Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes folytatnom ezt a...

Érdemes folytatnom ezt a sportot? Vagy már nem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 5 éve karatezom. Elég erős vagyok, viszont alacsony és van rajtam egy 10 kiló felesleg. De ezen már dolgozom. Viszont nagyon nem vagyok technikás. Vannak rúgások amiket nem tudok egyszerűen megcsinálni. És látom, hogy a 13 éves korosztály milyen ügyes. Én pedig sehol sem vagyok. Ennek ellenére szeretnék versenyezni(voltam már ezelőtt is), viszont nem tudom, hogy van e benne jövőm.

Az eddigi versenyeken egyszer voltam első, máskor pedig harmadik. Annyira le vagyok maradva és nem tudom, hogy van e időm meg behozni ezt a lemaradást. Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit kellene csinálnom.


2018. nov. 23. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
16 éves vagy, rengeteg időd van, dobd le a felesleget, és fejleszd a mozgáskultúrádat, gyakorolj.
2018. nov. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha szereted csináld!
2018. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem dobnám el azt az öt évet, amit beletettem, akkor sem, ha ügyesebbek a 13 évesek.


Én húsz éve karatéztam, néhány hónapot. Ez volt az első harcművészet, amit kipróbáltam. Azért hagytam ott, mert unalmas volt, nem így képzeltem egy oktatást. Az edzés fele békaugrás,futás,fekvő...(bemelegítés) ment el. Ezt otthon is megcsinálhatom, ingyen!

Azután szabadküzdelem, valakit herén rúgtam véletlenül. Rúgkapáltunk értelmetlenül, köze nem volt a karatéhoz.

Néhány éve tudom mit jelent a kókler szó.

2018. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Edző mit mond? Nem muszáj ám versenyezned, csinálhatod anélkül is.
2018. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én szeretnék versenyezni, edző is akar vinni versenyre, de én nem érzem magam elégnek. És így nem is teszek bele miindent, mert úgy érzem, hogy esélytelen, mert a többiek sokkal ügyesebbek nálam.

2018. nov. 23. 22:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én férjem annyi idősen kezdett küzdősportolni amennyi most te vagy, huszonévesen meg többször is világbajnok lett. Szóval ha nem űznéd már 5 éve, akkor se lennél elkésve ;) A hajlékonyság és lazaság fejleszthető - igazából a testen a világon minden fejleszthető. Amíg nem vagy tolószékhez kötve, maximálisan adottak a feltételek a sikerhez, csak küzdeni kell érte, valószínűleg sokat. Csináld! :)
2018. nov. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!