Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti melyik gimit választanátok?...

Ti melyik gimit választanátok? A jóhírű, neves sulit ahova a diákok legjobbjai járnak, és rengeteget kell tanulni vagy a kevésbé jó, de azért népszerű iskolát, ahol egy csomó barátotok lesz általánosból, és inkább az ilyen közepes diákok járnak?

Figyelt kérdés
A jobb gimiben jobban fel tudnak készíteni az érettségire, viszont attól félek ott nem férnének bele az edzések délután, és nem bírnám a sok elvárást... A másik gyengébb ugyan, de legalább jól érzik magukat, nincsenek annyira leterhelve az oda járó gyerekek.

2017. dec. 3. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Kevésbé jót. Lazább élet, kevesebb stressz, több szabadidő, amit akár arra is fordíthatsz, hogy olyan dolgokat tanulj, aminek később hasznát veszed. (pl. fősulin/egyetemen)
2017. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyertelmu hogy a jobb gimi.

Ha egy kicsit gondolsz a jovodre,akkor tudod hogy egy jo gimnaziumbol egyenes az utad az egyetemig.

Míg egy kevesbe jo sulibol kerdeses.

Az hogy a barataid is oda mennek az ne erdekeljen,lesznek meg barataid.

Egy jo iskolaban sincsenek egyaltalan leterhelve,tapasztalat.

Ugyan ugy van idom mindenre mint minden mas iskolaba jaro diaknak,csak szinvonalasabb az oktatas.

Nagyon sok idot toltunk eggyutt a tobbiekkel egyaltalan nem vagyunk porazon tartva,megyunk pizzazni,ide oda de igyis jut ido a hazira vagy a szakkorokre.

Szerintem a jobbat valaszd!

2017. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hm. Én a saját iskolámról nem tudom eldönteni, hogy erős, vagy gyenge e (szakgimnázium, a tanárok elég jó arcok, azokon az órákon, amikből kötelező az érettségi nagyon ritkán volt szó a tananyagról, vagy ha igen, gyorsan ledarálták aztán jöttek más témák, kis játék, hogy vagyunk stb.) de az érettségi egy diák kivételével mindenkinek jól sikerült. A mi osztályunknak volt a legjobb átlaga sok év elteltével, pedig aztán senki sem tanulta magát halálra, sőt, mivel szakot is tanultunk, inkább azzal voltunk elfoglalva. Többen olyan egyetemre járnak most, mint az ELTE vagy a PTE, teljesen más szakirányban. A légkör nagyon családias volt, mert kicsi suli, de mindenki tele van szeretettel, illetve ugye a tanárok is nagyon gyakran segítették megoldani a konfliktusokat, mert olyan viszonyban voltunk velük a kevés létszám miatt, hogy bármiről lehetett velük beszélni. Ezzel szemben, a volt osztálytársam húga ugyanebben a városban a legjobb helyi gimibe jár, nagyon nem szereti, nagyon sokat kell tanulnia és brutális hajtás megy a suliban és azon kívül is (kötelező programok, szakkörök).

Szerintem ez adottságoktól is függ, ha szükséged van a jó érettségihez arra, hogy magasra tegyék neked a lécet, akkor inkább az előbbibe menj. De azt hiszem, sokkal motiválóbb és nyugodtabb úgy eltölteni 4-5 évet, hogy hagynak kibontakozni, ismerkedni és fejlődni, minthogy bezárjanak egy dobozba, és az arcodba kiabálják, hogy "majd élsz akkor, ha lesz egy színötös érettségid".

