Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek ha egy örök...

Mihez kezdjek ha egy örök lúzert csináltam magamból?

Figyelt kérdés

Általános iskolás koromban sokszor szinte minden ok nélkül bemutogattam nagyon sok mindenkinek, emiatt jó páran meg akartak verni. Otthon úgy adtam elő a dolgokat, hogy én nem is csináltam semmit és csak úgy rám szálltak. Az osztályban elég kötekedős voltam, sokszor igazi szarkavaró. Amikor verekedésig fajultak a dolgok, akkor mindig otthon elmondtam egy durván hangzó kamu sztorit és hol apámmal, hol anyámmal mentem be reggel, hogy mondja meg alaposan az osztálynak és rendezze le a dolgokat. Anyám többször volt benn mint apám, de lényeg hogy mindig a szüleimmel védekeztem. Anyám sokszor mondta hogy nem lesz ez így jó hogy "folyton az ő szoknyája alá menekülök".

Szabadidőmben igyekeztem egyedül lenni otthon. Mindenem megvolt, külön szoba, külön kaja, stb. Mindig kiharcoltam magamnak hogy napi 2-szer 2,5 l colát és 2-3 energiaitalt vegyenek nekem a szüleim. Emiatt mára borzalmasak lettek a fogaim. Aztán minden hétvégén és szünidőben akkor feküdtem és keltem, amikor nekem tetszett. Ha olyan kedvem volt hajnalokig tévéztem, reggelig nyomtam hol a nintendot, a playstationt, számítógépet, vagy filmeket néztem, vagy csak lefoglaltam magam valami egyszerű dologgal.Később, 5. osztály környékén leálltam a szarkavarással. De akkorra már annyi ellenséget szereztem, hogy az is előfordult, hogy hazafele menet lerúgdostak a bicikliről az iskolatársaim és kékre-zöldre pofoztak-rúgdostak mire hazaértem. Nem tanultam minden tárgyból rendesen, csak azokat tanultam, ami nekem tetszett. Nem voltam fizikálisan erős, de attól még szándékosan kihívtam magam ellen nálam izmosabb és erősebb gyerekeket, aki sokszor megvertek. Otthon természetesen ezt is elmásítva adtam elő. Később kiharcoltam otthon hogy zsebpénzt is kapjak, minden nap hol 500, hol 1000 Ft-ot. Később akikkel kötekedtem, már késsel fenyegettek és hosszú hónapokon át elszedték tőlem. Lehet a sors iróniája, vagy "mert Isten nem ver bottal", elhunyt az anyukám. Ez borzasztóan fájt belül, de jobban fájt az, amikor rádöbbentem, hogy így istenigazából egyedül vagyok a világon akár a kisujjam, se egy barátom nincs, senki akivel megértően tudnék beszélni, viszont ellenségeket bőven gyűjtöttem magamnak a 8 év alatt. Apám ivott. Nem foglalkozott velem annyira azelőtt sem (amikor bement velem akkor is anyám biztatta), de így még jobban trehányságba süllyedt az egész háztartás, az egész életem, a mindennapjaim.

Továbbá folyton egy sajátos álomvilágban éltem kicsi koromtól, amit a játékok, a szórakozás, értelmetlen rajzfilmsorozatok, a fantáziám, a magamnakvalóságom, és a lustaságom határozott meg. Középiskolában nem kötekedtem senkivel, de akik velem kötekedtek, azok ellen nem tudtam magamtól védekezni. Apámat nem hívtam be, de amúgy se jött volna. Otthon sokat sírtam, hol az apám, hol az osztálytársaim, hol saját magam miatt. Amikor érettségi előtt szinte mindenből bukásra álltam, akkor se kezdődött el rendeződni a valóságszerű felfogásom.

21 éves koromig nem volt egy egészséges valóságképem, nem rendelkeztem egy életszerű felfogással. Most 24 éves vagyok, és 11 munkahely után arra a következtetésre jutottam, hogy kinn vagyok a nagybetűs életben és egyszerűen nem tudok működni. Nincs szociális érzékem, nem tudok kifinomultan kommunikálni, elemi dolgokról a tudásom igen csak darabos, nincs normális erőnlétem, a sok koffein a kritikus korszakaimban valószínűleg árthatott is az agyamnak kicsit.

