Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van pszichológiai oka annak,...

Van pszichológiai oka annak, hogy az emberek indokolatlanul a másik intim szférájába állnak?

Figyelt kérdés

Ha olvasnék róla bárhol, azt írják, hogy az emberek intim szférája szent és sérthetetlen, nem esik jól nekik, ha vadidegen abban tartózkodik.



Ehhez képest tömegközlekedésben rendszeresen tapasztalom, hogy indokolatlanul közel tartózkodnak egymáshoz, úgy, hogy azt semmi se indokolja.

Minap is olyan közel állt egy nő, amilyen közel én barátokhoz szoktam, ha beszélgetek.

Ezer állóhely, csuklórész, kényelmes kapaszkodóhely volt szabadon, sőt, nem is az ajtónál álltam, az se lehetett szempont.



Ráadásul én nagyon embergyűlölő vagyok és 95%-ban szomorú, így szerintem kifejezetten taszító kisugárzásom lehet.


Miért állnak egymáshoz ilyen közel?

Akár ahhoz, aki taszító?


2018. nov. 28. 13:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ezek szerint mégsem vagy annyira taszító.😃
2018. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem.


A pszichológiai oka viszont tényleg érdekelne.

2018. nov. 28. 13:26
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
vannak ilyen emberek, akik nem érzékelik ezt az intim szférát. sztem olyan 20 emberből 1 vagy ilyesmi lehet az arányuk. de tényleg, ők nem érzékelik, szó szerint nem is gondolják hogy baj van vele hogy a pofádba nyomják az arcukat.
2018. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Az egyes embereknek eltérö a privát szférát megszabó távolság, van, akinek ez csak 5-10 cm, meg van, akinek fél méter.

Emellett a szimaptikus emberekhez mindenki közelebb áll, mint a számukra visszataszító, ellenszenves valakikhez.

Ha hozzád renszeresen közelebb állnak, mint ami szerinted jogos lenne, akkor vagy neked túl nagy az a távolság, amit elviselsz, vagy nagyon vonzod a másik embereket.

2018. nov. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem tuti minimum egy méter, de ezért is próbáltam viszonyítani: pl a mai olyan távolság volt, mint egy egészséges haveri beszélgetőtávolság.
2018. nov. 28. 13:37
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Én pl. a buszon mindig egy megszokott helyre állok be. Ha áll ott mellettem más, akkor is. Ha egész végig üres a busz, akkor is.
2018. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha indokolatlanul közel állt, lehet, hogy tetszel neki, én szeretek kényelmesen utazni, úgyhogy nem tudok hasonló szituációt elképzelni egy szellős járaton. Ha zsúfoltság van, akkor meg nem nagyon tudsz mit csinálni.
2018. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Néha azonos neműek, néha nem és nemcsak hozzám közel, úgy általánosan nem értem ezt a szituációt.


Magamnál azért se, mert tényleg rossz lehet a kisugárzásom. Pluszban tipikusan "fura" vagyok és nem adok annyit magamra....

2018. nov. 28. 14:25
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok büdös és ilyenek, de nem sminkelek, nem öltözködöm kimondottan divatosan és kis szépséghiba mindig van: kócosabb haj, nem annyira tiszta cipő, furán hordott nadrág.



Nem direkt, csupán nem jön automatikusan belülről, oda kell figyelni rá és nem mindig sikerül mindenre.



Szóval kívülállóként nem állnék közel pont magamhoz.

2018. nov. 28. 14:31
 10/18 kreténpali ***** válasza:

- egyénenként eltérnek a távolságok

- több réteg van, (intim, személyes, társadalmi)

- nagy különbségek vannak élettér szerint, pl nagyvárosi ember intimszférája sokkal kisebb mint egy falusinak.

- a rétegek közti átjárással jelezzük egymásnak szimpátiánkat

- a távolságok eltérnek helyzetenként(tömött busz, vagy tágas tér) testrészenként (hát hátnak kevésbé intim mint arc az arc felé)

Ez a 5 a leggyakoribb,, amiket érdemes ismerni, hogy saját működésünket értsük.

Van még olyan is, hogy megfélemlítés, agresszió vagy dominancia jezésre használják, lehet kizökkenteni egy helyzetből valakit ilyennel...


Kell egy ilyen is:

[link]

2018. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!