2017. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is a másodikat választanám, négy évig fogsz egy suliba járni, azért jól is kell érezned magad, nem csak jól teljesítened. Ha a nehezebb sulit kevésbé bírnád, akkor a következő éveid azzal telnek majd, hogy le vagy terhelve, nem jut időd a dolgaidra, nem fogod élvezni. Egy gyengébb suliban is le lehet érettségizni úgy, hogy aztán felvegyenek oda, ahová menni szeretnél.
2017. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A megyém hivatalosan legerősebb gimijébe jártam és egyáltalán nem volt megterhelő. Nem kellett sokat tanulnom, mégis csak három 4-esem volt (matek, biosz, tesi, a többi 5-ös). Szóval szerintem az erősebbet válaszd, hidd el nem fogod megbánni, az érettségire való felkészítés is tuti sokkal színvonalasabb, a barátaiddal pedig sulin kívül is tudsz találkozni. Ez még csak gimi, nem egyetem, szóval még az ország legerősebb gimijének sem szabadna nehéznek lennie egy átlagos képességű embernek.


Ha szeretnél továbbtanulni (úgy, hogy az egyetemre való felvétel meg se kottyanjon), akkor az erősebbet javaslom.

2017. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

"A jobb gimiben jobban fel tudnak készíteni az érettségire"


El ne hidd. Akár szüleid, akár tanáraid, akár bárki más mondja, el ne hidd.


Az érettségi egy röhejesen közönséges dolog.

Bárki képes akár teljes mértéken önerőből (értsd, otthon, a négy fal közt minden tanári segítség nélkül) az elérhető 500 pontból legalább 350 pontot összehozni. Egyszerűen bárki képes erre, aki nem teljesen hülye, és képes olvasni, illetve használni egy függvénytáblát.

Ha van aki fogja a kezed, segít felkészülni (tanár, magán tanár, iskolatárs, bárki) akkor a 420 is simán elérhető. Nagyon elit gimi, meg ilyen olyan tanárok tényleg csak azoknak kellenek akik valami brutál magas pontszámot igénylő szakra akarnak tovább menni. Tipikusan orvosok, és jogászok ilyenek.

Na meg a büfé szakok, ahová sorban állás megy minden évben, mert boldog boldogtalan oda akar bekerülni.

(pl ókori nyelvek ls kultúrák, klasszika filológia, amivel kb esélytelen elhelyezkedned szakmán belül. Ennek ellenére mindenki aki jó volt középsuliban töriből bejelöli, mert azt hiszi hogy de jó lesz. Épp ezért 460 pont a küszöb. A kereskedelem marketing még ilyen, ott is mindenki azt hiszi gennyesre keresi majd magát már pályakezdőként, ezért ott is magas a ponthatár, mert mindenki oda tódul. Vagy nemzetközi tanulméányok még ilyen, ahol elvégzed, aztán ott állsz egy közel értéktelen papírral)


De pl ELTE ponthatárokat nézve, egyetlen természettudományi karon se magasabb a ponthatár 360-nál.

Vagy SOTE gyógyszerészethez is 405 pont kellett idén hogy államira bekerülj. Nem lehetetlen.

Igaz, ott nem tudom hogy kérnek e külön kémia érettségit, és hogy azt emelt vagy közép szinten-e? De az se lehetetlen. Lehet elég egy mezei biosz emelt is.


A tanár képző karok nagy része is 300-370 közt mozog. Max az ilyen dömping karoknál mint angoltanárnál húznak meg magasabb pontokat.

BME átlag ponthatárok is 350-400 közt mozognak.

BME vegyészmérnök az pl már húzósabb, ott 421 pont a határ, értelemszerűen matek, kémia, emelt érettségi valamelyike szükséges.


De a lényeg, hogy az érettségitől nem kell úgy félni mint ahogy azt a hülye általános iskolás tanárok belétek verik.

Emiatt ne menj versenyistálló gimibe, ahol a lelkedet is kihajtják belőled, és semmi életed nem marad 15 és 19 éves korod közt. Az érettségihez bőven elég ha egy mezei középiskolában szorgalmas vagy, és megtanulod jól beosztani az idődet.

