Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonéves vagyok. Tizenéves...

Huszonéves vagyok. Tizenéves korom óta körülvesz a halál, mást is és én lihegem túl?

Figyelt kérdés

Eleve nagyszülők neveltek, így érzelmileg ők voltak a szüleim. Mindkettejüket eltemettük már, mindkettejük rákos megbetegedését végig kellett néznem.


2006-ban és 2008-ban temettünk sok embert.

2016 óta is egy ilyesmi "halálos" időszak tart: volt osztálytársam, volt ifis társam, egy távolabbi barátnőm.... A környezetemben is sokan gyászolnak.


2018. nov. 30. 18:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Azért finomabban.... Rohadt sz.r állapotban vagyok, úgy összeomláshoz közel, gyászolok, kivagyok, nincs jövőképem, így nem a magas lóról kérek választ és kioktatást se....



Hihetetlen, milyen emberek vannak itt IS.

Ja, és ezek után nem értik az emberutálatomat. Ok...



2016-ban pelenkáztam Nagymamámat.

Őt temettem.


Majd jött egy volt osztálytársam, egy volt ifistársam, egy távolabbi barátnőm.... Ja és ezalatt az összes munkatársam is gyászolt, volt, aki 12 éves gyereket.


A tíz éves osztálytalálkozón már 2-3 ember lesz halott?

Nálatok ez volt a helyzet?

2018. nov. 30. 20:54
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Az még jó is lenne ha 2-3 halott lenne az osztálytalálkozon.

Anyám 46 éves. Ő is jár osztálytalálkozóra,de a fél osztály nem jön,mivel meghaltak már.Jó lehet,évtizedek teltek el,de ez akkor is durva.

2018. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

46 évesen tök érthető, már bocsi.

De én 26 vagyok és 25 voltam az ötéves talin, ami egy perc néma csenddel kezdődött.

2018. nov. 30. 21:09
 14/14 anonim ***** válasza:
Nézd, én 48 éves vagyok, és egy volt osztálytársam halt meg eddig, de ilyenkor már beindul a fogyás. A családomban többnyire 50 év fölöttiek haltak meg, de már 5 évesen elveszítettem az egyik nagymamámat, utána jöttek sorban a többi nagyszülő, nagynénik, nagybácsik, szüleim, úgyhogy már alig vagyunk. 28 éves voltam, amikor egy 26 éves munkatársam és barátom halt meg rákban, rá egy évre egy másik barátomat is meghalt, nagybátyám felakasztotta magát. Apai ág lényegében kihalt, anyai ágon van még pár rokon. Ahol nagy a család, rokonság, ott gyakoribb a halálozás is. Volt, hogy egy nap két temetésen voltam. Ezt el kell fogadni. Én már hozzászoktam ehhez. Az természetes, hogy nagyon megvisel egy közeli hozzátartozó elvesztése, de a többi halált ne vedd úgy, hogy "körülvesz a halál". Én egy kis faluban élek, ahol mindenki ismer mindenkit, és hetente 4-5 temetés van átlagban, úgyhogy az egész falut körülveszi a halál.
2018. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!