Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan éljek át úgy dolgokat,...

Hogyan éljek át úgy dolgokat, mint mikor 'fiatal' voltam? Ti is megváltoztatok, ahogy felnőttetek?

Figyelt kérdés

Ez most úgy hangzott, mintha most mindimum 50 lennék, de nem... Még 'csak' 21 éves vagyok.

A problémám olyan, amit talán nem is tudok normálisan szavakba önteni. Úgy érzem nem úgy élek meg dolgokat, mint régen. Most mintha minden felszines lenne, minden egyes helyzet amibe kerülök, minden beszélgetés. Mióta felnőtt lettem és tudom hogy mikor miért mondok dolgokat, azóta tudom azt is, hogy más miért mond dolgokat. Egy példa lenne erre, hogy pl mikor valaki panaszkodik nekem, esetleg megsajnálom, együttérzek, de nem igazán foglalkozok a dologgal, titkon még arra is gondolok milyen jó, hogy nekem nincs ilyen problémám. Ezért mikor én panaszkodok valakinek és erre válaszol, tudom hogy azt is felszinesen mondta hisz úgysem érdekli igazán.

Vagy amikor társaságban, barátokkal töltöttem az időm akkor testben és lélekben egyaránt ott voltam, élveztem az alkalmat és kikapcsolódtam, tudtam hülyéskedni. Most, ha együtt is vagyunk olyan mintha egy részem hiányozna, beszélgetek meg ez-az, de mintha közben minden másra is gondolnék egyszerre. Már nem tölt el olyan örömmel, már nem élem át úgy a dolgokat.

Ha elmegyünk kirándulni már az sem az igazi, attól kezdve hogy mi van a kutyámmal, nagyszüleimmel, a ház ég-e , holnap milyen idő lesz és mennyi pénzem marad, minden a fejemben van és eltelik az idő úgy,hogy át sem éltem a pillanatokat.Most ha beszélgetek is, egyszerre 5 gondolat van bennem és pluszba még azon izgulok, hogy jól mondjam el amit akarok és rögtön túl agyalok mindent. Lövünk pár képet és beugrik, hogy jé ott voltam, de emlékeim, érzésekkel teliek nem maradnak.

Már egy jó ideje... Kb olyan 16 éves koromig rendben voltam. Azóta csak rohan velem az idő és most itt vagyok, ezen agyalok.

Remélem értitek mit akarok mondani.

Hogyan lépjek ki ebből? Hogyan éljek át újra dolgokat, úgy normálisan, mint régen? Veletek mi a helyzet, normális ami történik velem?


2018. nov. 23. 15:43
 1/6 Lazy Lover ***** válasza:
értem mire gondolsz sajnos azok az idők soha nem jönnek vissza
2018. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem is azt akarom, hogy visszajöjjenek, hanem hogy újra úgy éljek át eseményeket és mindent, mint régen.


Ti is igy vagytok ezzel? Mindenki ilyen felszines felnőtt korában, mint én? Sehol sem vagyok ott úgy igazából?

2018. nov. 23. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán itt közrejátszanak az emberi tulajdonságok is. Ahogy olvastalak tökre értettem mire gondolsz, én is érzem. Viszont csak akkor, ha számomra közönyös emberekkel osztok meg közönyös pillanatokat. Egyébként én eleg empatikus vagyok, és ha valaki nekem meséli a gondját, baját, én rosszul érzem magam vele együtt és őszintén sajnálom őt.

Szóval azt, hogy mit gondol a másik, mennyire mondja komolyan, amit, azt nem tudhatod.


Egyébként ha találnál egy olyan embert - mert feltételezem nincs - akihez nagyon kozel allsz, megbizhatsz benne, szereted, vele egész biztosan átélhetnéd ugyanígy a 'dolgokat'.

