Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 30 m kerítés megépítésére...

30 m kerítés megépítésére mennyi munkadíj reális, ha 1 ember csinál mindent egyedül? Alap ásás 60 cm mélyen, betonozás, zsalukő, vasoszlopok, kerítéselemek.

Figyelt kérdés

Nagyon régi kerítésünk van, és több sebből vérzik.

Zártszelvény vagy horganyzott oszlopok lesznek, ezeket kell kb 2 méterenként lebetonozni, meg közte az alapot is, a föld felett zsalukő, és az oszlopok közé kerítéselemek felrakása, ha horganyzott, akkor az ahhoz tartozó elemekkel, ha pl síkháló, akkor hegesztve.

Minderre kb mennyi lenne a munkadíj 30 méterre, mit tartotok reálisnak?

Annak örülnék a legjobban, ha vkinél lenne a családban, aki ezzel foglalkozik, vagy ha pl valaki nemrég csináltatott kerítést.


2017. júl. 4. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ehez csak annyit tudnék hozzáfűzni hogy a munkadíj szempontjából mindegy hányan csinálják. A mester dolga hogy a kialkudott pénzből egyedül vagy többen dolgoznak.
2017. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, de a kérdés lényegi része az összeg.
2017. júl. 4. 19:44
 3/11 anonim ***** válasza:

egyedül "kulcsrakészen" egy ilyen munkát minimum 5000ft/méter áron vállalnék be, de van annyi eszem hogy magamban nem állnék neki.

egyedül lebontani a régit, kiásni, megkeverni a betont, oda hordani, bebetonozni, oszlopok berakása stb.

egy embernek iszonyat nagy fizikai munka megcsinálni, még kettőnek is.

2017. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

az biztos, hogy megterhelő, de szerintem 1 nap alatt nem 1 métert haladna.

én mondjuk olyan 4 méterrel számolok, bár ez sem túl látványos, de hát nehéz.

izzad meg le van terhelve, de ezért napi 20 ezer ft-os bér azért nem gyenge, véleményem szerint egy ilyen végzettséget nem igénylő (nem ez a szakmája) fizikai munkáért ez egy nagyon jó bér, hol kap ennyit egy fizikai munkás?

mert egyébként hasonló összeget mondott.

de várom még a válaszokat, hátha van másnak is tapasztalata.

elsőnek köszi!

2017. júl. 4. 20:07
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha ez segít valamit, akkor nekem tavaly nyáron - a Balatonnál! - 100m olyan kerítést, amilyet te akarsz (bontani nem kellett, mert régi nem volt) ponthegesztett hálóval, 2 kapu beállításával és egy 28m2-es házalappal nettó 300ezer munkadíjért (+ az anyag) csinálta a világ legprecízebb kőművesmestere.

Hétvégeken csinálta, mert hét közben főállásban másutt dolgozott, a két fia (egyik informatikus, a másik még tanul) segítettek neki, azoknak nem adtam pénzt.


Ha valahol azon a környéken akarod, privátban megadom az elérhetőségét, teljesen el vagyunk ájulva tőle, minden szempontból.

Ahogy én számoltam, csak a kerítés olyan 2-2,2ezerre jött ki métere.

2017. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a segédmunkások 10-13 ezer között kapnak naponta.

és valóban kubikos munkát csinálnak, ásás, anyagmozgatás, betonkeverés stb. kemény fizikai melót végeznek, szóval megérdemlik a bérüket.

és nem kell szakmunkát csinálniuk.

figyelj, ha találsz valakit aki rá van szorulva a pénzre az lehet bevállalja fele ennyiért is egyedül, főleg ha valami perem részen laksz ahol nincs munkalehetőség.

én csináltam már pár kerítést alaptól a fonatig vagy elemekig, szóval tisztában vagyok vele mekkora energia ráfordítást igényel.

mellesleg vállalkozóval jobban járnál, aki ezzel foglalkozik.

(ezt tapasztalatból mondom)

2017. júl. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget, de pont az ország másik végén vagyok.

vállalkozó egyelőre nem jutott eszembe, de nem hiszem, h olcsóbb lenne.

a balatoni 2000 ft-os méterenkénti ár egy álom, főleg ha még szép munka is.

az 5000 meg egy kicsit sok.

valahol a kettő között lenne a jó szerintem.

fusinak biztos jól jött az a 300 ezer is, de nekem pl az sem jó, hogy ilyen lassan készüljön el, mert kutyák vannak, még nem tudom, mi lesz velük addig, mert megkötni nem fogom őket, az biztos.

2017. júl. 4. 20:38
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

Körülbelül hasonló árakkal számolhatsz.


Szerintem a betonelemes kerítéssel olcsóbban kijönnél.

2017. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek!

holnap meg fogom nézni részletesen.

2017. júl. 4. 21:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Tőlük kérj rá árat.

Profik a kerítés építésben, az alapanyagokat maguk gyártják, így olcsó és gyorsan megvan.


Az ajánlatkérés nem kerül semmibe:

[link]

2017. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!