Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyások, ti hordtok magatokná...

Kutyások, ti hordtok magatoknál gázsprayt?

Figyelt kérdés

Miközben egyre gyakoribbak a kutyatámadások, akár állat akár ember ellen, miért néznek még most is sokan furán, ha valaki sprayt visz a futtatóba?

Németországban az állatos boltokban is árusítják, pont ezért! De idehaza...kutyatámadás, futócsajok támadása,...mégis, sokan nem szánnak rá 1-2000 forintot.

És akkor a gázpisztolyról még nem is beszéltünk, pedig már sajnos láttam, hogy egy tacsit marcangoló pitbullt milyen hatékonyan "leállított" a pofájába lőtt paprika cucc.


(Jó, tudom, hogy idehaza a paprika spray tilos, de: 1.: Kit érdekel? 2.: A CS és a CR könnygáz nem!)



2018. nov. 27. 22:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Nem.

De mindig van nálam 2 póráz (egy fojtó és egy nyakörvhöz csatolható), chipolvasó, kutya/macskakaja, víz, olló, géz, törölköző és gumikesztyű.

2018. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Kutyák ellen pláne nem, szép is lenne ha nem tudnám leállítani. Emberek ellen meg ott a kutyám!!!
2018. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem.. Emberek ellen nekem is ott a nagytestű kutyám, ebeket meg nem bántok! Ők sem bántanak minket. Pláne futtatóban... Pfff.... Jó helyen élhetsz ahol így kell félni a kutyáktól, vagy csak nem érted a viselkedésüket!
2018. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%
CS semmit sem ér , inkább 3 ezer és több a cucc , de megéri .
2018. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
És ha csak elszaladt a figyelmetlen "gazditól"? Meglátja hogy lövöldözöd a kutyáját oda megy és vagy telibe ver, vagy rendőrt hív. Talán őt is lelövöd? Meg a kiérkező rendőrt? Biztos így, megy hogy csak lövöldözünk, fujkálunk össze vissza. Majd panaszkodhatsz erről a cellatársadnak. Mellesleg egy normálisan nevelt kutya olyan, hogy csak akkor lép fel erőszakosan, ha szükséges és ezt fel tudja mérni hogy mikor az. De hát sok az idióta felelőtlen, menőgyerek a korcs harcikutyával, ilyen ez. Egy erősebb bot elég lesz, hidd el. Ha normális kutyád van akkor az is elég, mert megvéd.
2018. nov. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Vannak ilyen pszichopaták akik szeretnek fújkálni.... amíg el nem kapják őket!
2018. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mi bajotok? Futós/bicajos fórumokon is a sprayt és a gázfegyvert ajánlják.

Pl.: [link]


Én biztos nem haraptatom meg magam vagy a kutyust. A spray gyors, hatékony, olcsó, halk.

2018. nov. 27. 23:49
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

Még csak nem is láttam gázspray-t közelről, tehát nem, nem nagyon hordok magamnál. :D

Lakótelepen lakom, full zöldövezet. Nekem vannak a legnagyobb kutyáim, 2 amstaff. Szóval itt nincs okom félni egy kutyától sem.

Ha megyünk a Duna partra, néhány kerti agresszor bepróbálkozik. Eddig csak néhány forróbb helyzet volt, egyik-másik kutya megtalálta a lyukat a kerítésen és vicsorogva, kaffogva érdeklődni kezdett a kutyáim iránt. Elég volt hatalmasnak és erősnek látszanom, hátam mögött a kutyáimmal,l; takarodtak is vissza onnan, ahonnan jöttek.

Sosem kellett se gázspray, se gázpisztoly, se lefűrészelt csövű vadászpuska. Másrészt a saját ebeimet is féltem, hogy véletlenül kapnak a permetből.

A kutya háziállat, nem fog minden ok nélkül kibelezni és szőröstül-bőröstül felzabálni. Nem szibériai tigris vagy egy hímoroszlán, hanem csak egy kutya. :)

2018. nov. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nem értem miért mondja azt valaki, hogy "a CS semmit se ér". Látott már CS gázt? Vagy tapasztalta? xD Akkor nem mondana hülyeséget. A tüdőd is kiég tőle.
2018. nov. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Nem hordok. A kutyám meg tudja vėdeni magát ha kutya támad ránk. Egyėrtelmű,hogy segítek is neki. Ha ember támad, ėn is neg tudom magam vėdeni. A kutyám ha netán kellene qkkir egyetlen szóra támadbi fog, de amúgy elėg lenne az is hogy ott van ės figyel arr, hogy senki ne jöjjön közel.
2018. nov. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!