Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy szokjam meg megint majd...

Hogy szokjam meg megint majd az iskolát?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és májusban végeztem el egy szakiskolát.

Ugye ez csak szakma.És nem találtam iskolát a kapkodások,elutasítás stb. miatt.

Olyan sulit kell választanom ,ahol sima érettségi is van.

És szeptembertől nem tudom,hogyan fogom megszokni,hogy minden nap be kell mennem,rá állni a tanulásra...

Valamiért úgy érzem nem fog menni.

Az előző sulim borzalmas volt.Nem tanítottak rendesen mellesleg olyan szakon voltam ami egyáltalán nem is érdekel.Szóval nem is jártam olyan sokat be.És nem,nem rúgtak ki pedig nagyon sokat hiányoztam.

Jó,munkába is minden nap járni kell de azért legalább fizetnek és motivál.Iskolába járáskor meg csöves is lennék.De tudom,hogy muszáj vissza menni,mert nem csinálhatom ezt magammal.



#Schoolagain
2018. dec. 19. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy mehetnél el egy gimibe/szakgimibe, ha már van szakmád. Inkább felnőttképzés kellene neked, olyan, ahol 2 év alatt eljuthatsz az érettségiig. Mellette még dolgozhatnál is.
2018. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

17 évesen azért nem kell úgy tenni mintha 40 lennél és kiestél volna annyira a tanulásból. Ennyi idősen javában tanul a többség. Sőt. Sokan később is még.

Úgyhogy hajrá!

2018. dec. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen szakmad van?? Egy erettsegivel nem nagyon leszel kisegitve. 2 ev mire meglesz es nem fogsz jobb munkat kapni mint jelenleg. Csomo okj s kepzes van meg ami szinten ket eves es nem ker erettsegit es jobban jarnal vele. Ha talalsz koztuk olyat ami tenyleg erdekel akkor inkabb egy masik szakmat javasolnek neked. Meg gondolj bele amit az erettsegizos suliban fogtok tanulni az se fog erdekelni teged, ott viszont ilyen esetben mar megbukhatsz es nem fogjak elnezni a sok hianyzast sem. Egyszeruen kiraknak. Tudom szakiban nem igy volt de ott ez lesz.
2018. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg meg annyi hogy okj-s kepzesek nem csak szeptemberben indulnak hanem mar januar februarban is. Attol fugg mikor jon ossze annyi ember hogy elinduljon. Szoval ha van egy kis szerencsed es kivalasztasz valami jot nem biztos hogy ki kell varnod a jovo szeptembert lehet kezdhetsz mar januar februarban is. Nappali es esti tagozaton szoktak ezek menni nem tudom feletek milyen sulik vannak de mindegy melyikre mesz csaladit diakot mindent megkapsz. Es ingyen van az egesz mivel 2 szakmat tanulhat barki ingyen.
2018. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!