mailről kapta az üzeneteket, csatolva a fotómmal..

Vele ezt le is zártam. Tegnap egy másik pasi is írt, az ő hirdetésére is "jelentkeztem", és fel volt háborodva, hogy miért nem akarok napok óta találkozni vele..


Próbáltam rövidre fogni, nagyjából ez a lényeg. Ha a rendőrséghez fordulok, érek vele valamit? Vagy mit tehetnék ez ügyben?


2018. nov. 18. 12:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Rendőrséghez fordulhatsz személyi jogok sértésével.

Ott majd részletesebb felvilágosítást adnak az üggyel és nyomozással kapcsolatban.

Feljelentést is tehetsz ismeretlen elkövető ellen.

Nekem is volt hasonló esetem egy Ask.fm nevű oldalon. A nevem és a képeim használták fel mások ócsárlására.

2018. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!