Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van pszichológiai oka annak,...

Van pszichológiai oka annak, hogy az emberek indokolatlanul a másik intim szférájába állnak?

Figyelt kérdés

Ha olvasnék róla bárhol, azt írják, hogy az emberek intim szférája szent és sérthetetlen, nem esik jól nekik, ha vadidegen abban tartózkodik.



Ehhez képest tömegközlekedésben rendszeresen tapasztalom, hogy indokolatlanul közel tartózkodnak egymáshoz, úgy, hogy azt semmi se indokolja.

Minap is olyan közel állt egy nő, amilyen közel én barátokhoz szoktam, ha beszélgetek.

Ezer állóhely, csuklórész, kényelmes kapaszkodóhely volt szabadon, sőt, nem is az ajtónál álltam, az se lehetett szempont.



Ráadásul én nagyon embergyűlölő vagyok és 95%-ban szomorú, így szerintem kifejezetten taszító kisugárzásom lehet.


Miért állnak egymáshoz ilyen közel?

Akár ahhoz, aki taszító?


2018. nov. 28. 13:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem az 1 méter igen nagy távolság, a legtöbb embernek ennél jóval kevesebb az idegenekhez mért komfortzónája. Ezek szerint a hiba a te oldaladon van, te akart tul nagy távolságot tartani, a többségnek nem ez a normális.
2018. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ha van hely, miért jó egy vadidegen közvetlen közelében lenni?

Ha nincs, akkor ez van. De ha van?

2018. nov. 28. 15:29
 13/18 kreténpali ***** válasza:

"Szerintem az 1 méter igen nagy távolság, a legtöbb embernek ennél jóval kevesebb az idegenekhez mért komfortzónája."


Nem kattintottál rá a linkemre ugye? 1000 főnél kisebb községben járva könnyen megfigyelhető, ha egy idegen 5-20 méteren belül jön, de nem kezel, akkor azt ellenségesen kezelik, nem semlegesen.


"Ha van hely, miért jó egy vadidegen közvetlen közelében lenni?"

A lányok miért járnak párban mosdóba? Miért járnak a lányok csapatban bulizni? Mert a számmal fordítottan arányosan a veszély mértéke csökken. Természetesen ez nem tudatos.

2018. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
1, Nem érzik magukat biztonságban, ezért másokhoz közelednek; 2, Nem is feltűnő nekik ez a dolog, mert annyira közvetlenek, befogadóak a másikkal.
2018. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
kreténpali: itt TÖMEGKÖZLEKEDÉSRÖL van szó, ott az 1 m már igen nagy távolságot jelent, nem hogy 5-20 métert tartanának!
2018. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kreténpali ***** válasza:
Kedves #15 A kérdésnek csak egy része a tömegközlekedés és a válaszok szála nem teszi egyértelművé, hogy éppen mire gondoltál.
2018. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezt az egészet nemcsak tömegközlekedésre lehet érteni.

De egy villamoson is, 1 méterre SE álljon, ha még állóhelyek garmada van és máshol állhatna tökegyedül, ugyanúgy kinéző kapaszkodónál, ugyanolyan távol ajtótól.



Nem tudom, nálam automatikus, hogy a minél egyenletesebb eloszlásra törekszem.

2018. nov. 29. 11:26
 18/18 kreténpali ***** válasza:

"egy villamoson is, 1 méterre SE álljon, ha még állóhelyek garmada van..."


Na ez már az a kategória, hogy a te személyes tered nagyobb mint másé. metrón rendszeresen előfordul, ha kevesen is vannak, hogy valaki pont elém áll be 50 centire és nem zavarja, hogy kedélyesebb állapotban a hatalmas farkammal már a hátát piszkálnám. Minél nagyobb tömeghez van szokva valaki, annál jobban letompul.


Nem te vagy elromolva, csak más környezet mint amit megszoktál.

2018. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!