Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a nőknek...

Miért van az, hogy a nőknek mindig magasabb a születéskor várható élettartama, mint a férfiaknak?

Figyelt kérdés

2018. dec. 6. 16:32
 1/9 anonim válasza:
39%
2018. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Ehhez ugye azt kell megválaszolni, hogy miért halnak meg a férfiak átlagosan fiatalabban. Ez nyilván egy sok tényezős dolog, szerintem néhány jelentős tényező a genetika, több stressz és az önpusztítóbb életmód.


Úgy tudom, hogy már a fiú magzatok is nagyobb arányban vetélnek el, mint a lányok. Ezután még mindig több kisfiú születik, mint kislány, mert eleve valamivel nagyobb arányban fogannak fiúk, mint lányok. Magasabb életkorban a férfitöbblet kiegyenlítődik, majd nőtöbbletbe fordul. A fiúk nagyobb arányú vetélésének úgy tudom, hogy a több genetikai probléma az oka, az xy kromoszómapár miatt.


A több stresszt nem kell magyaráznom. Igaz, hogy az utóbbi években a nők a stresszt illetően valamennyit "behoztak a lemaradásukból", de nem teljes a kiegyenlítődés.


A több önpusztítás meg akár a több stresszel is összefügg, de tovább rontja az összeképet. Úgy tudom, hogy például a férfiak nagyobb arányban dohányoznak, mint a nők, részben a társadalmi hagyományok miatt, de lehet, hogy részben a több stresszre adott rossz reakcióként.

2018. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
A genetika, de főleg az önpusztító életmód miatt. Dohányzás, alkoholizmus, egészségtelen étkezés (lásd: "a zöldség nyúlkaja"), szűrővizsgálatok hanyagolása. Plusz a stressz és a mozgásszegény életmód is belejátszik. (A nők átlagban még mindig többet mozognak, mint a férfiak, a házimunka-bevásárlás-gyerekekkel foglalkozás háromszög miatt)
2018. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Kevesebb zöldség -> kevesebb vitamin -> stroke, szívbetegségek stb

Napi 5 adag zöldség és gyümölcs bevitele 20-30%-al csökkenti ezeknek a kockázatát.

Dohányzás - a nők körében alacsonyabb a dohányzók száma, mivel csúnya lesz a körmük, sárgák a fogaik, füstszagúak lesznek, a dohányzás tüdőrákot, gégerákot okoz.

Alkohol - a nők szintén kevesebbet fogyasztanak, csúnya a részeg nő látványa, ők jobban odafigyelnek a májuk egészségére, de a férfiaknak ebből is gondjuk adódik.

Stressz, munkahelyi körülmények - túl sokat dolgoznak, éjszakai munkát is vállalnak, ez tönkreteszi a szervezetet előbb-utóbb.

Számtalan oka van..

2018. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Erre a kérdésre én akkor kaptam meg a választ, amikor egy építőipari munkás előadta nekem azt az embertelen életvitelt, amit folytatnak, és akkor még kacérkodott vele, hogy ő micsoda fâszâgyerek, mert ő aztán még ezt is meg azt is kibírja. Ő igen, a szervezete meg nem. Aztán 50-55 évesen hullott a brigád, mint őszutón a legyek. Én csak azon csodálkozok, addig hogy húzták.
2018. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Ehhez olyan férfibarát szervezetek is hozzájárulnak, mint a NANE és társai.


Egy férfival kapcsolatban az elvárások egyszerűek és tiszták:

Ha a nőt nem engedi előre az ajtóban, bunkó

Ha előre engedi,m szexista hímsoviniszta állat


Ha a lépcsőn felfelé elől megy akkor udvariatlan

Ha hátul, akkor a szoknyája alá akar nézni


Ha a nő kicsípi magát és a férfi nem dicséri meg, akkor bunkó

Ha megdicséri, akkor zaklató szatír


Ha nem visz elég pénzt haza akkor élhetetlen

Ha igen, akkor meg nincs eleget otthon


Az én esetem:

Ha dolgozom, akkor bunkó vagyok, hogy nem a nejemet fuvarozom

Ha őt fuvarozom, akkor:

*Nem keresek eleget (Tény. Mikor?)

*Nehezen talál oda (Konkrétan a kapuban raktam ki)


*Ha nem porszívótok akkor bunkó vagyok

*Ha porszívózok akkor:

**Sokkal hosszabb kiselőadást tart arról, hogy hogyan lehetett volna szebben csinálni, mint egy teljes takarítás

**Mit zajongok


Ha olyant mondok ami nem tetszik, elbőgi magát és a dolog elintézve (Ez lehet az is, hogy vasárnap van nem szombat).

Ha én jelzem, hogy nem tetszik, amit mond, akkor bunkó vagyok...


Miért élnek a férfiak rövidebb ideig?

Nem tudom...

2018. dec. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert nekik nincs feleseguk.
2019. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
utolsó: Na ja, ez régi poén, de a valóság éppen az ellenkezője. Sok független kutatás készült a témában, és mindegyiknél az jött ki, hogy a házasság a nőknek rontja az életminőségét a férfiaknak meg javítja.
2019. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mindíg. Ha a nő szülei drogosok és valószínűleg ezt a hajlamot viszi tovább, és van egy férfi ahol a családban több 100 év feletti volt, akkor simán egy 5 évvel beelőzi a nőt. Viszont fordítva is igaz, mert ha a férfi örökölt ilyen rosszat akkor akár 15 évvel is lehet kevesebb. De egyenlő génekkel a nők élnek 4-5 évvel tovább
2021. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!