Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ennyire szűk...

Mit lehet tenni ennyire szűk mozgástérben, mint amiben vagyok? (kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Először leírom a helyzetet, ki, és mi is vagyok.

Most kezdtem meg az egyetemet (nem Budapest, másik nagyváros).

20 éves vagyok, már négy éve nem tartom a "családommal" a kapcsolatot, 18 éves koromig még ismerősök, egyéb rokonok segítségére szorultam, de azután elmentem dolgozni (ez egy évismétlésbe is került középsuliban), és végül az utolsó két osztályt valamint az érettségit magántanulóként munka mellett csináltam meg.

Érettségi alatt a pénzem nagy részét felemésztettem, dolgozni ez idő alatt dolgozni nem tudtam, így a nyárból jó 3 hetet utcán töltöttem, a többi időt valami alkalmi szálláson, vagy ismerősi szívességből oldottam meg.


Nincs semmilyen anyagi hátterem, csóró vagyok, a szaktársaimmal nem tudok elmenni semmilyen programra mert nincs pénzem, és a kollégiumban is már ellopták 2 pólómat, de egyszerűen nincs pénzem még ezeket se pótolni.


Konkrétan ezen a második póló eltűnésén omlottam ma össze, mert rávilágít mennyire nyomorultul állok...


Valamikortól fog érkezni havonta 27 ezer félárvasági (anyám 2014-ben elhunyt), és elvileg a lakcímemhez tartozó kerülettől valami pár ezer forintos támogatást is sikerült igényelni.

Meg még bursa hungarica-t is pályáztam, de az se lesz több 5-6 ezernél. Arra jó hogy a kolesz havi 10 ezres költségét befizessem...

De tényleg, mit csináljak?

Nem vagyok hülye, belegondolok rendszeresen hogy mit tudok majd kezdeni magammal 1-2-5 év múlva, de egyelőre azt látom hogy így semmi nem fog változni.


Tanulós szakon vagyok (biológia), a hétvégéket a tanuláson kívül semmire nem tudom használni, így még csak dolgozni se tudok elmenni ahogy azt középsuliban csináltam 2 évig.


A majd 3 éves kapcsolatom is erre ment rá, mert a lány és a szülei is megelégelték hogy ilyen nyomorúságosan csóró vagyok. Most júniusban ért véget, de ezen nem tudom túltenni magam.

És látom azt is hogy ismerkedéshez lehet nekem akármilyen széleskörű műveltségem, jó humorom, vagy a csajoknak olyan nagyon fontos testmagasságom, de ha nincs semmi hátterem, akkor veszett ügy.


Legjobb barátaim körében is (akik mind legalább 150, legfeljebb 2000 km-re kerültek az évek során) megkérdeztem hogy tudnak-e hasonló esetről. Nem.


Valaki ismer olyan esetet mint az enyém? Ahol a srác ki tudott jönni ebből a helyzetből még az egyetem alatt?

Beleőrülök a gondolatba hogy még legalább 5 évig ez így fog menni.



2018. szept. 11. 11:13
 1/4 A kérdező kommentje:

Természetesen nyáron fogok rendesen dolgozni ahol tudok, és minél többet félretenni. Mint ahogy azt 2 éven át csináltam. Akkor még az is ment hogy 45 ezret fizessek szobára havonta, és emellett mindent beszerezzek ami kellett.

Az érettségi így is megoldható volt.


De ha számolok, akkor legjobb esetben is max 240 ezer környékén tudnék nyáron keresni.

Ebből persze a nyár alatt elmegy kb 60 ezer (20-20 kaja, 10-10 koli nyári szállás, és még nem is vettem tisztálkodó cuccot, nem utaztam, nem vettem semmit se).

Szóval 2018/19-es tanévet legjobb esetben kezdhetném 170 ezerrel a zsebemben, plusminusz 20 ezer (attól függően hogy a támogatásokat mennyire tudom félretenni. Lehet havonta 3-5 ezret félre tudok tenni).

de értitek legjobb esetben 200 ezerrel indulok, és bumm, másodéves vagyok, ismét nincs időm dolgozni, szakdolgozathoz kell már kutatnom, etc.


Mit lehetne tennem?

2018. szept. 11. 11:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs valami alapítvány, ami tudna segíteni a hasonló sorsúakon? Ösztöndíj? Pénzkunyerálás facebookon?

Ha már az összes létező szociális támogatást kimerítetted, akkor nem nagyon van mit tenni. Fogakat összeszorítani, és szem előtt tartani, hogy fiatal vagy még, és az az 5 év gyorsan elmegy. És utána jobb lesz.

2018. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valamilyen jól fizető és rugalmas diákmunka kellene neked. Nézz körbe nyugodtan, biztos találsz megfelelőt.

Pl az obikban vasárnapra dupla bér jár, az bruttó 2500 Ft-ot jelent óránként. De a hétköznapi bér is 1250, este 6 után több is.

Az a tendencia, hogy mivel baromi nagy a munkaerő hiány, így a diákmunkák bére is emelkedik rohamosan,mert diákból sincs annyi.


Az, hogy van koleszod, az hatalmas plusz. Előre kell tekinteni és minden rendben lesz!

Természetesen szociális ösztöndíjat is pályázz meg, illetve az első éveseknek járó támogatást is (a neve nem ugrik be, rég volt).

Azt jegyezd meg már most, ha amiatt, mert magadat kell eltartanod és dolgozni a suli mellett esetleg csúszol pár félévet, az nem szégyen! Hatalmas büszkeség!


Minden jót kívánok az életben!

2018. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dolgozni kell. Erasmus. Ha tudsz nyelvet mondjuk angolt akkor jobb eselyeid vannak. Az en gyerekem a nyaron nem eroltette meg magat de 600 ezret keresett. A balcsi pl jo irany. Ott tudsz keresni is vagy fesztivalozassal a munka oldalrol. Nyitott szemmel kell jarni. Sok lehetőség van ja kicsit bevallalos vagy akkor tied a vilag. Ha nem megy akkor halassz es tobb reszletben csinald az egyetemet
2019. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!