Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy ember mentálisan...

Ha egy ember mentálisan beteg, de ezt nem hajlandó elismerni, mit lehet tenni? Kényszerkezelés?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy mentálisan beteg?
2018. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt a megntális betegség gyüjtöfogalom, az enyhe depresziótól az anorexiánt keresztül a közvészélyes skizofrénig minden beletartozik. Ezek jó része semmiféle kezelést nem igényel, kivéve, ha az illetönek gondja van az állapotával.

Másodszor a mentális betegségröl csak akkor lehet beszélni, ha ezt megfelelö szakember alapos kivizsgálások után megállapította, az, hogy neked például nem tetszik apád viselkedése, nem megfelelö alap ilyen kijelentésre.

Harmadszor a komolyabb mentális betegségekben szenvedök többségének nincs betegségtudata, ez nem különösebben ritka eset.

Negyedszer kényszerkezelni felnött embert csak akkor lehet, ha gondnokság alá lett véve, amíg cselekvöképesnek van nyilvánítva, addig jogában áll mindenféle kezelést elutasítani.

Egyetlen kivétel, ha valaki akut veszélyhelyzetet okoz, ha ilyenkor kihivják hozzá a rendörséget, ök bevihetik szakorvoshoz, ahol lenyugtatják, de másnap már saját felelöségre kijöhet onnan, ha nem egyértelmüen közveszélyes állapotban van.

2018. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyan dolgokat hisz amik nem történtek meg, de ő szentül hajtja hogy így vagy úgy történt. Időnként agresszív pl elindultam hozzám 1 pisztollyal hogy megöl(voltak kinnt a rendőrök) 2 nap múlva pedig vissza akar kapni
2018. dec. 29. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:

A válaszodat írd le még egyszer, érthetöen, mert valami összekeveredett benne!

Mi az, hogy "vissza akar kapni" - mi vagy te, egy tárgy????

2018. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Másodszor a mentális betegségröl csak akkor lehet beszélni, ha ezt megfelelö szakember alapos kivizsgálások után megállapította,

Nyílván nem tudja még állapítani szakember, mert nem hajlandó elmenni

És azért írtam gyűjtőfogalmat" mentális betegség" mert én nem tudom megálapítani hogy mi a konkrét baja

2018. dec. 29. 19:05
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem kell átfogalmaznom. Sajnos igen, ő úgy gondolja, hogy mindig minden úgy kell történjen ahogy ő gondolja. Mindenki ellene van. Ő az exem

Egy bántalmszó kapcsolatban éltem vele, amiből nagyon nehezen szabadultam meg 4 évvel ezelött. De sajnos még mindig zaklat

2018. dec. 29. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Rendőrség. Távoltartásivégzés
2018. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te nem tudsz semmit tenni orvosi szempontból.

Viszont feljelentheted zaklatásért és kérhetsz távolságtartási végzést.

2018. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kértem. Nem adnak. Úgy fogalmalmaztak : Amíg nem történik meg a tetlegesség, addig sajnos nem tudnak adni. A feljelentést megtettem. Attól még egy skizofrén alak marad hogy fél év múlva lesz egy tárgyalás. Bár rögzítettem a fenyegetéseit és több tanú is elmondta, hogy fegyvere van mégis várjuk hogy megtörténjen a tetlegesség :)
2018. dec. 29. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!