Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki életében előszőr...

Ha valaki életében előszőr elveszíti egy szerettét olyankor valamilyen szinten sérül lélekben és agyban? 22/F

Figyelt kérdés
Én lassan 3 éve veszítettem el a nagyapámat és azóta néha figyelmetlen vagyok , feledékeny...
2018. dec. 16. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

NEM, a gond az, ha valaki nem tudja felfogni, z9ty a halál az élet része és senki számára nem lerkülhetö.

A szeretteink elvesztése is csak szomorúságot, gyászt vált ki, agyi sérüléseket nem.

A feledékenység, figyelmetlenség meg még véletlen sem ez a kategória

2018. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.


Én 13 évesen veszítettem el az első szerettemet, aki közeli is volt, 16 évesen még közelebbi embert (aztán egyedül is neveltek a későbbiekben, mondjuk úgy "félárva" lettem), 23 évesen a legeslegközelebbit.

Közben is rengeteg haláleset vett körül, 40 felettieket hallok úgy beszélni a halálról (sokan elmennek körülöttük, volt osztálytársak, rokonok stb), mint amit én 13 éves korom óta átélek.



A gyászfolyamat elhúzódhat, aki nem hiszi el, olvasson utána...

Illetve nyilván szerezhetünk sérüléseket is.


Továbbá az a véleményem, hogy ez aztán tényleg nem megy egyedül, sok múlik a környezeten is.


A 23 évesen történt eset óta..

Jelenleg egy családtaggal szoros a kapcsolat, ő nagyon magamra hagyott akkor, majdnem mindenben. Nem haragszom rá, mert értem, mi miatt volt ez a reakciója (nem engem akart cserbenhagyni, hanem ő nem bírta volna...).

A barátoknak is sikerült bántaniuk (akaratukon kívül).

Elvárták, hogy minden ugyanúgy történjen/folytatódjon körülöttem, mintha mi se történt volna. Amikor mégis a halálesetről volt szó, nem meghallgattak, hanem erőszakosan beleszóltak olyanba, amiről fogalmuk se volt: mennyi hivatalos teendő van, otthoni teendők, mittudoménmégmi... Egyes dolgok mekkora lelki, időbeni terhek.

Azt meg, hogy mire van szükségem, végképp nem hallgatták meg és pont azt nem kaptam meg.

Az élet meg könyörtelenül ment tovább, életem első munkahelye, mellette a megkezdett tanfolyam és a vezetésórák, mellette a hivatalos ügyek, amikből azért volt bőven... A hulla fáradtság mellett azt hittem, hogy jót tesz, eltereli a figyelmemet... Hát, egyébként nem, gyászfolyamatnak nem tesz jót.

2018. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elhúzódó gyászreakció depresszióhoz vezet és a depresszió okozza a figyelmetlenséget, feledékenységet.

Kellene pszichológushoz fordulnod, hogy a nagypapád halálát fel tudd dolgozni, az elmúlást a helyén tudd kezelni és akkor megszűnnek a problémáid is.

Nem a levegőbe beszélek, én már megjártam ezt az utat és helyrejöttem.

2018. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!