Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha Budapesten annyi pénzed...

Ha Budapesten annyi pénzed lenne éppen, hogy kifizesd az albérletet, számlákat és a kaját, hogyan próbálnád meg értékessé és boldoggá tenni a napjaidat?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egyedül vagy Budapesten, a család vidéken, mindössze pár barátod, kollégák tartózkodnának a fővárosban. Mit tennél? Siránkoznál a sorsodon vagy feltalálnád magadat?
2018. dec. 27. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Èn pont ìgy èltem ès èn voltam a világ legboldogabb embere.
2018. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószìnűleg feltalálnám magam.
2018. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló városban, Győrben saját lakás birtokában is éltem át hasonlót, hogy életem munkából és számlafizetésből állt. Vagyis modern rabszolgaságból. Akkoriban a falusi szülői házba való visszaköltözés lett volna egyik jó megoldás. És ott méhészkedni, gyümölcsöst telepíteni. Egy másik megoldás meg új élettér keresése lehetett volna például a pálmafás trópusi paradicsomban. Mindkét lehetőség kevésbé lett volna unalmas mint kibernetikus organizmusnak, azaz biorobotnak lenni.
2018. dec. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És mit tennétek?

Futás, nagy séták a barátokkal a rakparton, túra a Budai hegyekben, könyvtárba járni?

2018. dec. 27. 15:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem Pesten, de egy másik nagyvárosban éltem hasonlóan egy évet.

Életem egyik legszebb, legboldogabb időszaka volt.

Először éltem egyedül (koliban), és igaz, sokszor annyira nem volt pénzem, hogy bérlet helyett órákat gyalogoltam, csak hogy jusson kajára, de ezt leszámítva imádtam.

Ami boldoggá tett: zene, napsütés, kilátás az ablakból (reggel felszálló köd a hegyek felett, este a város fényei), az, hogy kifejezhettem önmagam (dekorálhattam a falakat képekkel).

Reggelente a nyitott ablaknál állva kávéztam, és néztem a tájat, ez az egyik legszebb emlékképem abból az időből.

2018. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Ne hari de nekem ez kevés, keress munkát máshol akar külföldön.
2018. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy én ennyit keresek. Csak egy gondolatjáték.
2018. dec. 27. 15:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Én kirándulni, túrázni, természetben lenni szeretek. Pár ezer forintból ki lehet menni a környező hegységekbe. Budai hegyek ingyen vannak.


Illetve akad sok ingyenes program, múzeum. Sokszor időszakosan ingyenes vagy csökkentett áras belépők is vannak. Pesten azért sok lehetőség van kimozdulni.


De ha valaki otthon ülős, akkor meg majdnem mindegy hogy hol ül a szobájában.

2018. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Füvet nevelnék s tanulnék ill. fejleszteném magam meg gombát is termesztenék az egyszerűbb.S addig tanulnék míg egyszer csak át nem alakulnék egy könyörtelen spekulánssá. Utána elkezdeném terjeszteni a demokráciát.

Az elesett országokat megvennék kilóra persze csak az ő érdeküket nézve utánna rabszolgákat nevelnék benne elhitetve velük h szabadok s jó összezavarnám őket...

2018. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Most szerencsére elég jó életszínvonalon élek, de volt, amikor tényleg nem volt egy fityingem sem, amit magamra tudtam volna költeni. Akkor sem siránkoztam, hanem 1) folyamatosan képeztem magam, és munkát kerestem, 2) elfoglaltam magam, voltak hobbijaim. Budapesten ritka sok ingyenes program van, azokra jártam el (kiállítás, koncert, kerületi "városnapok", Budapest100, Kulturális örökség napjai, A víz világnapja), kirándultam (jártam ki a Várba, Margitszigetre, Kopaszi-gátra, Duna-partra sétálni, felmentem a Gellért-hegyre)… olvastam ingyenes letölthető könyveket, néztem filmeket a neten. Jelentkezgettem csomó olyan nyereményjátékra is, amivel színházjegyet, koncertjegyet, kiéllításjegyet nyerni, és volt pár alkalom, amikor sikerült is.

Illetve ha épp akadt 1-2 ezer forint, akkor megtanultam, hol érdemes minél olcsóbb programot keresni (pl. maesteszinhaz.hu-n néha ki lehet fogni 1000 Ft alatti jegyeket színházba, igaz, karzatra általában, de nekem azzal sem volt bajom)… de sok színházban vannak ingyenes nyílt próbák, felolvasóestek, vitaestek is.

2018. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!