Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondanad el otthon, hogy...

Hogy mondanad el otthon, hogy ott akarod hagyni a szakgimnaziumot? 16

Figyelt kérdés

16 eves vagyok, ott akarom hagyni a szakgimnaziumot, es atmenni egy gimnaziumba, ami gyengebb ugyan, viszont nem tanulok szakmat, helyette bioszt, foldrajzot, kemiat, masodik idegennyelvet. Valamint enek es rajz oraink is lennenek, ami nekem nagyon hianyzik.

De itthon nagyon orulnek annak, hogy en ide jarok. Kozbe meg folyamatosan szidnak, hogy miert kapok rossz jegyeket. Elfaradtam mar. Engem nem erdekel ez a szakma. Meg nem tudom mi akarok lenni, de ez a masfel ev biztossa tett abban, ha mas lehetosegem nem lesz, akkor se dolgozzak ebben a szakmaban.

Mar egyszer, kilencedik ev elejen, masodik hetben megmondtam, hogy at akarok menni, de azt mondta, hogy nem mehetek.



2018. dec. 12. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Először is találnod kell egy gimnáziumot ami átvenne Téged. Hidd el nem kapkodnak a szakgimis gyenge tanulmányi eredményű diákokért. Ne nekem legyen igazam de nagyon ellőtted a továbbtanulásodat nyolcadikban.

Ha mégis találsz egy olyan gyenge gimit amely átvesz akkor beszélhetsz a szüleiddel. Mondhatod, hogy az érettségivel (gimis) nagyobb esélyed van egyetemre menni.

2018. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Anno ugyanezen gondolkodtam én is. Át akartam menni a gimibe, ami ugyanabban a városban van, ahol élek. Anyát nem nagyon érdekelte, én meg bizonytalan voltam, hogy fogom-e bírni. Azóta már egyetemen vagyok, és rájöttem, hogy biztosan bírtam volna. Szóval nagyon bánom azt, hogy nem próbáltam meg, és inkább maradtam azon a szakon, amit gyűlöltem.

Szerintem ha már a legelején elakartál menni, és azóta is ezt akarod, egyértelműen megéri változtatni.

Ezzel nem befolyásolni akarlak, vagy ilyesmi, csak leírtam a saját tapasztalatomat. Mindenképp mérlegelj, hogy mi lenne a jó neked, mert csak az számít, hogy TE mit szeretnél.

2018. dec. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Anya/Apa rájöttem, ez a szak nem érdekel, nrm is megy jól, át akarok menni rgy gyenge gimnáziumba. Ott lenne ének meg rajz, ami nagyon hiányzik. Sőt egyetemre is mehetnék, több út állna előttem. A fidesz amúgy is tönkretette a szakképzést. Az itteni papírral a s**gemet törölhetném csak, vagy nettó 120-ért robotolhatok valami munkahelyen, amit utálok."


Valahogy így, a fentiek alapján.

2018. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Huh, hat koszonom szepen!:)))

Szerintem atvesznek, anyam is tanar es sokat jar abba az iskolaba, valamint az igazgato is ismerosunk.(Gondoltam erosebb gimibe menni, de nem hiszem, hogy atvennenek(marmint annal erosebbe, amibe keszulok menni))

Azt nem is tudtam, hogy szakgimnaziumbol nehezebb egyetemre menni. Ez miert van igy?

2018. dec. 12. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Mert a szakgimnáziumokban a szakmán van a hangsúly, nem a továbbtanuláson. Arra eredetileg a gimik lettek kitalálva, azért vannak ott fakultaciók, ami nagy segítség akkor, ha emelt érettségit akarsz tenni. Az én sulimban (szakgimi) szinte senki nem akart egyetemre menni, így nem is foglalkoznak ilyenekkel, hogy emelt érettségi, meg pályaválasztásról beszélni, meg minden ilyesmi.
2018. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze ha azonos területen akarsz továbbtanulni, akkor előny a szakgimi, de mivel azt írtad, hogy utálod, így akkor ez tárgytalan.:D
2018. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!