2018. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ne aggódj, ez teljesen normális dolog. Emlékszel, hogy amikor gyerek voltál, hányszor mondták a felnőttek, hogy "addig jó neked, amég gyerek vagy fiam/jányom", vagy "jó neked, mert másra sincs gondod, csak a tanulásra"? Akkor tutira azt gondoltad, hogy "haggyámá ezzel a hülyeséggel, alig várom, hogy felnőjek". No, hát rossz hírem van: igazuk volt az "öregeknek". Ez most úgy hangzott, mintha 21 lennék, de én már elmúltam 50. Egy kicsivel, de elmúltam :-))) Ezeket nemcsak Te érzed, hanem más is (legfeljebb nem beszél róla). A világ állandó változásban van, az érzések, az emberi kapcsolatok, minden. Akivel gyerekkorodban barátok voltatok, tudod a "gondtalan gyerekkor", de mára felnőttetek, és mindenkinek megvan a maga külön élete, mások a gondjaitok, mások a gondolataitok. És a barátokat mindig meg fogja előzni a családért érzett felelősség, ami mindig ott motoszkál a gondolatok hátterében. Az a régi világ elmúlt. Ezt nem csak Te érzed fiatalon, mi is, már jó pár évvel idősebben. Ezt egyszerűen csak EL KELL FOGADNI. A gyerekkori barátok átlépnek idővel az "ismerősök" kategóriába. Szerintem a megoldás, hogy most felnőtten kell új ismeretségeket kötni, aki idővel baráttá, barátnővé, vagy szerelmeddé léphet elő. Nem könnyű, de esélyes. Akinek pl. hasonló a hobbija, érdeklődési köre. Fogod Te még baromi jól érezni magad valakivel, vagy valakikkel, csak most el vagy kicsit kettyenve. Drukkolok Neked! Fel a fejjel!
2018. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem amit leirtál én 19éves koromig szó szerint boldog voltam mindennek örülötem.


Mostmár 26 vagyok sokkal nehezebb minden, lehet emberfüggő is a dolog vagy a felnőtté válás folyamata kikerülni szerintem nem igazán lehet.

2018. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindegyikkel egyetértek, ugyanigy érzem.

Akkor ezek szerint ez a felnőtté válás velejárója.

Elég szomorú.

A másik dolog, hogy van olyan személy az életemben, akivel 'baromi jól' kéne érezzem magam, és vele érzem a legjobban is, de nem úgy mint régen( a párom)

Hiányzik az is, amit az előttem levő irt, hogy mindennek tudjak örülni. Azt tudom, hogy a szük baráti körömben és a családommal vagyok a legboldogabb, meg az állatkáimmal.. De az sem olyan mint volt.

Régen ha elmentem a nagyszüleimhez csak a szeretetet éreztem, az önfeledt boldogságot, de mára már mellé jött a panaszkodás, ha valamit nem úgy csinálok ahogy akarják akkor a véleményük rámerőltetése. Anyukámmal dettó, minden nap van nézeteltérésünk. Régen még gondolni se mertem arra, hogy mondjuk engem fognak kibeszélni, mert felém nagyon nagy őszinteséget mutattak. Most meg kb rólam beszélnek mögöttem(anyukám, nagyszüleimmel, nem rosszindulatból)

Meg ahogy közelednek az ünnepek... régen csupa boldogságot éreztem ezeken a napokon, minden zökkenőmentes volt és örültünk/igy láttam én. Most meg megy a mindenbe belekötés és harag, sértődés és a problémák panaszolása a fa körül.


Talán a sok kütyü is elveszi a valóságérzetünk, meg a dolgok amikről ámodozunk és vágyunk.

Sokszor azon kapom magam hogy órák hosszat nézem a telefonom és mire feleszmélek eltelt egy csomó időm. Vagy a párom, rákattant, hogy vesz magának motorbiciklit...hetek óta ahogy van egy kis ideje azokat böngészi neten. Lefekszik és csak görget és görget, akörül forog minden. Nem jó fele haladunk. Már csak valami megoldást kellene találni mert a problémára rájöttem...

2018. nov. 24. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!