Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennének? (Kérdés túl rövid)

Mit tennének? (Kérdés túl rövid)

Figyelt kérdés

Csak beteg gyereketek lehetne, akkor bevállalnatok, vagy sem?

Itt nem arról van szó, mikor már magzati korban van, hanem tényleg gyerekvállalás előtt már ezt valaki elmondaná nektek.

És ha bevállalnatok, akkor milyen mértékig?



2018. dec. 21. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, annyira nem akarok gyereket, hogy mindenáron legyen
2018. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Egyértelműen nem. Miért kellene a világra hozni és végigszenvedni vele (minden félnek szenvedés, a betegnek ott lehet még a fájdalom, a cselekvőképtelenség) az életet ha egyszer nem egészséges? Elmúlt már az a korszak, hogy a fajfenntartás miatt minden élet számít. Ha két ember genetikája sajnos olyan, hogy nem lehetséges egészséges gyereket vállalniuk, akkor is még örökbe tudnának fogadni egy egészségeset.


Próbáltam nem úgy hangzani hogy minden beteg ember selejt és tűzre velük, de egy olyan szituáció ahol megadhatod az esélyét hogy valaki ne jöjjön világra ha cserébe nem kell szenvednie akár évtizedekig, akkor még mindig jobb nem megszületni. Ugyanez a megosztó téma pedig felfűzhető az abortusz és eutanázia kérdéskörére is, hogy miért kell egy beteg gyereket kihordani vagy miért nem halhat meg méltóságban az aki menthetetlen beteg komoly fájdalmakkal, helyette cselekvőképtelenként öntudatlanul le van szedálva akár évekig.

2018. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit nevezünk betegségnek.

Amennyiben valamilyen asztma vagy olyan dolog, ami nem befolyásolja a hétköznapi életét túlzóan korlátozó módon, akkor bevállalnám.


Amennyiben olyan gyermekről van szó, aki nem tudja ellátni saját magát, előre megvannak szabva a korlátok, amit nem tud átlépni, akkor pedig nem.

2018. dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem mert nem vagyok onzo hogy elcsesszek egy letet akarata ellenere

ismeroseim ezert fogadtak ket gyereket orokbe

igy is egy teljes csaladot alkotnak es teljes ertekuek a gyerekek is akkor is ha nem a sajatjuk. Oket idezve, nem szerettek volna egy gyermeket ugy vilagra hozni hogy szenvedjen mentalisan fizikalisan es meg masik is csesztessk ot... no meg gyogyszereken elnibrohamokkal...eleg volt nekik igy felnoni

2018. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem. Akkor inkább ne legyen gyerekem, vagy örökbefogadnék
2018. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Ha már állapotos vagyok, akkor biztos hogy nem vetetném el. Meg azért az orvosok sem tudnak minden 100%-ig. Már annyi olyan volt, hogy az orvosok megmondták, hogy beteg lesz a pici és erre makk egészséges lett. Pont a magyar tanárom mesélte, hogy neki is azt mondták az orvosok, hogy nem lehet gyermeke, aztán meg állapotos lett. Született neki egy nagyon aranyos, egészséges kisfia.

Szerintem attól, hogy ezt mondták az orvosok még nem biztos, hogy úgyis van. :)

2018. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
egészségeset se...
2018. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

#6 jaj hát igen, végül is az orvosok tévedtek egyszer, a többi millió esetben meg nem, szóval akkor nehogymá higgyünk nekik mi? kockáztassuk egy másik EMBER életét, csak hogy ne legyen lelkifurdink nekünk mert időben megakadályoztuk az egészet azzal, hogy kivetettük azt az élettelen, érzéketlen sejtcsomót, mi? az ilyen ostobák anyucijának kellett volna inkább az anal mellett döntenie. az ilyenek miatt van annyi magatehetetlen fogyatékos gyerek, az ilyen (ál)szent szülők miatt. paskold meg a válladat és gratulálj magadnak hogy mások életével játszadozol és még örülsz is a pofádnak.



kérdésre válaszolva, nem. egyébként se. nem azért élek hogy szaporodjak, az emberek szomorú 99%-ával ellentétben. szerencsére az én életemnek más értelme is van, és nem kell azzal értelmet keresnem neki hogy szaporodok orrba szájba.

2018. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok... Kedves 8-as! Szerintem én nem bántottalak meg téged semmivel, emiatt nem értem, hogy te akkor miért nem tisztelsz engem, és miért ócsárolod édesanyámat minden ok nélkül?!

Ajánlok neked egy fimet, a címe: Néma sikoly . Baromi kicsi esélyt látok rá , hogy megnézed, de ha mégis, legalább megtudnád pár új dolgot abortusz téren.

Legyen szép napod! ;)

2018. dec. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat. Nem vállaltam.
2018. dec. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!