Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fiatal párok mernek vállalni...

Fiatal párok mernek vállalni egy vagy kettő (mert egy gyerek, nem gyerek, ahogy tartja a mondás) gyermeket? Az anyagi biztonságot megtudják teremteni?

Figyelt kérdés

20as éveim végén járok, párom 30-as évei közepén, aránylag jól élünk ketten. Párom jól keres magyar fizetésekhez képest, én elfogadhatóan.

Szeretnénk gyerekeket, saját lakást (házat), de ebben a bizonytalan világban egyszerűen nem merünk még belevágni, mert bármi lehet.

Most lennénk jó időben, ha a gyerekünket fel akarjuk nevelni, nem járókerettel akarunk menni a ballagására, de valami baromi bizonytalan a jövő.


2017. jan. 24. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A jovo mindig is bizonytalan lesz, ha nincs 2-3 sajat ingatlanod meg millios orokseged. Akinek "csak" jol fizeto munkaja van, annak bizony mindig ott lesz a riziko, hogy elveszti. Nem szabad emiatt lemondani a gyerekrol, mert a rossz jovo csak egy lehetoseg es lehet hogy sosem tortenik meg, de ha nem vallalsz gyereket ha szeretnel azt viszont kesobb egesz biztosan megbanod.
2017. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

A történelem folyamán SOHA, SENKI nem tudhatta, hogy mi lesz 0-10-20-30 év múlva, lesz-e járvány, háború, éhínség, elüti-e mindkét szülőt holnapután a gyorsvonat, mégis mindig mindenki vállalt gyereket, mert ez az élet rendje. Nincs olyan, hogy nem bizonytalan világ, sohasem volt és soha nem is lesz, szóval ha most van egy elfogadható anyagi szintetek és vágytok rá, akkor semmi okotok arra, hogy ne vágjatok bele.


Tökéletes korban vagytok a családalapításhoz, hajrá!

2017. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A férjemmel hasonló korban vagyunk mint ti, nekünk van saját házunk, saját autónk, viszonylag jó keresetünk. Mi már belevágtunk a családalapításba, mert minden körülményt adottnak érzünk hozzá. Viszont, bármikor történhet valami, amiért pl a férjem vagy én elveszítem időközben a munkám, akár mikor terhes vagyok éppen, akár amikor a gyerek 2-3 éves lesz. Máris nem lesznek olyan jók az anyagi körülményeink, talán még a házunkat sem tudnánk fenntartani stb. Viszont nem ezen gondolkozom 0-24-ben, hanem a jelenlegi állapot szerint megpróbálom/megpróbáljuk kihozni a maximumot, spórolni míg megtehetjük, hogy tudunk félrerakni, aztán meglátjuk mi lesz 5-10 év múlva. Lehet, hogy változtatni kell majd a körülményeken muszájból, de az akkor lesz probléma, nem most. Ki tudja, lehet hogy 5 év múlva megnyerjük az 5-ös lottót, és még 1000x jobban élünk mint most, vagy 10 év múlva a férjem kap olyan állást, ahol havi fél millió lesz csak az ő bevétele, és akkor majd bánkódjunk azon, hogy hát így már lehetett volna gyerek...

Tehát a jövő mindig bizonytalan, de ahogyan rosszabb is lehet, úgy akár jobb is, mert sosem lehet tudni.

2017. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
mi vállaltunk...én 27 voltam, férjem 33. Ő 350 ezer körül keresett akkor nettóban, én 120 ezer körül. De mi örököltünk házat, igaz kicsi és bővítjük majd. Autót vettünk már korábban a félre tett pénzünkből. Megtakarításunk nem volt, de a férjem keresete miatt bele mertünk vágni. Azóta eltelt 2 év, már sokkal jobban keres, fundamentázunk is, életem legjobb döntése volt hogy nem vártunk tovább. 2 gyerekünk van
2017. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Micsoda marhaság az, hogy egy gyerek nem gyerek? Egy gyereknek a szülők mindent meg tudnak adni. Nem az anyagiakra, hanem a figyelemre gondolok itt elsősorban. Ahol 2 gyerek van, ott már az egyiket jobban szeretik, féltékenység, utálat üti fel a fejét. Nekem nincs testvérem és hálát adok érte az égnek, látva a sok rettenetesen rossz testvéri kapcsolatot. Nem sok kivétel van.
2017. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
igen..volt ennél rosszabb vilag is.
2017. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem u dorító, hogy egy gyerek nem gyerek. Mit csinálsz ha nem lehet kistesó? Egyet sem szülsz, vagy ha màr megvan akkor eldobod?


Soha nem lesz tökéletes. Reàlisan kell felmérni. Pl. egy fizuból megoldható? vagy lesz hol lakni? Ez tökmindegy h albi, szülők, vagy sajàt ha biztos.

Mi pl keveset keresünk. Kettőnknek max 250 lesz a fizu. Sajàt a kecó. Évekig külföldön dolgoztunk érte. Egy gyereket vàllaltunk, mert egyet el tudunk tartani. Még akkor is ha baj van. Igaz akkor nehezen, de nem lehetetlen. Testvére nem lesz. De nem is azért lenne még egy gyerek h legyen tesója, hanem mert szeretnénk. De nem lesz.

2017. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt soha nem tudhatjuk mit hoz a jövő.

Mi is hiába vagyunk 2 éve házasok hiába szeretnénk babát főleg én bár már egy lépéssel közelebb leszünk hozzá, ha nyáron tudunk házat venni. 31N

2017. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Korotokbol adodoan 10 even belul azert gyereket kene vallalni. De en nem varnam ki a helyetekben,semmi garancia nincsen ra h akkor konnyebb lesz.

Parommal 20as eveink vegen jarunk,2 pici gyerekunk van. A mostani csaladtamogatasi rendszer eleg kedvezo,foleg a ketgyerekes csaladoknak. Tobb penzt kapok az allamtol mint mikor dolgoztam. Szoval semmiben nem szenvedunk hianyt,sot. Pedig lakashitelunk is van,autonk is!

2017. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, biztatást!
2017. jan. 24. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!