Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tiszteletdíjat ki kap pontosan...

Tiszteletdíjat ki kap pontosan? Mondjuk az államtól vagy úgy általában az "életben"?

Figyelt kérdés
Hallottam ezt a kifejezést hogy tiszteletdíj. A kérdésem az lenne ezt milyen esetben adják pontosan?
2018. nov. 30. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Tévében, akit meghívnak. pl. egy valamilyen szakértőt nyílatkozni pl. a reggeli müsorban, celebek is kaphatják (zenészek, írók) de ha nem felfutott, akkor neki ez egy reklám, így talán nem is kap pl. M2 Én vagyok itt c. müsorban.

A köztársasági elnök tiszteletdíjnak hívják a fizetését, és az államfők, polotikusok is.

Miért? Mert a fizetésért megdolgoznak, a tiszeletdíjért meg inkább a nagyrabecsülés,tisztelet, betöltött pozició számít.

2018. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy politikus amit kap pénzt azt nem fizetésnek hívják úgymond hanem tiszteletdíjnak?
2018. nov. 30. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!