Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor volt a legjobb élni egy...

Mikor volt a legjobb élni egy átlag embernek is?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy az 1980-as és 1990-es évek voltak a legjobbak, amikor még nem indult el ennyire rossz irányba az emberiség.
2018. dec. 25. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
8 ezer éve.
2018. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Az emberiség nem a kilencvenes évek után indult el rossz irányba.
2018. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Miért, mivel vagyunk most rosszabb irányban, mint a 80as években?
2018. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Amikor mèg csak a fárôl prôbáltunk lejönni.
2018. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem abba az időbe mikor nem volt magán tulajdon, közösségbe éltünk és mindenki tett a közbe. Mikor nem voltak törvények és nem ismertük a pénz foglamát.

Most azért fizetünk, hogy élhessünk. Fizetünk a kajáért, a vízért és mindenért. Régen szimplán elvetted a természetből ami kellett. Most ezért már börtön is járna, hogy te állatokra vadászol.

Szerintem akkor voltunk a legboldogabbak. Senkinek nem kellett a másé, mivel nem volt értéke, nem is volt magán tulajdon. Mindenki dolgozott, csinált valamit és a rendszer működött.

2018. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a 19. században, vagy egyéb korban, amikor földművelésből éltek, de épp nem volt háború, jól ment az adott ország sorsa.


Amikor még lényegében a természet vette körül az embert, nem tömegnyomorban éltünk, nem műanyagot ettünk, nem voltunk bezárva a 4 fal közé egész nap, nem volt minden tele szupernormális ingerekkel, nem ültünk egész nap, nem másnak termeltünk gépekkel, irodákban az ébren töltött idő legnagyobb részében.


Attól, hogy valami "kényelmes", vagy valamihez kevés energiabefektetés kell, még nem feltétlen tesz boldoggá, kiegyensúlyozottá, sőt.

Sokszor a kevesebb lehegőségből hozza ki az ember a legtöbbet.

2018. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem most. Viccen kívül, én mai átlag alatt élek, de jobban mint eddig a történelemben majdnem bármikor tehettem volna.
2018. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1932.
2018. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ma.
2018. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kerdes, hogy mit ertesz atlag ember alatt. A fold nagy atlagat, vagy mondjuk egy europai kozeposztalyt. Az elsonek szerintem nincs nagy minosegi kulonbseg az elmult 500 evhez kepest, esetleg az, hogy mar a vilag vegen is kapnak vedooltast a gyerekek, de ez tulszaporodast es csak nagyobb nyomort eredmenyez, mert ivoviz es termofold tovabbra sincsen tobb.

Ha egy europai, akar csak also kozeposztalyt nezunk, azert a nagy atlagnak szerintem jobb az eletszinvonala mint eddig barmikor - van automata mosogepe, orvosi ellatasa (meg ha pocsek is, de tobb mint a semmi, legalabb erzesteleniteni tudnak a mutetekhez), alapbol megkapott vedooltasok, lehetoseg a szuletesszabolyozasra, ivovizellatas, fedel a feje folott.

Nem hiszem, hogy a nyolcvanas evekben jobb iranyba tartottunk volna, ahol most vagyunk, azt mar minimum 150 eve elkezdodott, csak 3-4 evtizede meg konnyebb volt szemet hunyni felette.

Persze ezek nagyon elnagyolt peldak, a teljes kep ennel joval arnyaltabb.

2018. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!