Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a hatásosabb tanulási...

Melyik a hatásosabb tanulási módszer, be gépelni számítógépen vagy írni füzetbe?

Figyelt kérdés
2018. nov. 25. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én füzetbe írva jobban megjegyeztem a dolgokat. Valahogy jobban tudok rá koncentrálni, figyelni mint a képernyőre.
2018. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Füzetbe írva jobban rögzül.
2018. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Ha begépeled, akkor is tanulnod közben és át tudod küldeni a többieknek, akik ezért imák a foglalják a neved és sok szivességgel tartoznak majd, így jobb lesz az életed :D
2018. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szintén valahogy füzetbe írva jobban rögzül.


De én azt szoktam csinálni hogy olvasva megpróbálom nyilakkal meg minden egyéb cuccal ábrázolni az összefüggéseket. Persze, utána másnak használhatatlan lesz, de ha az ember átgondolja a dolgokat, megpróbál benne problémákat keresni vagy megoldani akkor jobban rögzül mintha csak ismételgetve olvassa.

Persze valaminél meg lehet csinálni, valaminél nem. PL nyelvtanulásnál a szavakat csak magolni lehet. De erre is van trükköm. Van ez az AnkiDroid nevű szókártyás alkalmazás telefonra. Abba fel lehet vinni, és ismételi neked megfelelő időközönként. Sokkal könnyebb vele, mint a füzetet nézegetve.

2018. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg jobban rögzül ha kézzel írod, mert arra nem emlékszik az agyad, hogy milyen billentyűket nyomtál le, de a kezed mozgására írásnál igen.
2018. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Neked kell kitapasztani.

De egyénenként is változhat idővel.

Gimiben mindent kézzel írtam.

Egyetemen mindent legépelek - most már a gépelt íráskép nekem jobban rögzül, pedig kifejezetten szép a kézírásom.

2018. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem gépelve.
2018. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gimiben célszoftverrel tanultam az idegen szavakat. Szódolgozatnál néhány szó nem jutott eszembe, de be tudtam gépelni a padon :-) Felidéztem magamban a billentyűzetkiosztást, meg hogy milyen irányban kell annál a szónál az első betűért nyúlni. Ha az első betű megvolt, akkor általában a szó is, de ha nem, akkor kibigyóztam a második betűt is, és így tovább. Persze ez csak néhány szónál kellett, a többségét fel tudtam idézni simán.


Minden mást viszont kézzel írva tanultam meg.

2018. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem az kézzel jegyzetelt jobban megmaradt. talán azért, mert lassabb, meg kell formázni a betűt és ezek már rögzülnek az agyban, nem csak billentyűket nyomkodok, amikre rá se nézek.
2018. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Miss Endzsi ***** válasza:
Minél több érzékszerveddel tanulsz, annál jobban megmarad. Ha utána fel is olvasod, úgy még jobb.
2018. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!