2017. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én a helyedben egy erősebb gimit választanék. A top tízben benne vagyunk, és igen van olyan amikor kell tanulni, de egyáltalán nem hajtanak túl és nem vagyunk túlterhelve.Én sportolni is járok heti kétszer és hangszeren is játszok. Másik meg, hogy itt ugyan ugy tudsz baratokat szerezni, sőt, szerintem jobb is. Egy közepes gimiben a fele diák iszik, cigizik, drogozik. Nem mondom hogy itt nem, mert persze itt is van oylan aki iszik, cigizik, de mértékkel csinálja és kisebb arányban is vannak, és te se fogsz elzülleni és nem érettségi előtt két héttel fog eszedbe jutni hogy ja tanulni kellene.Egy erősebb suliba csak bekerülni nehéz, de ott lenni már nem, mert utána a te dolgod, hogy mennyire akarsz tanulni, csak legalább egy ilyen helyen nem fogsz elzülleni és később nem csak az egyetemek, de a munkahelyek is bólintanak egyet ha az önéletrajzodba egy jó gimi van beírva. Ráadásul egy mellékes szempont rengeteg kapcsolatod lesz felnőtt korodra.
2017. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: Ez mezei baromság hogy nem züllenek el az emberek egy "elit gimiben".


Apáczais voltam egy ideig, na azt szokták az egekig felisteníteni hogy az "mekkora nagy elit gimi!!!".

Ja, nagyon...

Ha az elit annyit jelent hogy pénzes diákok járnak oda, és a kémia-matek-fizika háromszögben kitapossák a beledet is, akkor tényleg elit.


A fél társaság ott is láncdohányos volt már 11. elejére, a koleszosok közel egésze hétvégente szétcsapta magát, és az olyan pletykák is simán előfordultak hogy egyik 10-es kiscsajon már a fél évfolyam átment...

Tartotta is magát a mondás hogy "ha így folytatja, 12. végére több f###t fog majd mint kilincset".

Szóval...kb annyira volt elit mint bármelyik gimi. Annyi hogy a diákok egy átlagos gimnazistánál jobb dogákat írtak a szögfüggvények és trigonometrikus egyenletek témaköreiből, mert mindenki otthon seggelt. Onnan tudom hogy nem zsenik voltak, és csak seggeltek, hogy ha 2 héttel később bárkitől kérdeztem valamit az előző témakörből, lövése nem volt. Az volt a válasz hogy "én se értem, dogára jól bevágtam".


Szóval ha nem az a célod utolsó, meg még sokan mások, hogy elcsesszétek a kérdező fiatalságát az érettségin úgyse előkerülő marhaságok seggelésével, akkor ajánlgassátok csak a versenyistállókat. Egy valóban értelmes ember bárhonnan elmegy egyetemre, és aki még szemfüles is, az látja hogy értelmetlen négy év alatt 3X annyit seggelni, ha anyways megvan az érettségi.

2017. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

elírás: "akkor NE ajánlgassátok a versenyistálló gimiket"


Egyébként jó látni hogy a hatos kommentem mennyire megosztja a közönséget. Sokan biztos magukra vették hogy büfé szakoztam :D

2017. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A munkahelyes önéletrajzos dologhoz annyit: Hol a francba kíváncsiak a gimidre???


Egyetlen munkavállaló ismerősöm sincs akinél a gimnáziumra rákérdeztek volna, vagy különösebben érdekelt volna bárkit is.

Mindenki tudja a munka világában hogy a felsőoktatási szakmai papírod számít, azon mi van. Illetve néhol még az se elég, mert a munkáltató gyakorlatot, előző munkahelyen szerzett szakmai tudást is elvár.

Na meg az ilyesmiről ne is beszéljünk mint nyelvtudás, amit a gimnáziumot elvégzők 90% ugyan úgy nem tud felmutatni mint bárki más. Most ne gyere a "felső nyelvvizsgám van" dologgal. Azt bárki szerezhet. Tipus feladatokból áll, ergo bárki bebiflázhatja, közben egy pohár vizet csak nyökögve tudna rendelni az adott nyelven. Nem hogy mondjuk egy szakmai konferencián dumáljon, vagy egy külföldi partnercéggel levelezzen.

2017. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!