Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan fura, hogy egyesek...

Olyan fura, hogy egyesek azért háborodnak fel, mert egy kisbabát (mint magatehetetlen lényt) megkeresztelnek. Holott a körülmetélés sokkal meghökkentőbb?

Figyelt kérdés
Egy keresztelőnél csak pár csepp vizet öntenek a baba fejére, de egy "rituális" körülmetélés arról szól, hogy a fiú baba farkából kivágnak egy darabot (fityma eltávolítás). Mi ehhez képest egy keresztelő?

2018. dec. 19. 21:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A megkereszteléssel az a probléma, hogy csak azt nem kérdezik meg róla, akit keresztelnek.
2018. dec. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

A víz közvetítő eszköz, mert a tested jó része víz.

A pap ezt mondja, amikor megkeresztel:

"BŰNBEN SZÜLETTÉL, ÉS BŰNBEN FOGSZ MEGHALNI!"


Persze latinul mondja, hogy senki se emelgesse a szemöldökét.

2018. dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"BŰNBEN SZÜLETTÉL, ÉS BŰNBEN FOGSZ MEGHALNI!"

Protestáns keresztelőkön sose hallat ilyet egy lelkész. Persze a katolikus papok a miséken gyakran mantrázgatják ezt a mondatot.

Amúgy az egyik kommentelő szerint semmi logikai összefüggés van a kérdésemben

2018. dec. 20. 18:07
 14/20 A kérdező kommentje:

Upsz véletlenül elküldtem


Szóval az egyik kérdező szerint semmilyen logikai összefüggés nincs a kérdésemben. És jött ezzel a miért vered a gyereked hiszen Afrikában éheznek... Vagy ehhez hasonlót írt, de nem ez a lényeg.

Szerintem meg igenis van értelme a kérdésemnek. Ugyanis sok ostoba vallásellenes ember elképesztően kiakad, ha megkeresztelnek egy kisbabát, de könyörgöm, az csak pár csepp víz amit a baba fejére öntenek. Utána néhány kommentelő azzal érvelt, hogy nem a keresztelővel van a gond, hanem a velejáróival, mármint a vallásos neveléssel. De maradjunk annyiban, hogy a keresztény nevelés sosem lesz olyan fajsúlyú, mint az iszlám nevelés. Ahogy a keresztény beavató szertartások se olyan drasztikusan, mint a muszlim vagy a zsidó beavató szertartások.

2018. dec. 20. 18:19
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2018. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettővel szemben egyetértek ellenérzéssel kapcsolatosan. Egyrészről spirituális szemszögből elutasítom a megkeresztelést, miközben viszont körülmetélt vagyok és sokkal jobbnak tartom ezt. Ám az érem másik oldalaként megértem azt, hogy például probléma nélkül és szintén vallási indíttatásból nem feltétlenül kéne ragaszkodni a körülmetéléshez sem. Pontosan azért, mert nem saját döntésként születik meg. Nálam a körülmetélés már felnőttkorban került az életembe, tehát felelősségteljes saját döntésemen alapult. (Vallásom nincs.)

Sajnos nekem is az az egyik problémám a vallásokkal, hogy ilyen berögzült téves dogmákra kötelezik a feleket.

2018. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%
A legfiusabb cukiság egy kisfiú körülmetélve. Fantasztikusan jól néz ki, korához képest férfiasabb !
2019. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%

Ez a véleményem minden vallásról:


[link]

2019. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van a kérdés. Én legalábbis értem. A megkeresztelés tényleg semmi hátránnyal nem lesz a további életben. Viszont a körülmetélés az igenis örök nyom marad az ember testén. És szerintem semmi joga nincs a szülőnek ezt megtenni a gyerekével. A vallási okból cselekvőkkel sem értek egyet, de az egészségügyi ami Amerikában zajlik az előtt teljesen értetlenül állok, és szerintem felháborító. A fitymának igenis funkciója van és nem csak egy bőrdarabka. Ilyen hülye egészségügyi okokra hivatkozva születésük után körülmetélik a fiúkat, borzalmas károkat okoznak, nem is tudom ezek milyen orvosok. Miért kell egy egészséges testrészt levágni?
2019. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 követ62 válasza:
52%

Mindkettőt Isten rendelte el.

A körülmetélés jelképezte egy népébe való BELE SZÜLETÉST.

Abba bele születtek, azt nem ők választották. Mint ahogy senki nem választhatja meg hová szülessen.

Viszont a keresztség (pontosabban alámerítés) már szabad akaratból kell, hogy történjen. És ezt egy csecsemő nem tudja meghozni.

Ezért nem helyes a nem szabadakaratból történő "keresztség".

Mint ahogy egy korábbi hozzászóló mondta. "Megkeresztelték" , de nem tartja magát kereszténynek, mert nem gyakorolja.

Viszont egy népbe bele született nem mondhatjak, hogy én nem vagyok pl Zsidó. Mert az örök életére az marad. Akkor is, ha vallást vált, ha kitagadják stb.

2019. dec. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!