Mit csináljak most, hogy ki tudjak állni magamért, meg tudjam védeni magamat ha kell szavakkal, ha kell fizikai erővel, hogy bírjak helyt állni egy munkahelyen évekig vagy tovább, hogy értsek is egyáltalán bármihez az életben, hogy el tudjam látni magam, hogy egyáltalán egy fenntartható mindennapi életet működtessek magam körül?



2018. dec. 9. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát fiam... Ha ezt te saját magadtól csináltad... "Gratulálok..." :/

Neked egy nagy ellenséged van: te saját magad.

Szerintem egyet tehetsz, dolgozol, pénzt gyűjtesz és elköltözöl egy új helyre, ahol tiszta lappal kezdheted az életed és kultúráltan kezdesz bánni a körülötted lévő embertársaiddal. És valahogy szedd össze magadat.

2018. dec. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Az elso mondat mar mindent elarult... figyelemre vagytal, amit otthon valoszinuleg nem kaptal meg. Szuleid tettek luzerre...
2018. dec. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyen "anyuci pici fia" típusú emberek egyértelműen nem fognak sehol sem jól helyt állni és szinte semmire se fogják vinni az életben.
2018. dec. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ezt egy pszihológussal kéne lerendezni.

Nyerd vissza az önbizalmad, és kezdj egy „új életet“. A pozitív oldaladat mutasd mások iránt, és mindenhez motiváltan állj hozzá. És a lustaságodat felejtsd el.

2018. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kedves 1-es és 4-es hozzászóló kombóját tudnám javaslani a kérdező számára.
2018. dec. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem olvastam ezt végig, csak a fő kérdest, illetve beleolvastam a hosszú szövegbe.


a megoldás: változz meg. még fiatal vagy. viszont 20-30 év múlva is itt tartasz majd, akkor tényleg lúzer vagy.

2018. dec. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tehàt a kérdésed az, hogy hogyan kell helyt állni egy szìvtelen világban?
2018. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy változzon meg,erre már ö is rájött, de szerintem az érdekli, hogy hogyan. Ebben kellene neki segiteni.

Szerintem is pszichológus segitsége kellene.

Na meg ha gondok vannak a fogaiddal akkor egy fogorvos, mert a hiányos, nem szép fogsor ront az önbizalmon.

2018. dec. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az önismereted már kifejlődött, ez egy nagyon jó alap ahhoz, hogy tovább lépj.


Szerintem fogj egy papírlapot és írd fel nagyon pontosan, hogy milyen szeretnél lenni, aztán minden nap tegyél is érte valamit.

Elsőként hozzd rendbe az egészségedet. Szedj vitaminokat, ásványi anyagokat, hogy a szervezeted helyre hozhassa az elszenvedett károkat. Még fiatal vagy, ha megadod a lehetőséget, rendbe jön. (nem napok alatt, hanem hosszú idő alatt, de ezen éppen úgy és annyit dolgoznod kell, mint amikor romboltad magad) A fogaidat csináltasd meg egy nagyon jó fogorvossal, mert a rossz fogak alattomosan számtalan betegséget okoznak.

Aztán olvass naponta személyiségfejlesztő könyveket, hallgass motivációs hanganyagokat, tanulj napi szinten és igyekezz mindenkivel normálisan viselkedni. Az elején nem lesz könnyű, de a kiírt kérdésed alapján már felnőttél és képes vagy az életedért felelősséget vállalni. Növeld az önbizalmadat, így csökkenni fognak a fizikai és a verbális konfliktusok, több energiád marad a saját életedet építeni.

Ha megnyugszol, megtalálod majd azokat a tevékenységeket, amik örömet szereznek, és felismered majd, hogy mit kellene tanulnod vagy merre kellene tovább menned. Az életed még az elején tart, számtalan lehetőséged van fejlődni mind szociálisan, mind lelkileg.

Ha nem megy egyedül, kérj segítséget vagy útmutatást szakembertől, az teljesen rendben van.

Azt hiszem, csak pár lépés választ el egy teljes értékű, felnőtt élettől.

Sok sikert és kitartást kívánok neked!

2018. dec. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!