Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen érdektelen ember...

Teljesen érdektelen ember vagyok, senki nem beszél velem, nem is keresik a társaságom. Ennek ellenére próbálkozom, ez erőszakos jellemre vall?

Figyelt kérdés

Van sok ismerősöm, volt osztálytárs stb. letöltöttem a messengert, hogy majd beszélgetek velük ha már ismerősök facebookon, meg is történt néhányszor a cseverészés, egy-két óra, de utána másnap vagy egy hét elteltével nem is keresnek, vagy vissza sem írnak.


Így van ez tanfolyamon is, senki nem ismert senkit, és következő alkalommal bár mindenki beszélgetett mindenkivel, csak én maradtam ki, senki nem szól hozzám, ez kezd nyomasztó lenni, pedig én mindent megteszek, kezdeményezek is. De semmi, max. 3 mondat után elhal a beszélgetés.


Félek, hogy ha erőltetném a dumálást erőszakosnak gondolnának és azért ignorálnának.


Annyira hiányzik a beszélgetés, hogy a szomszédba járok át keresni valakit akit ismerek és leszólítom, meg clever bottal is kommunikálok.


Ez beteges, ügye?


20/F


2018. dec. 4. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, hogy hiányzik a társasági élet, a jó kis baráti beszélgetések. Ezzel én is így vagyok, csak sajnos arra jöttem rá, hogy nem igazán tudok rajta változtatni, maximum négyszemközt tudok úgy ahogy kommunikálni valakivel, ha már többen vagyunk elég nehézkes.
2018. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetes dolog, hogy keresed a társaságot, elvégre az ember tàrsaslény.

Szerintem csak rossz körökben mozogsz.

Olyanok társaságát keresd, akikkel van közös témátok.

Keress ùj hobbit, ami igazán érdekel vagy bármi mást. Ott olyan emberekkel találkozhatnál, akik olyanok mint te.

2018. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Énis hasonló vagyok csak én már beletörődtem.

Ismerkedj szerintem máshol hagyd őket.

2018. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs valami hobbid? Bármi, amivel szívesen foglalkozol? Filmek, sorozatok, zene, tánc, barkácsolás, tudományok, akármi... Úgy a legkönnyebb beszélgetni, ha van közös érdeklődési kör.
2018. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs hobbim. Ha nagyon magányos vagyok lemosom a kocsim meg kitakarítom, utóbbi időben a szokásosnál is tisztább, ja és gta 4-el játszok, meg sorozatot nézek, vagyis néztem, Szökés,Walking dead meg Totál szívás, nem találok újakat amik lekötnének...
2018. dec. 4. 22:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor például lehetne keresni egy sorozatozós csoportot, ott felsorolni a kedvenceidet és megkérdezni, hogy ők mit ajánlanának és miért. Aki kifejti, hogy miért, azzal már simán lehet beszélgetést kezdeményezni először csak a témáról, aztán ha jól megy, akkor tovább vinni a beszélgetést.

Ha azt szeretnéd, hogy az emberek érdekesnek tartsanak, érdemes mások érdeklődési körét jobban megismerni, még akkor is, ha amúgy totál nem érdekel. Én pl. ki nem állhatom az autókat. Olyan szinten nem érdekelt, hogy 5-6 márkánál meg a motor-váltó-kuplung-gázpedál-fék-kipufogó szintú mechanikus tudásnál tovább nem jutottam. De aztán megismertem a barátom, aki non-stop az autókkal van elfoglalva, és a kedvéért kiműveltem magam autófelismerésből és szerelésből, hogy érdemben tudjak reagálni a mondandójára, ezzel fenntartva a beszélgetést, amíg át nem térünk valami olyan témára, ami engem is érdekel. A kapcsolatokba -akár szerelmi, akár baráti- folyamatosan energiát kell fektetni, különben kihűlnek.

2018. dec. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanulj meg pl. angolul, és akkor nem kell a totál szívást nézni, hanem nézheted helyette a Breaking Bad-et.
2018. dec. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!