Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy visszaadja...

Mit tehetnék, hogy visszaadja "barátnőm" a könyveimet?

Figyelt kérdés

Én még 14 évesen kaptam őket, ő 27 én 25 vagyok, nem is értem, hogy lehet, hogy most jött rá a Harry Potter elolvasása na mindegy, odaadtam neki 4 könyvet ami ugye 14,000 forint. Még augusztusban megkapta, abban a hónapban elolvasta és azóta nem akarja visszaadni. Minden hónapban 3x játszuk el, hogy jön, aztán mégsincs a megbeszélt helyen, nem elérhető, facebookon offline és tudjuk, hogy szabadnapja van, mivel megbeszéltük! Gáznak érzem, hogy a könyvekért rinyálok, de azok nekem emlékek és bizony nem olcsó mulatság pótolni őket inkább vennék újakat és hát majd szeretném a kislányomnak is odaadni, aki most még csak 19 hónapos. Mindig kitalál valami hazugságot, hogy miért nem tudott jönni, a túlóra és az ellopták a telefonomat a sláger. Nem gondoltam volna sose, hogy ilyen szarkavaró lesz, bár már korábban is voltak húzásai. Pl párommal kedvességből érte mentünk, nem volt ott és minket nézett hülyének, hogy ő ott volt (ezt másokkal is eljátszotta). Ha jött, szívta a párom cigarettáját, soha nem hozott italt, de a miénket itta és, ha mondtam neki, hogy ebbe és ebbe kéne beleszálni, mert mi sem szarjuk a pénzt, megsértődött. Múltkor már kamu sztorit is kitaláltam, hogy keresztlányomnak kell, meg volt beszélve a tali és az időpont is, hívjuk, sehol senki, facebookon 3 napja nem elérhető, telefonja kikapcsolva. Busszal soha nem jön ki, ha párommal néha lemegyünk egy megbeszélt helyre talán ott van. Már írtam neki párom engedélyével egy sms-t is párom nevében, hogy keresztlányomnak kell a könyv és nem adja vissza.

Dühömben kiírtam facebookra, hogy nem megbízható személyiség és x összegű könyvvel tartozik hónapok óta, a találkozó helyeken sosincs ott, az órát nem ismeri stb.

Sokan visszajelezték, hogy olvasták, sajnálják és, hogy ez nonszensz.

Egy napig volt fent és megjelöltem őt is, az ismerősei is elolvasták és leszedtem.

Dühít, mertha meg kéne vennem, az azt jelenti, hogy 14000 ft értékű könyv van nála, ami nekem mínusz és még 14000 ft, amit a pótlásukra költök, tehát 28ezer...

Írtam neki facebookon, hívom, de nem elérhető.

Tudom, hogy direkt csinálja, ez szokás nála viszont nem értem, miért kell ilyen gyerekesnek lenni.

Ha kölcsön kérek valamit, azt visszaadom a tulajdonosának, mert nem az enyém.

Nektek van még valami ötletetek?

Nem akarok én már tőle semmit, meguntam, hogy egy link alak és én fizessem esetlegesen a piáját, ha lejön, hogy busszal nem képes kijönni és a többi. Csak vissza akarom kapni a könyveimet és utána békén lehet hagyni egymást.

Nektek van valami tippetek?


2018. dec. 7. 14:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Igazából szomorú, hogy a könyvek miatt ekkora cirkuszt csinál, legalább lenne egyenes és mondaná, hogy nem adom vissza vagy nem tudok veletek találkozni, de még az sem. Akkor levonnám a tanulságot és soha többé nem keresném...de ez így egyrészt megalázó másrészt nevetséges.
2018. dec. 7. 14:37
 2/16 anonim ***** válasza:

elmennėk hozzâ szemėlyesen is.., vagy annyira pofátlan hogy rád csukná az ajtot? vagy nincs barátja barátnője akit ezzel kapcsolatban beszėlhetsz?l, hâtha ő râ tudja venni..

ėn is megfogadtam hogy soha többet nem adok oda könyet. aki tőlem elkėrte, az egy költözėsnėl elkeverte es nem találta meg.

Az is lehet azert nem adja vissza mert valami törtent a könyveiddel..

2018. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Leírtam neki, hogy egy adott számlaszámra lehet utalni, mert ez sok pénz..

Tudom, hol lakik, de csak párommal tudnék mennni - mivel nem szállnék át 2x azért busszal meg fizetgetném a buszjegyeket - ő meg ritkán ér rá..

Így is elég ciki.

2018. dec. 7. 14:45
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha meg másokra írogatok rá, az már zaklatás.
2018. dec. 7. 14:46
 5/16 anonim ***** válasza:

az mėg nem zaklatás,ha 1szer rá irsz a párjára. de nem arrol kell hogy szoljon az üzenet hogy mekkora szemėtlâda,hanem:amit itt leirtal, hogy mennyire fontosak ezek a könyvek, es már kėtsėgbeesėsedben fordulsz hozzá, stb..

Hátha ő jobban átėrzi, megėrti.

ėn tuti tennėk 1 probát.


a mâsik megoldâs:akármilyen macerás, beszėlj a baratoddal ės igenis menjetek el hozzá szemėlyesen...!!

2018. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát köszi, valami hasonló lesz csak mikor..holnap mikulásozni megyünk, vasárnap dolgozik én ugye a picivel nem tudok menni, majd hétfőn vagy kedden akkor lesz pihenős.
2018. dec. 7. 16:47
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is házhoz mennék, és kijelenteném, hogy ha nem adja vissza őket, viszek másikakat. Amúgy gyanús, hogy nincsenek meg a könyvek, vagy összenyomorította valamivel. Mi másért bújkálna?
2018. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
sőt lehet a helyedben valami nagydarab fėrfival mennėk oda.. :D
2018. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A "barátnőd" undorító. Igenis menj oda és verd ki a balhét a könyvekért, vedd vissza, utána köpd arcon. Najó azt azért ne, de megérdemelné.
2018. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Még arra is gondoltam, hogy bemártom a főnökénél, de párom rendőr és szerinte feljelenthet rágalmazásért.😖 Én is gondoltam rá, hogy meg lettek rongálva, de amúgy nem gáz, hogy ennyire teperek a könyvekért? Azért a Harry Potter nem épp olcsó. :(
2018. dec. 7. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!