Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Semmi végzettségem és életcélo...

Semmi végzettségem és életcélom nincs, viszonylag sok pénzem viszont van/lesz. Mihez kezdjek az életben? Egy fiatal srác

Figyelt kérdés

Sosem tanultam. Úgy lett 3 nyelvvizsgám (3 nyelvből) és az érettségiből 435 felvételi pontom, hogy nem tanultam soha, csak olvasgattam ami érdekelt, amik régen a töri, földrajz, idegen nyelvek voltak. Amik érdekeltek, azokból tanulás nélkül 5-ös voltam, amik nem, azokból kettessel bukdácsoltam. Kétszer is jártam egyetemre, egyszer bölcsész karon nyelvi szakra, egyszer gazdasági karon pénzügy szakra, de otthagytam őket, valahogy nem tudom megcsinálni azt hogy leülök és órákig-napokig tanulok, ami az egyetemhez már kell.


Nyaranta érettségi óta minden nyáron Angliában dolgoztam, ahonnan mindig kb tisztán majdnem 1 milliót hoztam haza és a család is tudott évközben havi pár tízezerrel támogatni (30-40). Most van 3 millió általam spórolt forintom. Ezen kívül a családom nem gazdag (apa karbantartó, anya gyári szalagmunkás), de mindkét szülőm egyke és elég sok ingatlan van. A tavaly meghalt nagymamámnak két lakása volt (6 és 8 millióra becsülve) és pármilliója, amit apukám örökölt, aki (apa) szintén idén 60 éves és már 20 éve alkoholista, 120 kiló, sajnos nem hiszem hogy évtizedekig él még majd. A még élő nagyszüleim a nevemre íratták a 6 millió forintra becsült családi házukat halálukig tartó használati joggal. A szüleim egy kb 10 millió forintos, 3 szobás tégla (nem panel) lakásban élnek. Hitel sehol nincs. Anyukám normális, jól fogadta hogy a szülei a nevemre iratták az ő örökségét, mert a nagyszüleim is ezt csinálták dédmama örökségével, hogy anyának legyen lakása.


Attól nem félek hogy hajléktalan leszek, a jövő havi rezsi vagy kaja miatt sem aggódom, de egyszerűen nincs célja az életemnek. A Brexit előtt még 2019 és 2020 nyarain is biztos ki tudok menni dolgozni Angliába.<br>

Már érettségi óta nem a szüleimmel lakom, hanem albérletben, saját szobában, lakótárssal. Nagyon jó árú albérletem van, havi megélhetésem mindenestől 100 ezer forint alatt van (írom rendesen a kiadásaim), pedig kajára is költök rendesen sport miatt. (Vidéki 150 ezres város, nem Budapest belváros) 24/F


2018. dec. 1. 11:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Most a mindennapokban spanyollal foglalkozom, februárban akarok nyelvvizsgázni belőle. Angolul anyanyelvi szinten és németül, oroszul középfokon beszélek. Heti 1-2 napon járok egyszerűsített foglalkoztatottként dolgozni, hogy legyen valami, ahol még aznap kapsz fizetést, barátnőzök, kondiba járok, régi jó gimis barátokkal tartom a kapcsolatot (akiknek mind vannak életcéljaik).
2018. dec. 1. 11:09
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

"Semmi végzettségem és életcélom nincs, viszonylag sok pénzem viszont van/lesz. Mihez kezdjek az életben? Egy fiatal srác"


Költsd drogokra, aztán halj meg csórón, nyomorultan, magányosan. És persze még fiatalon, ha lehet.

2018. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a hosszútáv, mint amilyen az egyetem is, akkor talán érdemes lenne több szakmát szerezned, olyan OKJ-tanfolyamokat nézegetni, amik közelebb állnak hozzád. Azt meg hogy van mit örökölnöd ne vedd életbiztosításnak, ezzel nincs rendezve a jövőd, 10 milla alatt a vagyontárgyak olyan könnyen eltűnnek mintha sose lettek volna. Ha nincs állandó munkád sem terveid, nem tart ki életed végéig 50-100 milla sem. Tanulj nyelveket ha az megy, legyél tolmács, fordító, idegenvezető, vagy gondolkodj nagyban és legyen saját fordítóirodád vagy nyelviskolád (nem lehetetlen kategória). Valami csak elkezd majd érdekelni egyszer, nem baj ha most még nem tudod mi az, de legyenek alternatíváid a jövőre nézve, mert az hogy egyszer minden ősöd meghal és úgyis örökölsz, nem garancia semmire.
2018. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem sok minden....
2018. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Barátom, ez az a kérdés, ami mindenkit foglalkoztat, hogy mit csináljon magával...

Az, hogy neked mi ad értelmet az életben neked kell megtalálnod, mert ami nekem ad értelmet, az nem mindenkinek ad, így erre egyöntetűen nem lehet válaszokat adni...főleg hogy ez mindenki nagy kérdése.


Viszont ezek az időszakos melók nem megoldások az életedre, és hosszútávon sem kifizetődő... 3 millió meg seccperc alatt elmegy egy hónapban is, ha nőnek az igényeid...


Baromi becsülendő, hogy spórolsz, de ha időszakilag dolgozol külföldön, úgy érdemes, ha meghúzod magad, és nem 1 millióval jössz haza, hanem egy lakás árának megfelelő összeggel.


A lakás biznisz jó dolog, esetleg erre rámehetsz, ha már van elég tőke.

2018. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!