Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erről le kellene szoknom? Ha...

Erről le kellene szoknom? Ha esetleg igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy olyan oldalam/arcom/hozzáállásom, hogy megjátszom a naiv-tudatlant miközben nagyon nem vagyok az. Nem csinálok hü|yeséget csak kezdetnek javarészt hallgatok és kérdezgetek aztán szépen beszélgetük/üzletelünk vagy ismerkedünk tovább és egy ponton magamtól és jól időzítve elkezdek tömbösítve, összeszedetten beszélni, irányítani, véleményt alkotni és kifejtem a véleményem.

Az első fázisban kb 99.9% pontossággal kibukik ha a partner tettetett figyelemmel, lenézéssel áll azon embertársaihoz akik véleménye szerint szerényebb adottságúak mint ő. Mivel gyámoltalannak tűnök (nem is kimondottan direkt mert ilyen naiv, kisfiús arcom van) így elkezd finoman átütni egy fura íz a beszélgetesen, egyből levágom, hogy mi az. A második fázis két esetben fordul elő, ha úgy érzem, hogy át kell vegyem a beszélgetés irányítását a cél érdekében vagy ha úgy érzem, hogy megérdemli a partner hogy kicsit szembesítsem magával. Ilyenkor, ahogy írtam is elkezdem dominálni a tárgyalást és gyakorlatilag tántoríthatatlanul rávezetem a partnert a lényegre. Ilyenkor megesik, hogy olyan perspektívába helyezem a partnert ami addig számára nem létezett.


A dolog eredményei valahol számszerűsíthetőek valahol csak nyilvánvalóak, viszont ez nem tudom mennyire etikus.

Mellette szól, hogy sosem élek szemrehányással, jellememből teszem, jól bánok mások hibáival, ill. segítek nekik konstruktív önkritikát gyakorolni.

Ellene szól, hogy...?


Példa: elmentem megcsinálni a teherautó jogosítványt, vezettünk pár napot az oktatóval, szerencsétlenségére benézte, hogy én biztos szeretem ha ordibálnak velem és odáig mentünk, hogy már kérdezni sem lehetett tőle mert rögtön ugatott, hogy én azt miért nem tudom m~g, stb..jó oké, belül csak vigyorogtam..vizsga előtti napra gondoltam megnevelem mert hátha akkor az utánam jövő tanulókkal normális lesz..pont kapóra jött egy besorolás ahol üvöltött, hogy akadályoztam egy autóst, miközben nem is látta, hogy hol jött mert épp telefonon írkált..elkezdtem neki adagolni a valóságot, kiakadt, üvöltött, félre akart állítani amit persze nem hajtottam végre csak szépen lekövettem a hangerejét és cseverésztünk, mikor személyeskedett akkor én is, ha szidott akkor én is őt, stb..

végeredmény, elkussolt és másnap már normálisabb volt meg azóta sem kerül el ha valahol találkozunk..


ez egy elég szélsőséges példa amúgy tehát ez legtöbbször lezajlik ordibálás nélkül..


Maradhat?


2018. dec. 25. 14:12
 1/5 Thispain ***** válasza:
Nem kell leszoknod róla. Amit ellenérvként írtál, az is mellette szól szerintem.
2018. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:

Tehát azért, hogy helyzeti előnyhöz juss, gyakorlatilag kamuzol magadról.

Szerinted ez jó vagy rossz?


"Mellette szól, hogy sosem élek szemrehányással, jellememből teszem, jól bánok mások hibáival, ill. segítek nekik konstruktív önkritikát gyakorolni."

Ez kifogásnak tűnik. Az az "oldalad/arcod/hozzáállásod", amit felvázoltál, nekem pökhendinek és lekezelőnek tűnik.

Sajnálom azokat, akik nyíltan állnak hozzád, amiért cserében ezt kapják.

Persze, értem, hogy olyan eset is lehet, amikor így "szellemi fölényben" meg tudod leckéztetni a másikat, de ha ez rendszeres, és mindenkihez így állsz, akkor egészen biztosan jön még kutyára kamion.

Nem azzal van a baj, hogy megpróbálod kiismerni a másikat, hanem hogy ezt valamifajta szellemi/erkölcsi piedesztálról letekintve teszed.

Na, de természetesen ez csak az én véleményem, szerencsére nem ismerjük egymást, nyilván nem is fogjuk, a vélemény meg olyan, mint a s3gglik.

2018. dec. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha én irtam volna a kérdést, csak te nagyon szépen megfogalmaztad. Dettó ilyen vagyok, rám ez inkább a munkahelyen jellemző, de biztos van az életemben más terület is ahol jelen van ez a viselkedés, csak nem vettem még észre. Én szeretek ilyen lenni mint te, mert megállítom az emberek agyát az biztos, de aztis hozzá teszem hogy nem szeretik ezt az emberek. Több korábbi munkahelyemen lezajlott már ez, az elején szemlélek ismerem ki az embereket és az olyan harmadik honap után már jönnek belölem ezek a dolgok, amiket oda mondok az embereknek. A reakciojuk a döbbenet, hogy mennyire átlátom, és bár nem mondják, de látom hogy mivel hülyének, szendének, csendesnek néztek, totál megilletődnek hogy egy teljesen másik ember vagyok, mint amit eladtam nekik. Én azt vettem észre, hogy ezt valóban nem szeretik az emberek, valóban ellenszenvet váltok ki belőlük, hiszen ez akárhogy is nézzük sunyi egy stílus, mint ahogy feljebb irták is pökkhendi egy dolog. De ugyanakkor tisztelni is elkezdenek. Én szeretnék rajta változtatni, de ez vagyok én, és te is.
2018. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

engem az vonz ehhez legjobban, hogy így egy minőségi baráti, üzlettársi, partneri, rokoni kört tudok szelektálni..egy tényleg fainosat..akik bár nincsenek sokan de velem lesznek még akár a nyomoromban is


látom én is sokakon hogy bánják, hogy beleláttam a valójukba de felejtéssel, érzékeltetett megbocsátással ez a rész enyhíthető szokott lenni

2018. dec. 25. 22:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem egy rossz dolog így kiválogatnod a tartalmasabb kapcsolatokat. Most nem dícsérni akarlak merthogy énis ilyen vagyok, és ezzel magamat is ajnározom, de felnőtt, megfontolt gondolkodásra vall. És "különleges" gondolkodásod van mert már a kezdetek kezdetén a dolgok mögét nézed és vizsgálod nem pedig azt amit szemmel látsz, és nem vagyok nagyképű nem is akarok annak tűnni ezzel a fellengzős szöveggel, de az "átlag" ember lustaságból, kényelemből vagy az Isten tudja milyen okból, de nem ilyen. De tényleg vigyázz ezzel, mert nagyon sokan nem szeretnek ezmiatt, leginkább munkahelyeken bukik ki. Ilyenkor mondják, az elején azt, hogy szende, alamuszi-nyuszi, mert csendes vagy, amikor épp szemlélélő információ gyűjtő fázisban vagy. A végére meg nagypofájú megmondó ember, ellenszenves ember leszel. Én erre mondom hogy ezmiatt nem szeretnek mert okostojáskodsz, arcozol, meg mindenfélének elmondanak. Hidd el tudom miről beszélsz, nem is azt akarom bizonygatni hogy mennyire jo, amit csinálsz, hanem azt hogy kezeld is, hogy ne tűnj ezzel ellenszenvesnek. (Én nem tudom kezelni ezért ha új munkahelyet kezdek nagyon kevés emberrel vagyok közvetlen viszonyban, de azok minőségi emberek ha fogalmazhatok igy!
2018. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!