Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszi sok ember azt,...

Miért hiszi sok ember azt, hogy külföldön kolbászból van a kerítés?

Figyelt kérdés

Komolyan! A legtöbben azt halytogatják hogy milyen jó külföldön élni, dolgozni stb.. Meg sokan azt hiszik hogy 8 általánossá már mindenkit fel esznek pl. mozdonyvezetőnek. De mindenki annyira képes külföldön, mint itthon. Sokan azt hiszik hogy a közmunkásokat is felveszik majd főszakácsnak meg ilyenek.

Az a legszomorubb hogy azok akik kimenetek nagyok képmutatóak, harácsolnak stb.



2018. dec. 30. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Mert sokan csak annyit látnak, hogy nettó 4-500 ezret lehet keresni mosogatással meg hasonló munkákkal. Ismerek is ilyent, 9en laknak egy 50 nm-es lakásban. Persze ezt már nem hangoztatják annyira.
2018. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
És ez neked miért fáj,ha a másik kint próbál meg élni, ott se jobb ez tény, de még mindig jobb, mint itthon gürcölni apró pénzért!
2018. dec. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy más.

Én Magyarországon is jól megéltem, a fizetésem is bőven elég volt egy budapesti albérletre egyedül és még félretenni is tudtam, pedig nem szűkölködtem.

Nekem kalandvágy kellett. Összehasonlítva az árakat csak kicsivel keresek jobban, de pl nekem több és változatos lehetőségem volt az elhelyezkedésre. Itt választhattam X, Y és Z lehetőség közül. Ott meg vagy 30 terület közül.

Akik nyelvtudás nélkül, végzettség nélkül jönnek ki, azok általában haza is mennek káromkodva, hogy még egy állásinterjúra se tudtak elmenni, mert csak magyarul beszélnek. Persze ilyenkor a befogadó ország a hibás, nem ők.

Mások tapasztalata viszont az, hogy valóban nem dőzsölnek a pénzben, de nincs az mint Magyarországon, hogy a hónap végén már csak 200ft jut egy napi élelemre.

De nem csapja őket az se a földhöz, ha a gyerek cipője kilyukad és venni kell neki pl.

2018. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Mivel a háborút a USA nyerte meg, így ott a legjobb. Magyarország meg a vesztesország szerepében van mai napig, szinte alig van olyan ország, ami lentebb van. Szóval külföldön több az esély, még magyarként is, mint itthon. Nem beszélve a gyönyörű helyekről.... Nyilván nincs kolbászból a kerítés, de jobb a helyzet, mint itt. Amúgy meg mindenhova kapcsolatok kellenek, bárhol vagy....
2018. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a populáció életrevalóbb része megy ki. Akik itthon maradtak azok meg nem elépggé képzettek vagy más hiányosságaik miatt itthon is nehezebben boldogulnak. A 3. válasz a legjobb. Sokan gondolják, hogy majd kint meggazdagodnak de ehhez ott is sokat kell dologozni és takarékoskodni kell
2019. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!