Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » HA valaki jól néz ki, és...

HA valaki jól néz ki, és "mutogatja " magát, akkor az miért fáj az embereknek?

Figyelt kérdés
Most nem a genetikailag szerencséseket értem ezalatt, hanem pl. azokat, akik megdolgoztak érte (egy kidolgozott szép test). Talán a plasztikai műtéten átesett embert is lehetne említeni, lehet, hogy valakinek jól sikerült orrműtétje volt és úgy lett szép (szebb) :D
2018. dec. 18. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

De mégis kinek mutogatja magát? Mert sokszor a magamutogatás nem szól másról, csak az illető nagy önbizalom hiányáról. Meg ugye ennek is vannak lépcsői.

Pl.

-Valaki évekig kondizik, fitnesz versenyen első helyezést ér el. Megmutatja a képét, akkor az ember megdicséri, hogy sokat dolgozott érte, szép lett. Ez érthető

- Valaki orra mint vasorrú banyának, ezért megműti, így szép pisze orra lesz. Megmutatja, dicsérik. Ez is ok.

- Vagy amit a napokban láttam a tengerparton. Fiatal lány aki alapból sovány (nem edzés eredménye)tanga fürdőbugyiban pózol úgy, hogy a barátja a seggéről készít a lány kérésére képeket. Majd felteszi a netre. Na ezt minek???

2018. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Nekem azért fáj, mert szegény nem látja, hogy ő nem csak egy test. Egy darab húsnak véli magát, amit kedvére farigcsál természetellenes módokon, és nem látja be, hogy nem ez hozza majd el neki a boldogságot. Szóval végtelenül sajnálom, amiért nem tudja elfogadni magát, amiért torznak érzi a külsejét, és úgy gondolja, hogy szükséges, kell változtatnia rajta, ezzel kell valamiféle módon elfogadhatóvá válnia - valójában csak saját maga számára.


Azért is fáj, mert a lelki egészségükre fittyet hánynak, nem beszélnek róla, nem gondolkodnak arról, hogy fejleszteniük kellene a kapcsolatukat saját magukkal. Ezáltal kerülhetnének egyensúlyba és lehetnének végre elégedettek magukkal.


Akinek önelfogadási problémái vannak, azt javaslom, vegye elő a gyerekkori képeit, és nézze meg jól, honnan jött, milyen aranyos kisgyerek volt. Az a kisgyerek nem vétett semmit, és nem azt érdemli, mint Hamupipőke mostohatestvérei, akik megcsonkították az eredeti mesében a lábukat, hogy ezzel átverjék a herceget (és magukat). (Akit egyébként rohadtul nem érdekelt a csaj cipőmérete, csupán valószínűleg neki is olyan aranylótusz-lábakat csináltak, ami a birodalomban meglehetősen ritkának bizonyult, így, fb híján az volt a legkézen (lábon) fekvőbb megoldás, hogy akkor végigpróbálgatja minden nővel a topánkát).


Tehát: szeressétek magatokat úgy, ahogy vagytok, a többi nem számít...

2018. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2%
Szemérem sertés. Ez egyfajta törvény szegés. A törvény szegés miért fáj?
2018. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy törvényszegés! Ne beszéljünk már hülyeségeket, annak szigorú kritériumai vannak, hogy mi számít szeméremsértésnek.


Akinek a "magamutogatás" fáj, annak irigylem a gondjait. Ha valaki jól néz ki, az tök jó dolog (akár munka van benne, akár genetika). Meg is mutathatja, ha akarja, mért is ne.

Aki ezen rugózik, annak valami más baja van, nem a képek. Mondjuk önértékelési zavara, vagy csak simán unatkozik.

2018. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%

A szemérem sertés törvény szegés. Ezt tagadod? Komolyan?

Taps.

2018. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha te magadat mutogatod meztelenül, akkor az nem zavar senkit? Komolyan?

Taps.

Sőt! Keksz jár neked.

2018. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Azért mert jó bornak nem kell cégér. Ha valóban annyira jól néz ki, akkor nem kell mutogatnia magát, mindenki tudomásul veszi és ez mindenkinek természetes is. Mint az út szélén növekvő virágok, szépek, nincs mit hozzáfűzni. De ha ugyanezek a virágok lépten-nyomon telefonokkal fényképezgetnék magukat mindenhol és idióta közhelyeket idézgetnének mellé, melyek mondanivalójával köszönőviszonyban sincs az életük. Akkor természetes szép dologból, idegesítő és kerülendő dologgá válnának számomra...
2018. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem fáj. Mondjuk én rohadt keményen megdolgoztam az alakomért, meg a mai napig meg is dolgozom, így pontosan tudom, mennyi munka, akaraterő, lemondás van mögötte. A közösségi médián számtalan, nálam fényévekkel jobban és provokatívabban kinéző ember van, nő és férfi egyaránt, az ő dolguk. Miért ne lehetnének büszkék az eredményeikre, miért ne mutathatnák meg, hogy mit értek el, hol tartanak, honnan indultak stb?


Az meg baromság, hogy a szellemi érték elmarad. Heti négyszer edzem, jó alakom van, emellett van két diplomám, szellemi munkát végzek, mindennap olvasok... azért mert nem rakom ki, hogy épp olvasok, még szoktam. Nem feltétlenül üres belül az, aki jól néz ki, és megmutatja.

2018. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!