Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Törványtelen e pénzt feladni...

Törványtelen e pénzt feladni borítékban?

Figyelt kérdés
Postastol hallottam, hogy torvenytelen boritekban zenzt feladni, raadasul meg buntetik is. Errol konkretumot valaki tud nekem adni? Csak annyit olvastam, hogy a posta nem vallal feleloseget, ami jogos, is csak ha a penz illetekes kezebe kerul az ember szamithat e penzbirsagra vagy egyeb buntetesre? Valaszokat elore is koszonom.
2018. nov. 23. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Elfogja lopni a posta! Gondolom valami géppel ki tudják szűrni és el fogják lopni. Ne adj fel a Magyar Postán pénzt borítékban. Tényleg ne, mert BIZTOSAN ELLOPJÁK!


Vagy személyesen kézbesítsd, vagy ismerőssel.

Inkább utald át.

2018. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Miss Endzsi ***** válasza:
82%
Ki fogják venni, ha más nem a postás, s majd arra fogja ő betette, valaki biztos kiguberálta.
2018. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha tértivevénnyel, ajánlva adod fel, belehajtva egy papírba, hogy nem látszik át, akkor szerintem megkapják.
2018. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hibatalosan nem lehet, de a papírpénz, tehát nem érződik a borítékon, hogy pénz van benne, felveszi a posta, mivel a felvevő nem lát át a borítékon. Az, hogy hogyan érkezik meg a címzetthez, az már más kérdés.

Az hülyeség, hogy átszűrik a leveleket, nincs a postának arra kapacitása.

2018. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Engem egy amerikai Vaterás ügyfél kitanított: alufóliával be kell burkolni a bankjegyet és akkor még átvilágításos vizsgálat sem veszi észre (a fémszálat).
2018. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok, még annyit hogy törvénytelennek éppen nem az és nem tudom milyen hatóság büntetne érte. Ez így sületlenség.

Hiszen numizmatikai szempontból is létezik papírpénzküldés. Én is vettem már a Vaterán apámnak karácsonyra pl külföldi bankjegyet

2018. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Postával is lehet pénzt küldeni másoknak,csak nem borìtékban hanem rózsaszín csekkel.
2018. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ. Nem szoktam pénzt küldeni. Most rá kényszerültek és való igaz, borítékban hülyeség vopt. Először és utoljara küldtem így pénzt. Az ember a hibáiból tanúl. A pénz ugyan nem hagy hidegen, de jobban izgatott egy kis ideig, hogy a pénz elvesztésén felül más veszteségem lehet e.
2018. nov. 24. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!