Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőtt, dolgozó emberként...

Felnőtt, dolgozó emberként mennyi időt tudtok magatokra, hobbijaitokra (és ha van, párotokra) szánni?

Figyelt kérdés
Elsősorban azon emberek tapasztalatai érdekelnének, akik még nem alapítottak saját családot.

2018. dec. 3. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem sokat. Reggel 9 körül bemegyek a "gyárba", ami amúgy húsz percre van a kecómtól, ott robotolok este 7-8-ig, bár néha már 5 körül el tudok szabadulni, aztán hazavonszolom magam gúvadt szemekkel, és ennyi. Párom nincs, mert a hétvégéket bevásárlással töltöm, ez a rohadt lakás soha nem lesz kész, és csak igen-igen pici időt tudok szórakozásra fordítani, mert valamikor aludni is kell. Még az edzésről is leszoktam, mert jártányi erőm sincs estére, inkább kevesebbet eszem. Mindezt persze qva jól megfizetik, szó se róla.
2018. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

1


Talán tanulni kellett volna és akkor jobb munkahelyed lenne ;)

2018. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10-18 között munka, hazafelé bevásárlás, otthon vacsikészítés, kaja, minitakarítás, kutyasétáltatás 1-1,5 órán át, közben van idő a párommal beszélgetni (együtt élünk) otthon aztán olvasgatok, míg el nem alszom. Reggel korán kelek, hajnalban edzés, aztán újabb nagy kör a kutyával, ezúttal egyedül, majd vágtatok a munkába. A hétvégén aztán nem győzök futkosni a családom, a barátaim, az elmaradt házimunkák, és a hobbijaim (túra, biciklizés, kutyás programok, táncóra) között.
2018. dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

#2

Sokra mész egy diplomával, ha nincs számodra munkahely, mert túlképzett vagy!És miért kellett volna az elsőre többet tanulnia?Jól megfizetik és meg tud élni!Egy 3 diplomás ember is reggel 9-től este 6-ig dolgozik!

2018. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
2, Ez nem csak ettől függ... tanult emberek is dolgozhatnak éjjel nappal. 12 órás váltott műszakban dolgozom. Párom is tanult diplomás ember, még is egy héten többször úgy jön ki, hogy estére ér haza. Szerintem nehéz egyébként, hogy az embernek legyen ideje a magánéletére, önmagára,hobbijára, a háztartásra itthon, de a hivatásában is meglegyen az egyensúly. Pihenő napjaimon mindig próbálom a hobbimat is beilleszteni, de amikor dolgozom aznap este már nem sok mindenhez van erőm...pedig ez inkább szellemi munka.
2018. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincsen.



Ráadásul ebből a szempontból szerencsétlen vagyok.



Büfészakra mentem horror rossz egyetemre. Keveset is kértek számon, elavult is volt a tananyag, a tanárok se nagyon kutattak, más volt a szakterületük.

Észleltem ezt közben, de nem mertem váltani.

4-5 eredménnyel, himi-humi TDK-val (mert az volt), önkénteskedéssel végeztem, de minek... Váltani kellett volna.

Majd diploma után otthon voltam családban súlyos betegség miatt.

Utána irodai adminisztrátor lettem, máig az vagyok, máig ugyanott. Elképesztően unom.

Elvégeztem 2, a diploma szakterületéhez kapcsolódó, azt kiegészítő OKJ-t, nem kevés pénzért, mert iskolarendszeren kívüli. A passzív angolom miatt és mert nem tudtam eléggé a jogszabályokat, nem kellettem.

Jelenleg angolt tanulok itthon, mindenféle elérhető eszközzel és a 3. OKJ-met kezdtem. Ez roppant piacképes terület, talán az OKJ kevés, de az egyetem túl nehéz lett volna heti 40 óra munka mellett. Inkább OKJ és otthon irtózatosan sok tanulás.

Talán összejön plusz az eddigi hárommal (ami egy, mert annyira összetartoznak) is össze tudom kapcsolni majd.



Ha még heti 2-4 alkalommal sportolni is akarok és a háztartásomat legalább úgy-ahogy vinni, akkor semmi időm nincs. Ráadásul egyedüllétet imádó ember vagyok, így a terheltség azt eredményezi, hogy nem vágyom eléggé a társas programokra. Azért összejönnek néha.



Pl most is beszélgettem valakivel, hazaértem, pici angolozás, nagyon pici döglés és konkrétan már most aludnom kellene.

Holnap edzés, házimunka, angol, minimális döglés és alvás.



Tehát nagyon nehéz.


Hobbijaim abszolút hanyagolva.

2018. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyeske, pár hete még azt írtad, hogy Athina veled van Kanadá..., azaz bocsánat, Peruban, most meg "nincs párod"? Hazug embert hamarabb utolérik, mint a csicska kutyát xD
2018. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyedül élek, nem fogok gyereket vállalni mert tudom hogy ha a munka mellé jön a gyerek nem marad magamra idő, de igy van jól. Most havi kb 180 óra munka mellett mindenre jut idő (hobbi, szórakozás, nemi élet,utazgatás,stb sportolni nem szeretek), nem beszálve az egzisztenciális kiszámíthatóságról, a tárásasági életem igényeit barátok, kollégák, mukahelyi kontaktok teljesen kielégitik, nem kell család, mindig is ilyen életet akarok élni 23/f
2019. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!