Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik módszer a hatásosabb...

Melyik módszer a hatásosabb alakformáláshoz?

Figyelt kérdés

176 cm magas, 68 kg-s nő vagyok. Az utóbbi pár hónapban szaladt fel rám plusz 6 kg, amit most próbálok leadni. Alkatra skinny-fatnek mondanám magam, vékony vagyok, de magas testzsírral, kevés izommal. Jelenleg szálkásítok, de sokkal lasabb ütemben megy, mint szeretném, valószínűleg a lassú alapanyagcserém miatt. Így arra gondoltam, hogy talán először tömegelni kellene, hogy szert tegyek némi izomzatra, majd utána szálkásítani.. Az edzéssell és az étkezéssel egyébként nincs gond, max. 1,5 gramm ch-t eszek kilogrammonként, mellette deficitben vagyok, mégis lassú ütemben halad a dolog

Tehát melyik lenne a célszerűbb:

1. Szálkásítani úgy 10 hétig, utána tömegelni, majd ismét szálkásítani, vagy

2. Izmot építeni (ami ünnepek idején talán könnyebb), és utána szálkásítani


2016. nov. 19. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Tömegelni miért is jobb karácsonykor? Azért mert sok szemetet magadba tömsz az nem tömegelés. Tömegelni ugyanúgy "tisztàn" kell, mint szálkàsítani. Minősègi izomtömeget, plàne nőként csak jòl megtervezett ès betartott étrenddel lehet. Karácsonyi időszak az pont a zsírosodàst hozná el, nem az izmosodást.
2016. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp kéne némi izom rád. Lassan kezd el emelni a szénhidrátot (pl. +50 g/nap hetente) és figyeld a formát és a súlyt!

10 hét túl rövid idő. Én két hete kezdtem tömegelni,ami nagyjából március, áprilisig fog tartani.

2016. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mákosbejglit ennék a nap 24 órájában. Karácsonykor nagyon sok finom húsos étel van, hidegtálakból is könnyen össze tudom rakni az adagomat, figyelve a makrókra. Tudom, hogy zsírosodnék is mellette, de ez úgyis elkerülhetetlen. Most tényleg nagyon lassú ütemben fogyok, a kalóriakeretem pedig ennél lejjebb nem szeretném vinni (1400 kcal, heti 3 aerob és 2 kardio edzéssel), ezért is gondoltam, hogy némi plusz izomzat a későbbiekben felgyorsíthatná a folyamatot.
2016. nov. 19. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Megértelek, a te esetedben nem tűnik rossz ötletnek a tömegelés... Próbálkozz meg azzal. Úgy tűnik, tisztában vagy az alapokkal, így nem regélek róluk. Sok sikert!
2016. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dettó.

Én is próbáltam szálkásítani 1200kcallal, félév alatt ment le 5kg...mit ne mondjak, azóta tömegelek inkább

2016. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!