Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan fura, hogy egyesek...

Olyan fura, hogy egyesek azért háborodnak fel, mert egy kisbabát (mint magatehetetlen lényt) megkeresztelnek. Holott a körülmetélés sokkal meghökkentőbb?

Figyelt kérdés
Egy keresztelőnél csak pár csepp vizet öntenek a baba fejére, de egy "rituális" körülmetélés arról szól, hogy a fiú baba farkából kivágnak egy darabot (fityma eltávolítás). Mi ehhez képest egy keresztelő?

2018. dec. 19. 21:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, hogy akit zavar a keresztelő, azt sokszor a körülmetélés is.

Állítólag egészségügyi ok is van az utóbbinál, én nem értek hozzá, ezt leszámítva nekem az szimpatikus, ha nem csonkítjuk a kicsit (én az általános csecsemőbeli fülbelövésen vagyok picit megakadva)...

A keresztelőkkel nincs bajom, hiszen ha a gyermeket felnőve nem érdekli a dolog s nem hisz benne, akkor ez csak egy kis víz, nem? Tudom, hogy van, akinek az elveit ez sérti, valahol is van is valami, ami "visszacsinálja", de én ezt nem értem, nekem csak egy kis víz, amihez nekem, a világon semmi közöm (mint lelkész gyermekét, megkereszteltek, de ez engem kicsit sem érdekel).

2018. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen vallási beavatás visszataszító, bár nyilván különböző mértékben.

Legrosszabb esetben vannak helyek, ahol megcsonkítják a kislányok nemiszerveit, hogy sose érezzenek szexuális örömet felnőttként, vagy összevarrják őket ott lent, hogy a férjük "bonthassa fel" őket, aztán jön a körülmetélősdi, aztán meg a sima keresztelés.


Mindegyik vallási beavatást saját magában kell kezelni, és nem célszerű más beavatási formákhoz hasonlítani.

Engem személy szerint nem nagyon hat meg az, ha a gyerekre rácsöppentenek pár csepp vizet, hanem inkább az, amit ez magával von.

A gyerek elméje legképlékenyebb szakaszától fogva fogják neki tanítani ezt a sok, több évezredes közel-keleti bullshitet, ami még akkor is nyomot fog benne hagyni egy életre, ha később elhagyja a vallását.

2018. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Metionin ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok vele, mint a 2. Mindkettő felesleges és taszítónak tartom, pont azért mert a gyerek magatehetetlen és úgy ajánlják fel egy lénynek hogy egyáltalán nem dönthet róla. Régen amikor még tudatlanok voltak az emberek és nagyobb szerepe volt a vallásnak (pl. a keresztlevél volt kvázi a személyi okirat) a gyerekhalandóság miatt oké, elfogadom de manapság simán meg lehetne várni amíg a gyerek maga dönt ezekről a dolgokról.
2018. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 he84 ***** válasza:
100%
Szerintem is helytelen a kisgyerekre ráerőltetni akár a keresztelést, akár a többit. A csonkítások, meg egyéb beavatkozások még durvábbak. Majd ha a gyerek nagyobb lesz és döntésképes, akkor majd ő dönti el mit akar és akar-e bármit ilyesmik közül, így a helyes!
2018. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Régen amikor még tudatlanok voltak az emberek és nagyobb szerepe volt a vallásnak"

Ha valóban tudatlanok voltak, akkor elárulnád, hogy hogyan építettek föl szebbnél szebb katedrálisokat a középkorban? Igaz a vallás erős befolyással bírt a társadalomra. De ennek is volt előzménye. A Római Birodalom bukásának egyik fő oka az volt, hogy az emberek -főleg a vezetők- hedonista életmódja volt. Az túlzott jólét igénye és az élvhajhászat vitte pusztulásba a birodalmat. Ebből okkulva az rákövetkező nemzedékek igyekeztek merőben más életfilozófiát követni, hogy újra ne következzen be egy hasonló csapás. Az is igaz, hogy a különbő halálos járványokat Isten büntetésének tudták le és önsanyargató életmóddal próbáltak bűnbocsánatot nyerni ami mai szemmel nézve nagyon morbid.

Amúgy kommentedet azért is cáfolom, mert például Szaúd Arábia is egy erősen vallásos ország, mégis Dubaiban vannak a legelképesztőbb felhőkarcolók. Szerinted a tudatlan emberek képesek erre?

2018. dec. 19. 23:14
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Azért a körülmetélésnek vannak ám előnyei bőven! Nem olyan rossz dolog az...
2018. dec. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Milyen logika alapján sikerült arra a következtetésre jutnod, hogy a csecsemőkeresztelést ellenzőknek a körülmetélést el kéne fogadni?
2018. dec. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem megkereszteltek, nem vagyok keresztény. Na pont ennyi értelme van.
2018. dec. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Attól hogy van rosszabb a keresztelesnel, a kereszteles meg nem lesz jó. Ugyanolyan rossz marad. Nekem is tomték a fejem sok baromsággal gyermekkoromban, nem várták meg amíg lett itélőképességem hogy eldontsem helyes e az amit tanítanak, hanem már egyből neveltek a hulyesegekre.
2018. dec. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

A kérdés ott hibádzik, hogy teljesen értelmetlen dolgokat állítasz párhuzamba egymással. Mintha az egyik tény felmentene a másik alól.

[link]


Ennyi erővel:


Miért háborodik valaki fel azon, hogy a szomszéd veri gyerekét? Hiszen Afrikában ezrek halnak éhen.

Igen, ezrek halnak éhen, de ettől a szomszéd még ne verje már a gyereket.

2018. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!