Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosnak tartjátok azt, ha...

Jogosnak tartjátok azt, ha valaki egy olyan embert öl meg, aki korábban megölte az illető valamelyik családtagját/szerettét? Jogos ilyen esetben a bosszú?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre.
2018. szept. 30. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem érthető a reakciója ebben az esetben. De sajna ettől függetlenül úgyis elítélik a bíróságon..
2018. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Civilizált országban a jog nem tartja megengedhetőnek az emberölést.
2018. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem ítélnék el valakit ilyesmi miatt, de persze nem is mondom, hogy ennek kéne lenni a természetesnek.
2018. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A bosszú rossz tanácsadó,nem old meg semmit, attól a családtagja nem fog visszajönni
2018. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Bosszúvágy 1-5.

Érthető, szimpatikus, hősies, igazságos... Csak épp a jog paragrafusai szerint bűncselekmény! Ha népszavazást tartanának róla, kb. 95% felmentené az illetőt, csak nem ők döntenek, hanem a bíróság.

2018. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát szeretetét elvette tőle, én meg tudom érteni. De sajna most ebben az országban nem megoldható
2018. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a bosszú
2018. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Értelmetlen és rossz döntés a bosszú.

Tegyük fel, hogy ő megöli a te mennyasszonyod. Erre te bosszúból megölöd őt. Itt azt hihetnénk, hogy ki van egyenlítődve a dolog és vége a történetnek.

De nincs vége, mert akit te megöltél, annak az apja bosszúból, hogy megölted a fiát, megöl téged. Erre a te anyád, bosszúból hogy megöltek téged, megöli az általad megölt ember apját (bonyolult, mi?)

Erre az általad megölt ember anyja bosszúból megöli a te anyád, akinek a sógora meg őt, és így szép lassan mindenki megöl mindenkit, és végsősoron mindenki bosszúja jogos volt.

2018. szept. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!