Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell tanulni?

Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 8. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy tanulom magam nevű csatorna. És azon belül ilyen témák. Pl a leghatékonyabb tanulási módszerek, stb.

Nézz rá

2018. dec. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
47%
B+, nincs egy hete, hogy valaki a jó tanulásról kérdezett. Keresni nem tudsz? A Google is jól rátalál.
2018. dec. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Okos ember a más kárán tanul, az ostoba a magáén sem. A többi pedig iskolában, könyvből, hallomásból, tanfolyamokon, a szomszédtól stb. Elhatározás kérdése. (A gyerek pedig a szülei példájából első sorban....)
2018. dec. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
az agyaddal
2018. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Google: "tanulás site:.gyakorikerdesek.hu"

[link]

Szívesen!

2018. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
kitartóan, de néha think outside the box
2018. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem a kérdező nem egészen erre gondolt.


Én úgy szoktam először leírom vagy úgymond kijegyzetelem amit meg akarok tanulni. A könyvbe általam aláhúzott részeket, amit meg akarok tanulni. Ha minden kell ami le van írva akkor nyilván nincs mit aláhúzni , de olyan még nem volt. Általában ezután is a könyvből tanulok, nem a jegyzetből, de mivel már egyszer leírtam így könnyebb nekem. Aztán elolvasom egy párszor. Én a könyvet szoktam olvasni, abban gyakran emlékszem az oldal struktúrájára így még könnyebb memórizálni, hogy hol, mi található. Aztán megpróbálom elmondani amire elmlékszem. Sokra biztos nem :-) így elolvasom még egy párszor.

Mivel minél többször olvasod, már fogsz emlékezni, hogy mi után mi jön. Ha valahonnan hiányzik vagyis kihagysz egy mondatot, ami fontos azt is fogod tudni hogy kihagytál valamit. Elolvasod még egy párszor és szerintem menni fog.

A mateknál nyilván nem így van.

Azt máshogy szoktam ha érdekel jelezd.

Remélem segít

2018. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget, akkor megpróbálom így
2018. dec. 13. 17:57
 9/9 anonim válasza:
Én úgy szoktam, hogy minden ismeretlen szót, írásjelet megnézek egy egyszerű szótárban. Rájöttem, ha minden szóról, és írásjelről tudom, hogy mit jelent, akkor pillanatok alatt megértem, ami le van írva. (ideértem az olyan egyszerű szavak megértését is, mint: és, hogy, is, ez, az, még, már, akár,stb.)
2018. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!