Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem fordítana...

Az emberek miért nem fordítanak nagyobb figyelmet az önvédelemre?

Figyelt kérdés

Manapság, amikor egyre több az erőszakos, utcai bűncselekmény, rablás, nemi erőszak, drogos verekedők és késelők, valamint heti rendszerességgel lehet hallani kutyatámadásról, akkor az emberek, főleg a nők, miért nem fordítanak nagyobb figyelmet a saját, a családjuk, és az otthonuk védelmére?


Miért van, akár hitelre is, de 200 centis TV, miközben biztonsági zár sincs, pláne nem biztonsági ajtó? A vagyonőrcéghez kötött riasztó pedig maga sci-fi egyeseknek.


Miért van odahaza több, értékes óra és műtárgy és miért nincs mellette egy gumilövedékes fegyver?


Utcára százezres táskát és csúcs mobilokat visznek, de 1000 forint nincs gázsprayre, és ha egy nő gázrevolvert visel, arra úgy néznek, mint egy UFO-ra.


Aztán ott a sok "HARCMŰVÉSZ", akik nyomják a dumát, hogy ők mekkora "fájterek" és, hogy egy harci kutyát is legyőznének...aztán amikor pofán röhögik őket, még ők sértődnek be.


Itt egy igazi agyhalott válaszokkal teli kérdés, itt van aki leírja, hogy ő kézzel elintézi a pitbullt, más meg inkább elsősegély cuccot hord a kutyájának, ha esetleg megtépnék, mintsem egy paprikasprayt. Érdemes elolvasni a válaszokat!


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__9625..



2018. nov. 30. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert egytől-egyig mindenki azt hiszi, hogy vele ez nem történhet meg. Nálunk is többször betörtek a társasházunkba, de mi úgy voltunk vele, hogy van rács az ajtón, elég az. Hát nem volt elég, betörtek. Utána azonnal csináltattunk riasztót, de előtte nem gondoltunk rá, kizártuk a lehetőséget “áh, innen nincs is mit ellopni”. Gázsprayt is csak azóta hordok magamnál, mióta egyszer valami bolond utcákon át követett és üvöltözött velem, és senki, de senki nem védett volna meg, nem avatkoztak közbe, pedig éjfél volt, csendes volt a környék, nagyon feltűnő jelenet volt. Szóval így, előtte én is azt hittem, hogy le tudom én rendezni a balhés helyzeteket, hiszen erős lány vagyok. Ott meg be voltam szarva, féltem, csak elrohanni tudtam. Ilyen az ember, kizárja a lehetséges rosszat.
2018. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Mert az emberek ostobák. Úgy érzik velük nem történhet meg...

Pedig de... méghozzá minden nap.

Sokkal kevesebb erőszakos bűncselekmény lenne, ha a többség fel lenne készülve.

Egy nem KKVE gázspray 990 Ft.

És azzal már el lehet kerülni hogy agyonverjék, vagy megerőszakolják. De neeeem... az juj meg jaj...

A fegyver meg úristen. :D

De... a sírásóknak is meg kell élni valamiből na...

2018. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Nics hatásos spay 1000 ért , olcsó gagyi elavult CN - CS könnygáz szhart ér , legjobb a paprika OC minimum 2500 Ft KO PFEFFER FOG .
2018. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kecske.9000 válasza:
100%
Mert azt gondolják: "Á, velem úgysem történik meg. Pedig minden nap ott van rá az esély...
2019. febr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!