Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha elhagyod a pénztárcádat és...

Ha elhagyod a pénztárcádat és a megtaláló visszaadja de a benne lévő pénz nélkül, akkor nekiállsz pattogni, vagy elfogadod a veszteséget?

Figyelt kérdés

Ha azt mondja, hogy megtalálta valahol szétdobálva és már nem volt benne a pénz, akkor hiszel neki?


Én is találtam egy pénztárcát, vagyis láttam, hogy kiesik a zsebéből a buszon egy fiunak, felvettem, megnéztem mennyire értékes, de sajnos nem volt az, igy felvettem a kapcsolatot vele és visszaadtam...


A gyerek meg nem volt valami jo üzleti érzékü, mert simán adott 5 ezret amiért visszaadtam neki.


2016. okt. 1. 22:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Jobb egy üres tárca, mint a semmi. Mondjuk, ha nagyon sok pénz volt benne, akkor azért rákérdeznék.

15/L

2016. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván nem deürlne ki, ha csak nincs kamera felvétel, hogy tényleg ő vette-e el, magától meg tuti nem vallja be, én meg nem szeretek ítélkezni mindenféle bizonyíték nélkül. Szóval hiszek neki.


Te viszont egy undorító kis piti tolvaj vagy.. és ha még érték is lett volna benne, pofátlanul lenyúlod, nem foglalkozva vele, hogy lehet szegény nem tud ételt venni majd magának vagy épp orvosi költségre kellett volna neki vagy ki tudja.... Hányok az ilyenek emberektől.

2016. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Nekem lopták már ki a zsebemből és amikor visszakaptam nem volt benne pénz, de ettől függetlenül örültem neki így is.


"A gyerek meg nem volt valami jo üzleti érzékü, mert simán adott 5 ezret amiért visszaadtam neki."


Kérdés, hogy mi volt benne a pénzen kívül. Nekem benne szokott lenni a személyim, lakcímkártyám, 3 db bankkártya, és az autóm forgalmi engedélye. Ha ezeket pótolni kell, akkor az kb. 28-30 ezer Ft. veszteség, így számolva nem is sok az 5000 Ft.

2016. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
találtam máskor is pénztárcát és egy bort kaptam amikor visszaadtam.
2016. okt. 1. 22:17
 5/21 A kérdező kommentje:

egyébként meg amikor megtaláltam én egyből megkeresetem a gyereket facebookon és irtam neki


az meg másnapig meg se nézte a facebookját mert annyira kereste a pénztárcát. Közben meg ott kellett volna keresni ahol a legközelebb van.

2016. okt. 1. 22:20
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Mit "sajnos", min sajnálkozol kedves Kérdező?


"Én is találtam egy pénztárcát, vagyis láttam, hogy kiesik a zsebéből a buszon egy fiunak, felvettem, megnéztem mennyire értékes, de sajnos nem volt az, igy felvettem a kapcsolatot vele és visszaadtam..."


A te szituációdban, amit fent tőled idéztem, ha sok pénz lett volna a pénztárcában és a vázolt helyzetben eltűnik (és ott ezt észlelem), rendőrt hívnék, még a buszon. Nem pattognék egy fél mondatot sem, teljesen nyugodtan tennék feljelentést ott helyben, amíg még mindenki a közelben jár, aki utazott. Zsebes is lehetett a buszon, aztán vannak térfigyelő kamerák, ha beleszaladt, elkapják, jó eséllyel priusza is van. Tudod a buszon a jegyet, ha fizeti, a bérletet, ha előveszi, azt a pénztárcájából szedi ki, tehát min. a sofőr tanú, hogy felszállásnál még megvolt a pénztárca és a bérlet, esetleg látta, hogy pénz is volt benne. Aztán leszállásnál, már nem...


Angliában be vannak kamerázva a buszok is.

Jól tetted, hogy visszaadtad!


Ez egyébként ez egy PROVOKATÍV kérdés.

2016. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

Én inkább a busztársaságnak szólnék, még ott helyben, hogy a talált tárgyak osztályára kerüljön, de nálam ne legyen másnak irata, pénze. Ha az utasok, még ott vannak, akkor hangosan felszólalnék, a tálca felvétele nélkül, hogy valakinek kiesett a pénztárcája. Rászólnék az illetőre, ha a jelenet előttem zajlana le, nem nyúlnék hozzá a leesett pénztárcához.


Mi van, ha a tulaj feljelentést tesz és nálam találják meg a tálcát, miközben én őt keresem?

2016. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
A pénzről lehet jegyzőkönyvet is felvenni, lehetséges, hogy a rendőrség is felveszi és a személyi iratok miatt megkeresi azt, aki elveszítette, nem tudom, jogszabályt meg kéne nézni.
2016. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

talált dolgoknál ugy van, hogy 8 napig szabálysértés vagy vétség nem értek hozzá...


ha 8 napon tul ott van nálad, akkor már büncselekmény


igazából nem nagyon érdekel ez engem...budapesten a csőcselék népek lopnak-rabolnak és kapirgálnak


egy csomo telefon-pénztárca-akármi válik a csőcselék patkány népség martalékává

2016. okt. 1. 22:35
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Ha találod, rendőrségen adnám be, mert mi van, ha egy nehézfiú iratait találtad meg, miután a tolvaj kivette a pénzt, ő meg jól ellátja a bajodat, hogy kizsebelted?
2016. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!